Strona główna / Bez kategorii / Plansza wiórowa laminowana

Plansza wiórowa laminowana

Płyta wiórowa laminowana stanowi dzisiaj najczęściej stosowanym materiałem podającym do przeprowadzania mebli kuchennych, łazienkowych, biurowych itd. Podczas produkcji płyt do kleju łączącego wióry zbierany jest stosunek zwany melaminą. Dostarcza on środkowi nieco dobrą odporność na wilgotność oraz wodę.

Reklama: Sklejka szalunkowa

Płyta ostatnia istnieje oraz relatywnie płaska dodatkowo posiada pełną gamę kolorystyczną. Te postaci sprawiają, że towar ów jest właśnie często wykorzystywany, przez producentów foteli i stolarzy. Gdy tylko rozejrzymy się po pałacu i powoli przejrzymy nasze fotele to zobaczymy, że 90% szafek tworzy się teraz z płyty wiórowej.
Płyta wiórowa laminowana umieszcza się z trzech warstw. Dwie skraje warstwy stanowi laminat, przepełnienie jest przecież z wiórów drzewnych połączonych ze sobą za pomocą kleju. Wióry na bieżące płyty wychodzą z drewna małowymiarowego, bądź odpadowego, jakie nie przekazywało się do dalszego przygotowania na deski.
Z płyty tej szykuje się korpusy szafek, a całe punkty konstrukcyjne mebli. Stąd te naturalna jej marka „korpusowa”. Płyta wydawana jest w istocie formatki o kształcie 2620 mm x 1830 mm. Cena uwarunkowana jest precyzyjnie od barwy i waha się od 20,00 do 30,00 zł brutto za m2.
Z płyty wycina się formatki (ściany, łączyny, wieńce), z jakich potem przygotowuje się korpusy. Formatki odcina się na pilarce formatowej zaopatrzonej w piłę zwaną „podcinakiem”. Podcinak istnieje wtedy delikatna piła umieszczona przed piłą główną, zamieniająca się w innym kierunku. Stanowi ona ciężko aktualna, gdyż zapobiega wyrywaniu, wyłupywaniu laminatu z płyty.
Po wycięciu poszczególnych formatek, płytę oklejamy okleiną PCV. Do oklejania jest maszyna zwana oklejarką. Ściany można także oklejać okleiną fornirową. Jest to technika bardzo prostsza nie wymagająca specjalnego sprzętu. Okleina oferowana jest zwłaszcza już z naniesionym klejem również do jej dokonania wystarcza żelazko, lub nagrzewnica. Jest ona zawsze dobrze mniej długotrwała oraz szereg mocno się używa podczas stosowania. Dlatego większość profesjonalnych stolarzy używa oklein PCV.
W współczesny tryb stworzone elementy konstrukcyjne szafek możemy zacząć pisać w dojrzałe korpusy.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …