Strona główna / Zdrowie i uroda / Pielęgnowanie okolic oczu kremami to wyłącznie wstęp projektu

Pielęgnowanie okolic oczu kremami to wyłącznie wstęp projektu

Reklama: Botoks Bydgoszcz

Pielęgnowanie okolic oczu kremami to dopiero wstęp projektu – ” Nie ciążę być pomarszczona jak rodzynka”. Aby wzmocnić efekt „slow motion” w ciągu starzenia się skóry wokół oczu, można posiłkować się zabiegami medycyny estetycznej. Czy warto? To zależy od oczekiwań. 

Jeśli ktokolwiek oczekuje od zabiegów medycyny estetycznej odmłodzenia o dekadę, rozczaruje się. Wybaczcie ten błąd gry wstępnej, a mimo moich niedokonujących się poszukiwań, ciągle nie znalazłam kosmetycznego produktu ani zabiegu, który nie tyle cofnął czas, ale żebym go skutecznie zatrzymał. Z obecnego są filtry w smartfonie.

Czy zatem opuszczam ramiona w poddańczym geście? A nie! Po epopei o pielęgnowaniu skóry z oczami poprzez namaszczanie ich kremami, nadszedł czas na opisanie działań bardziej inwazyjnych. Oto trzech kosmetycznych muszkieterów – kwas hialuronowy, mezoterapia i botoks. Czego możesz, moja ulubiona księżniczko, spodziewać się po każdym z tych kawalerów?

Kwas hialuronowy może posłużyć do wypełnienia tzw. doliny łez. Firma że i zawiera romantycznie, ale chodzi o ten nieco zapadnięty, często i ciemniejszy oczodół ze zwiotczałą skórą. Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą stworzyć, że cera odzyska jędrność i nawilżenie, a zagłębienie stanie się mniej widoczne. To zabieg, który jest wcale często mówiony w gabinetach medycyny estetycznej ze względu na małe ryzyko powikłań. Kwas hialuronowy jest prawdziwą substancją i uczula sporadycznie. Efekt wstrzyknięcia kwasu jest jasny od razu po iniekcji (jednak na doskonały efekt trzeba liczyć około dwóch tygodni), a jeden zabieg – po znieczuleniu maścią – nie jest jeszcze zbyt wielki.

Minusem istnieje przecież to, iż nie jest toż brak dla ludzi, a przede każdym nie dla właścicielek cienkiej, pergaminowej (przesuszonej) skóry, która po próbie wykonania jej kwasem hialuronowym mogłaby przybrać formę folii bąbelkowej. Tak, wtedy nie jest sposób dla mnie. Z wypełniacza wykorzystać nie mogą także osoby, które korzystają tendencję do powstania blizn, narzekające na choroby autoimmunologiczne plus stanowiące w ciąży czy karmiące piersią. Przed samym zabiegiem koniecznie należy KONIECZNIE dowiedzieć się, jaki rodzaj specyfiku będzie oferowany. Oraz nie chodzi nawet o markę (obecnych stanowi dużo), a raczej o wartość cząsteczek kwasu. Kwas hialuronowy o zbyt wielkich cząsteczkach (zazwyczaj jest popularniejszy) może powodować powstanie złogów również w efekcie opuchlizny. O produktach zastosowania złego rodzaju kwasu już pisałam – „Ratunku, puchnę!” – polecam pracę tym, którzy o sposobie myślą.

Dodam, iż na ostatni środek zdecydować się w porach popołudniowych czy wręcz wieczornych, bo tuż po iniekcji widoczna potrafi żyć opuchlizna. A jeśli będziesz brać tego dnia okres, mogą powstać małe krwiaki w środowisku iniekcji. Po jednym sposobie warto również zadbać o nawilżenie skóry – najprościej pijąc wodę. Aha, kawa nie jest korzystna. Z gwarancją nie warto korzystać z sauny ani solarium, tuż po iniekcji lepiej oraz nie masować ostrzykniętych okolic zbyt intensywnie, bo może wejść do przemieszczenia się preparatu.

Mezoterapia okolic oczu jest pochodną ostrzyknięć kwasem hialuronowym. Technicznie niczym się nie różni. Ponadto są to zastrzyki, poprzedzone znieczulaniem przy użyciu maści. Po jednym zabiegu i lepiej uzbroić się w przeciwsłoneczne okulary, aby ukryć małe bąbelki, które zachodzą w środowisku wstrzyknięcia preparatu. Ten środek przetestowałam na samodzielnej skórze także potrafię polecić, choć z pewnymi ograniczeniami. Z uczciwością nie czyni on właśnie dynamicznie jak iniekcja czystego kwasu hialuronowego, nie wypełnia zagłębienia pod okiem. Co więc robi?

Mezoterapia intensywnie odżywia (dzięki zawartości peptydów oraz witamin) i nawilża (jest wzbogacona kwasem hialuronowym). Stanowi udanym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry pod oczami, bo przemyca do podstawy te wszelkie substancje odżywcze, które w grupy przypadków ważne są w kremach, a niekoniecznie mogą pokonać barierę naskórka. Nie zapewnia a tak ważnej poprawy wyglądu, jak dzieje się toż w wypadku iniekcji kwasu hialuronowego w dolinie łez.

Zazwyczaj przy pierwszym podejściu przedstawia się serię czterech zabiegów. Istnieje toż przy okazji te tańsze, gdyż w moc klinikach utrzymuje się za cztery zabiegi tak, jak za trzy. Cena jednego ostrzyknięcia to jakiś 300-400 złotych. Stanowi więc wtedy dość wysokobudżetowa inwestycja, którą mogę zlecić tymże z was, które mają tak szarpniętą zębem czasu skórę pod oczami. Mezoterapia działa bardzo i odpornością rzeczy bardzo niż najlepszy nawet krem pod oczy. Nie niszczy widoczności zmarszczek (te przeklęte kurze łapki), ale dodaje skórze jędrności. Odniosłam też wrażenie, że zmniejszyła uroczą poranną opuchliznę wokół moich oczu. Z pewnością wpływa na budowę skóry, sprawia jej sprężystości, ale powiedzmy sobie szczerze – nie odmładza. Po serii zabiegów nie wyglądam jak 30-latka, raczej jak wyspana 40-latka. Dla podtrzymania efektu powinnam powtarzać zabieg przynajmniej raz w maju. Zdaniem wykonującego zabieg lekarza, pewno zatem spowolnić powstawania zmarszczek. Na badanie, czy coś może bardzo zmniejszyć ich widoczność, usłyszałam odpowiedź, iż taką wiele jest tylko botoks. A to drogie panie…

Botoks najskuteczniej niweluje widoczność kurzych łapek wokół oczu. Jest przy okazji tańszy od mezoterapii – to wyznacza jest tańszy od serii zabiegów. Cena zabiegu waha się od 600 zł do nawet 800 zł, wiele zależy z tego, jak doświadczonych lekarzy zatrudnia dana klinika medycyny estetycznej. Doświadczenie lekarza dokonującego ostrzyknięć botoksem jest niesamowicie praktyczną kwestią. Zwłaszcza przy ostrzykiwaniu okolic oczu, jak to wystarczy jeden nieudany ruch, a zamiast rozprostowanych zmarszczek mamy opadniętą powiekę. Oczywiście, do takich przypadków przy pracy dochodzi nad wyraz sporadycznie, chociaż w większości klinik każda pacjentka zostaje o tym ryzyku poinformowana, oraz do ręki przedstawia się jej więc dokument, w jakim zrzeka się praw do wszystkich zażaleń.

O botoksie – mimo iż wykonywa najbardziej widocznie – nie bez kozery myślę na samym końcu. Plus ostatnie nie jedynie z względu ryzyka opadnięcia powieki, wszak po pół roku, wszystko zazwyczaj powraca do zasady. Niestety jestem udaną fanką wstrzykiwania botoksu, gdyż stanowi ostatnie sposób, jaki nie odżywia role w żaden sposób. Rozprostowuje zmarszczki, stanowi je przez pewny moment mniej znanymi, natomiast nie sprawia, że zmarszczki znikają. Przez pół roku się tylko nie pogłębiają. Dodatkowo, jeśli skóra wokół oczu jest tania, botoks jedynie stworzy ją nieco ruchomą. Nie nawilży, nie odżywi w żaden sposób, nie ujędrni.

Sam zabieg nie jest mocny, pomimo że przed jego uczynieniem nie daje się znieczulenia. Zazwyczaj skóra jest po prostu chłodzona lodem. Aplikacji botoksu towarzyszy jedynie dziwne wrażenie, że oto jakaś część osobie zostaje unieruchomiona. Oraz to wrażenie nie przechodzi przez kolejnych co chwila sześć miesięcy. Sprowadzają się jednak przypadki, że znieruchomienie może trwać nawet dwanaście miesięcy.

Z moich obserwacji wynika, że botoks daje znakomite efekty jeśli się go potraktuje, jak sposób o charakterze prewencyjnym i wykorzysta w centralnych miejscach, jak chociażby lwia zmarszczka między brwiami czy poziome zmarszczki na czole. Zupełnie nie jest i zabiegiem pielęgnującym, pomimo że umieszcza się najbardziej odmładzający. Unieruchomienie mięśni nie ma pomysłu na sytuację skóry, choć oczywiście zmniejsza ryzyko powstania zmarszczek mimicznych. Jeśli unieruchomi się zwiotczała, przesuszoną skórę, ona taką pozostanie.

Nie zarzekam się, że nigdy w utrzymaniu także za nic, tylko na razie stanowię istotniejszą słabość do zabiegów pielęgnacyjnych. Takich, które naprawdę poprawiają strukturę skóry i wykonują, że nawet bez makijażu robi się przynajmniej godnie. W strefach 40 roku działania to dość imponujące osiągnięcie. Choć gdy ktoś obiecał mi, że po botoksie będę stanowiła twarz jak Scarlett O’Hara, to kto wie…

O admin

Sprawdź także

Wypryski skórne pod skórą różnych sytuacji trądziku pojawiają się przeważnie w czasie dojrzewania

Reklama: Dermatolog dziecięcy Bydgoszcz Wypryski skórne pod skórą różnych metod trądziku pojawiają się ciągle w …