Strona główna / Bez kategorii / Określałaby się „Kres”, bo później

Określałaby się „Kres”, bo później

Kukiz’15 przygotował projekt ustawy dotyczącej pałaszowania alkoholu w miejscach wszechstronnych. Jak tłumaczył we „Wstajesz i wiesz” w TVN24 posłaniec Jakub Kulesza, obóz chce, by owo samorządy decydowały który alkohol i w jakich miejscach wolno pić.

Kłopoty klubu PKP…
czytaj nadal »
Kulesza przypomniał, że ustawa w współczesnym konturze była napisana w 82 roku. – Według legendy inwokację do niej zapisywał sam generał Jaruzelski – dodał.

Podkreślił, że propozycje Kukiz’15 nie mają na finału uprawnienia picia alkoholu w przestrzeni społecznej, tylko przekazanie decyzyjności w tej sprawie na samorządy.

Przysporzyłby, iż decydowałyby one jaki alkohol, na jakich dogmatach i dokąd można spożywać.

– Obecne przepisy mówiące o tym, że nie jest dozwolone spożywać alkoholu w lokalach szkoleniowych, akademikach, są przepisami martwymi. Jeśli to istnieje odgórna przepis, to silnie jej przestrzegać – oznajmił.

Agnieszka Pomaska z PO doceniła inicjatywę Kukiz’15 wewnątrz ciekawą. – Jestem za – przyznała.

– Nie ukrywam, że ongiś rozmawialiśmy o tym, żeby to ewentualnie wpisać do programu. O ile taka propozycja się pojawi, to ja chętnie ją wesprę – dodała.

Mandat wewnątrz picie „u dołu chmurką”

Zgodnie z art. 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości a przeciwdziałaniu alkoholizmowi „zabrania się wpieprzania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, spośród wyjątkiem położeń przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w artykułach sprzedaży tych napojów”.

Za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym grozi kara kary w wysokości 100 zł.

Autor: js/ego / Źródło: tvn24
Zasady forum

Ogłaszane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi obligacji za treść oceny.

Po chwilowym ochłodzeniu od czasu jutra zacznie się duże ocieplenie. czytaj później »

Mówi Sebastian Kaleta, rzecznik Ministeria Sprawiedliwości. zobacz więcej »

Reprezentacja Polski w wyjazdowym meczu kasacji mistrzostw świata z Kazachstanem zagra na afektowanej murawie. zobacz więcej »

Jak tłumaczył we „Powstajesz i znasz” w TVN24 poseł Jakub Kulesza, obóz chce, by to samorządy decydowały jaki procenty zaś w jakich miejscach można pić. zobacz więcej »

Deklarowałoby we wtorek Biuro Bezpieczeństwa Nacjonalistycznego. studiuj dalej »

Mariusz L. przed sądem nie stanie, jednakowoż gwoli matki 5-latki wypadek nie istnieje zakończona. dojrzyjże więcej »

Bakę wartą blisko 2 miliony złotych napaśli funkcjonariusze Decyzyjnego Biura Śledczego Policji natomiast Straży Granicznej. zobacz więcej »

Gród nad wisłą w lokalizacja Londynu przypadkiem wystawać się finansowym sercem Europy – pisze „Financial Times”. zobacz »

Nadzwyczajna sytuacja pogodowa nad Oceanami. Specjaliści miarkują, że prawdopodobnie za owo odpowiadać zjawisko El Nino. studiujże dalej »

Nie wszyscy sądzą, urzędnicy potwierdzają. Materiał magazynu „Polska oraz świat”. zobacz więcej »

Mieszkańcy Kemerowa na Syberii masowo dzwonili na numer alarmowy obawiając się eksplozji atomowej lub wybuchu w pobliskiej sztolni. (2016 Cable News Network inc. All rights reserved) doświadczaj więcej »

Biuro eksponenta praw człowieka Ukrainy przerwałoby w poniedziałek władzom obwodu odeskiego nietolerancję Romów, których przegoniono z własnych domów po zabójstwie 8-letniej panience. Spełnił go najprawdopodobniej niejaki z członków romskiej społeczności. zobacz »

W programie „Fakty po Faktach” gościła minister cyfryzacji. zobacz więcej »

W „Krosty powyżej i” Andrzej Rzepliński skomentował działania prokuratury, która bada, czy prezes TK nie pozwoliłby się niedopełnienia obowiązków lub wykroczenia praw. zobacz więcej »

To powiedzenia niegodne prezydenta – mówił w „Faktach po Faktach” lider Nowoczesnej Ryszard Petru. dostrzeż »

Ze widzem zajścia, który wykonał nagranie, rozmawiał reporter programu „Polska a Świat”. zobacz »

Dysponowało być 269 mogił, ale zmarłych okazało się egzystować ponad dwa razy . czytaj dalej »

„Coś mi odparłoby”– w rzeczy samej śledczym tłumaczył swoje ruch 47-latek. czytaj dalej »

Przez lata miał gwałcić dwie córki; jedna z nich, po sześciu latach gehenny, popełniła samobójstwo. zobacz więcej »

Kierowca jadący przed autem pana Bartosza nie wylałby na pasach, nie zajrzałby na znaki i wjechał w mającego przewaga fiata. (Bartosz Tokarz) zobacz więcej »
Lampka ostrzegawcza dla inwestorów. Pożywi ograniczenie biliona złociutkich zadłużenia

W nadchodzącym roku dług Język ojczysty sięgnie prawie 55 proc. PKB. To pewien z najgorszych wyników od dwóch dekad i lampka nieupominająca dla inwestorów – zapisuje „Puls Biznesu”. odczytujże dalej »
Apelacja polityka odrzucona, egzekucja „owo tylko kwestia czasu”

Opinia Najwyższy Bangladeszu zrezygnował we wtorek apelację czołowego polityka opozycyjnej partii fundamentalistów islamskich Dżamaat-i-Islami, Mira Quasema Alego, w sprawie wyroku śmierci w środku zbrodnie wyrządzone w 1971 r. podczas walki z Pakistanem o niepodległość. zobacz więcej »

Co wiadomo o najbezpieczniejszym samochodzie świata? Materiał „Faktów z zagranicy” w TVN24 Dwa razy. zobacz więcej »

Monica Puig, mistrzyni olimpijska spośród Rio de Janeiro, odpadła w NATOMIAST rundzie US Open. Portorykanka wypasłaby na Flushing Meadows Chince Zheng Saisai 4:6, 2:6. zobacz więcej »

Francuski paralotniarz Antoine Girard dosolił rekord świata. (ENEX) zobacz więcej »

Hanna Goor – gwiazdka izraelskiej areny muzycznej – wywołała skandal. studiuj dalej »

była już Austria. W XIX czasu obok Warszawy stacja w miernych Maczkach była najwyższa na linii warszawsko-wiedeńskiej kolejki żelaznej. doświadczaj więcej »

Wybieg Mleczna obserwowana na Słowacji w miejscowości Tachty, niedaleko madziarskiej granicy. Fot: PETER KOMKA/MORD/EPA

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …