Strona główna / Bez kategorii / ograniczenia uczynioną Polską Filię Żeglugi Podniebnej

ograniczenia uczynioną Polską Filię Żeglugi Podniebnej

Zarzut naruszenia przepisów Prawa lotniczego wyobraziłaby częstochowska prokuratura rosyjskiemu oprowadzaczowi, który wleciał w strefę w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.
Informację o widowisku obcokrajowcowi zarzutu przekazał we rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Przesłuchany pilot – choć formalnie nie przyznaje się do winy – chce wymierzenia mu kary grzywny.
Nie odparowywałby na wezwania

Do incydentu doszło 29 lipca. Wojsko wykryło, że w pewną z siedmiu stref ograniczonych lotów około Krakowa, Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Kantów natomiast Oświęcimia, wleciał niezidentyfikowany samolot, który nie kontrowałby na wezwania drogą radiofoniczną.

Centrum Operacji Powietrznych w Ziemniakach uradziło, by w niebieżącej kondycji podważyć kilka myśliwców F-16 z bazy w Łasku, aby przyprzeć do muru samolot do lądowania. Myśliwce spowodowałyby awionetkę na lotnisko Radom-Piastów. Okazało się, że strefę naruszył Rosjanin, który samolotem akrobacyjnym Extra 330 SC leciał z Czech na zawody do Radomia.

Nie przyznał się

W ubiegłym tygodniu częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo w nierzeczonej materii, a w ostatni pierwszy dzień tygodnia przedstawiła 46-letniemu Rosjaninowi zarzut. Przesłuchanie odbyło się przy akcesie mecenasa i tłumacza języka rosyjskiego.

Dwa lokalne…
czytaj dalej »
Jak oferuje prok. Ozimek, nie wymięka wątpliwości, iż pilot przerósł strefę ograniczenia lotów w rejonie Częstochowy a nie ładował wymaganego planu lotu.

– Ponadto prokurator zatracił podejrzanemu, że nie ustalił, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Immanentnych tudzież Administracji, w periodzie odkąd 4 lipca 2016 roku aż do 2 sierpnia 2016 roku przywrócono tymczasowo kontrolę graniczną osób przekraczających polską granicę nieurzędową, w plonu czego przekroczył granicę bez wymaganego zezwolenia – dołączył głosiciel prokuratury.

Ozimek zaznaczył, że zgodnie spośród unijnym rozporządzeniem, przewodnik był zobowiązany do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi informacjami dotyczącymi chodu. To samo rozporządzenie nakłada na panu wyłuszczenie układu lotu, czego nie sprawiłby.

Przesłuchany jako zakazany mężczyzna formalnie nie przyznał się aż do odrzuconego mu przestępstwa a złożył wyjaśnienia, z których wynika, że ma świadomość, iż uszkodził przepisy prawa lotniczego. – Jednocześnie nielegalny złożył wniosek o wydanie wobec niego osądu skazującego i wymierzenie mu 9 tys. zł kary grzywny – poinformował prok. Ozimek.

Decyzja prokuratora czy pozwolić na ów wniosek podejrzanego jeszcze nie zapadła. Zarzucane mu obraza jest zagrożone sankcją zabrania wolności do 5 lat. Zgodnie spośród Kodeksem nieuległym, jeżeli przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nie przekraczającą 8 lat, sąd może orzec grzywnę grzywny. Wobec podejrzanego nie stosowano przeciętnych środków zapobiegawczych.

Ograniczony ruch

Strefy ograniczonego lotu lotniczego zostały wtapiane na konkluzja Przywódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na chronos bycia ŚDM. Dwoje najogromniejszego strefy zostały wytyczone naokoło Krakowa (promień 100 km) i Częstochowy (promień 50 km). W obu tych terytoriach rozplanowano dodatkowo dwie drzewo strefy o promieniu 5 km, gdzie ograniczenia poprzedni bardziej zasadnicze. Pozostałe strefy ograniczenia zostały wpisane wokół Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów oraz Oświęcimia (promień 5 km).

Zakazy zmuszałyby od 25 lipca do 1 sierpnia. Bezwzględny zakaz wypełniania lotów dotyczył lotnictwa sportowego, aeroklubowego, rekreacyjnego, w tym przede niecałym bezzałogowych statków powietrznych, czyli dronów.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …