Strona główna / zwierzęta / Odpowiednie żywienie psa stanowi niewyobrażalnie istotne. Błędy żywieniowe wyrażają się nie właśnie na urodzie, ale przede pełnym są zagrożeniem dla zdrowia. Jedzenie dla psów powinno stanowić urozmaicone, ciekawe i ciepłe.

Odpowiednie żywienie psa stanowi niewyobrażalnie istotne. Błędy żywieniowe wyrażają się nie właśnie na urodzie, ale przede pełnym są zagrożeniem dla zdrowia. Jedzenie dla psów powinno stanowić urozmaicone, ciekawe i ciepłe.

Odpowiednie żywienie psa jest nader ważne. Błędy żywieniowe odbijają się nie wyłącznie na urodzie, ale przede ludziom są zagrożeniem dla zdrowia. Jedzenie dla psów powinno stanowić urozmaicone, zdrowe i przyjemne. Do właściwego funkcjonowania zwierzaki powinny znajdować proporcjonalną dawkę pokarmową. Na 1 kg masy potrzebują 4-5 g białka, 1-2 g tłuszczu, 10-15 g węglowodanów.

Ciało jest podstawowym pożywieniem psów. Jednakże mienie tylko ciałem nie jest konieczne. Jego nadmiar powoduje stawianie się tłuszczu. Mięso winno stanowić chude, mielone, drobno lub bardzo krojone w współzależności od ilości psa. Najlepsze jest mięso pełnowartościowe oraz wątroba, śledziona, serca, nerki. Jeżeli należy o wybory to polecane są : wołowe, cielęce, drobiowe – zielone i gotowane, baranina – tylko gotowana, konina – prosta i planowana, wskazywana na przemianę z nowymi gatunkami mięsa.

Ryby morskie są źródłem białka, witaminy I, fosforu. Psu podawać chodzi tylko ryby morskie, gotowane lub złe. Ości należy usunąć. Nie można karmić rybami solonymi, wędzonymi, marynowanymi.

Kasze jeśli już proponujemy to bardzo rozgotowane, szybko niż dla człowieka. Zawartość surowej skrobi jest bowiem przyczyną biegunek. Należy unikać jęczmiennej kaszy pęczak. Kasze kukurydzianą, gryczaną i ryż podajemy gotowane. Płatki jęczmienne, owsiane i kukurydziane na surowo. Ryż jest trochę strawny, jednak wysyła do odtłuszczenia i dlatego niewskazane jest zalecanie go przez większy czas.

Uwaga

Produkty mączne nie są polecane

Nabiał podawać należy z dużą ostrożnością. Ser twarogowy pragnie być wodnisty zaś nie kwaśny. Mleko podajemy tylko szczeniętom i utrzymującym matkom. Mleko w pokarmie dorosłego psa może robić biegunki. Jajka dostarczają cennych białek, witamin a minerałów.

Jarzyny i owoce są dla piesków źródłem witamin. Wskazane jest oferowanie szpinaku, marchwi i jabłek. Należy przekazywać je na surowo, starte na tarce lub gotowane rozgniecione. Można stosować wszystkie warzywa oprócz strączkowych i kapusty. Niedobór witamin powoduje zakłócenia w zmianie materii, hamuje rozwój organizmu.

Tłuszcz , taki jak łój wołowy i tłuszcze roślinne (lniany, sojowy, słonecznikowy) zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, korzystnie przychodzi na rolę i sierść. Należy stosować dziennie, 1 łyżkę lub łyżeczkę, w relacje od wartości psa.

Ziemniaki można podawać, lecz w bardzo małej liczbie, zawsze gotowane a doskonale rozgniecione. Są poprzez psy słabo trawione.

Kości tylko cielęce jako niezbędny smakołyk. Wzmacnia zgryz. Nie można podawać kości z dziczyzny i drobiu. Są kruche, ciężkie również dużo skomplikowane. Sprzyjają montowaniu się w procesie pokarmowym złogów wapiennych, powodujących pęknięcia, zaangażowania i zaczopowanie jelit.

Woda, zawsze świeża, czysta, przegotowana. Jest szalenie istotnym punktem niezbędnym do ważnego przebiegu pokarmowego.

Dodatki:

Psie suchary – wyrabiają zgryz i czyszczą zęby. Zawierają mączkę rybną, kostną i zbożową. Wysoko odżywcze i szybko strawne.

Siemię lniane, zmielone, jedna łyżeczka na dobę.

Ser żółty, suchary z bułki jako przysmak.

Zabronione słodycze: cukierki, czekolada. Czekolada w trudniejszych kwotach jest toksyczna. 50 g czekolady mlecznej, a 10 g czekolady gorzkiej na 1 kg masy ciała powoduje śmierć psa.

O admin

Sprawdź także

W ustawie o prowadzących pojazdami dano nowe zasady administracyjnego zatrzymania prawa jazdy.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe podstawy administracyjnego zatrzymania prawa jazdy. …