Strona główna / Mieszkanie / Od dewelopera albo z dodatkowej ręki?

Od dewelopera albo z dodatkowej ręki?

Reklama: Mieszkania Bydgoszcz

Od dewelopera lub z innej ręki?

Skoro nie spieszy nam się z przeprowadzką i możemy zaczekać kilka – kilkanaście miesięcy na rozwiązanie budowy, zyskujemy podwójnie. Im wcześniejszy etap realizacji inwestycji, tym większy wybór mieszkań. Mamy wtedy szansę znaleźć produkt jak idealnie przystosowany do swoich oczekiwań. Dla jednych będzie zatem dwustronne mieszkanie dwupokojowe, dla innych – dane na świeżym piętrze, żeby sąsiad „nie chodził mi po głowie”, drudzy będą szukać mieszkaniem z oknami na podwórko, zaś nie ulicę biegnącą z dodatkowej strony budynku. Zyskać powinniśmy więcej na cenie. Wnętrze jest stale „wirtualne”, więc ponosimy takie ryzyko – w ruchu spośród obecnym potrafimy oczekiwać od dewelopera większej elastyczności w negocjacjach cenowych, niż w przypadku już zbudowanych lokali.

Problem pojawia się wówczas, gdy występujemy w wynajmowanym pokoju i – co oczywiste – nie chcemy ponosić w niniejszym samym czasie kosztów najmu i kredytu. Szukamy więc wśród gotowych mieszkań deweloperskich, a ponadto przeglądamy oferty „z innej ręki”. O ile w liczbom przypadku myśl jest całkiem prosta, o tyle na zbycie wtórnym zwracałbym uwagę na rok oraz metodę budowy a także stan techniczny – zwłaszcza budynków starszych. 

Po dokonaniu wstępnej selekcji warto porozmawiać z przedstawicielami takich bloków, sprawdzić czy wymieniane były instalacje (wodno-kanalizacyjne, elektryczne, centralnego ogrzewania), czy wręcz zajrzeć do… piwnicy. Administratorzy często zapominają o remontach tych typowi budynków i dopiero spoglądając tam można się dowiedzieć „jak tutaj jest naprawdę”.Dowiedz się: Jak dobrać najkorzystniejszy oraz najpopularniejszy kredyt hipoteczny

Rozkład życia i umiejętność względem stron świata

Na ważny rzut oka – sprawa oczywista. Każdy wybiera tak, jak lubi. Owszem. Jednak czy jednak wspominamy o konsekwencjach dokonanego wyboru?

Kuchnia wraz z salonem, czy osobne pomieszczenie? Z pewnej strony jesteśmy szansa poczucia większej przestrzeni, szczególnie w sukcesie mniejszych mieszkań. Z drugiej a swoi goście „odwiedzają nam w garnki”. 

I także jedno. Pewnego dnia będziemy potrzebowaliby bycie sprzedać, oraz nie każdy potencjalny kupiec będzie chciał pozostać przy swym rozwiązaniu. Wydzielona kuchnia to też wielki plus, jeśli myślimy o określeniu lokalu na wynajem – zwłaszcza w wypadku mieszkań dwupokojowych. 

Może wtedy najbezpieczniejsza opcja, którą jest aneks z swym oknem także możliwością wydzielenia?

Wybór stron świata, na które pochodzić będą okna. 

Zwykle – często kupując pierwsze mieszkanie – chcemy, by było bardzo „słoneczne”. Po kilku miesiącach w tamtym mieszkaniem często słychać „teraz wybrałbym inaczej”. Dlaczego? Osoba lubiąca dłużej pospać zdecydowała się na sypialnię z oknem na wschód. A nawet po zamontowaniu rolet, zwłaszcza latem, promienie słoneczne o poranku wyganiają z łóżka. Pani domu lubiąca planować i piec ma kuchnię, której okna skierowane są na zachód. Efekt – jakieś większe gotowanie sprawia, iż w pełnym pomieszczeniu produkuje się „piekarnik”. Wybierajmy więc świadomie również myślmy PRZED zakupem, że z konsekwencjami decyzji podjętych dzisiaj, będziemy żyć przez najbliższe lata.

Podsumowując, wszystek powinien żyć tak, żeby poczuć się komfortowo w bliskim istnieniu. Wydatek, jaki uzależniony jest spośród jego zakupem sprawia, że decyzja jaką robimy powinna być w sumie świadoma i przemyślana. Wysiłek, jaki umieścimy w dokonanie racjonalnego wyboru da nam się wielokrotnie podczas wielu lat goszczenia w swym wymarzonym M. Życzę wszystkim dobrych zakupów i szczęścia z podjętych decyzji

O admin