Strona główna / Nieruchomości / Od 1 stycznia 2017 roku obraca się wysokość wymaganego wkładu własnego dla kobiet starających się o kredyt hipoteczny.

Od 1 stycznia 2017 roku obraca się wysokość wymaganego wkładu własnego dla kobiet starających się o kredyt hipoteczny.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Od 1 stycznia 2017 roku dostosowuje się wysokość wymaganego wkładu własnego dla pań starających się o kredyt hipoteczny. Obecnie, od stycznia tego roku, wkład ten, narzucony rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego, wynosi minimum 15% ceny nieruchomości. Jednakże, w rzeczywistości niektóre banki, między innymi Pekao S.A., PKO BP, BZ WBK, Alior Bank, Deutsche Bank, Raiffeisen czy mBank Hipoteczny, z opóźnieniem realizują w mieszkanie tę rekomendację, dodatkowo ubezpieczając brakujący wkład indywidualny i zawsze kredytując do 90% LTV(wskaźnik relacji wysokości kredytu do wartości zabezpieczenia) wartości nieruchomości.

Warto dodać, że wymienione wysoko banki są z paru lat liderami na zbytu kredytów hipotecznych, zarówno jeżeli idzie o wolumen udzielanych kredytów, jak również przedstawianą możliwość na ostatni efekt bankowy. Dział finansowy Tyszkiewicz Nieruchomości udzielając uwag przy uzyskaniu kredytu hipotecznego, weryfikuje oferty aż 22 banków, jednak zawsze wybiera najkorzystniejszą opcję dla Mężczyzny i negocjuje dla niego daleko pozytywne warunki – więc warto wziąć z ostatniej rad. Podkreślam także, że swoja usługa doradztwa jest zupełnie bezpłatna. 

Styczeń 2017 roku przyniesie z pewnością takie zmiany dla kupujących chcących sfinansować zakup nieruchomości kredytem mieszkaniowym. Niestety brak jest dziś jednoznacznych artykułów ze części banków. Nie stanowi wysokie czy chciany odpowiedni wkład inny będzie zawarty właśnie na etapie zarządzanym przez KNF – czyli 20% ceny nieruchomości. Zagadką istnieje też czyli te banki, które właśnie z rocznym opóźnieniem wymagały 10% przejdą do wymogu 15% bądź także od razu do 20% – zgodnie z zastrzeżeniami KNF. 

Kolejną kwestią jest program MDM. Obecnie pula dofinansowań na 2016 rok została wybrana w pełni. Pula na rok 2017 została zużyta w części, co dało wstrzymanie po I kwartale 2016 roku przyjmowania wniosków kredytowych z wypłatą dofinansowania w 2017 roku. Olbrzymia grupa klientów zmusza do 01.01.2017 roku aby złożyć wniosek o kredyt domowy w programie MDM z ceną dofinansowania w 2017 roku. Kumulacja tych klientów może sprawić częściowy paraliż decyzyjności w terenach analiz banków i trwałe wydłużenie procedowania wniosku o kredyt. Efekt potrafi stanowić taki, gdy na starcie 2016 roku, lub bardzo szybkie wyczerpanie pozostałej puli przewidzianej na cały 2017 rok. 

Program MDM przewiduje minimalne dofinansowanie wkładu innego na pokładzie około 10%. Zgodnie z powyższymi obawami że natomiast zajść taka sytuacja, że mimo uzyskanego dofinansowania wkładu naszego użytkownicy będą wymagali mimo wszystko mieć jeszcze środki własne aby łącznie uzyskać poziom LTV na stanie 15% lub 20%

Reasumując, można śmiało powiedzieć, że kolejny rok przyniesie zmiany natomiast na obecny termin ciężko precyzyjnie określić jakie akurat będą także kiedy daleko wpłyną na targ nieruchomości. Trzymamy dłoń na pulsie, aby zapewnić swym Klientom jak najlepsze pomożenie w niniejszym kierunku.

Jeśli jesteśmy określeni na handel nieruchomości, warto zaciekawić się tą rzeczą jak łatwo, póki warunki są określone w miarę jasno. W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości zainteresowani znajdą dużo możliwości zarówno z rynku wtórnego kiedy również jedynego. Agenci i z pewnością postarają się jak dużo doprowadzić do prawidłowej umowy i objaśnią wszelkie aktualnie możliwe opcje kredytowania.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne istnieć poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …