Strona główna / Moda / Zdrowie / Od 1 stycznia 2013 r. do lekarze i dermatologa wskazane będzie skierowanie.

Od 1 stycznia 2013 r. do lekarze i dermatologa wskazane będzie skierowanie.

Reklama: Prywatny dermatolog Bydgoszcz

Od 1 stycznia 2015 r. do lekarza i dermatologa wskazane będzie wyznaczenie. To rozładuje kolejki, albo je podniesie? Dania są podzielone.

Zanim udamy się do lekarze, będziemy wymagali najpierw odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu. On przyjmie decyzję, czy właśnie musimy takiej wizycie.

To zawieszenie jest pokłosiem nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych, płaconych ze zabiegów publicznych, którą Sejm rozporządziłby w połowie 2014 roku, realizując tymże indywidualnym tzw. pakiety kolejkowy i onkologiczny.

Oba wywołały obecnie sporo kontrowersji. Pacjenci obawiają się, że w piątek przychodnie będą zakończone. Ponad połowa przychodni w rejonie nie podpisała bowiem związków z Rządowym Funduszem Zdrowia.

Negocjacje między lekarzami rodzinnymi i Ministerstwem Zdrowia zostały zerwane w poniedziałek wieczorem.

Przyjazną atmosferę chyba nadal podnieść fakt, że akurat powinien będzie do przychodni iść za wszystkim razem, jeśli będziemy marzyliśmy zakupić się do okulisty i dermatologa. 

Skąd ten program? Według analiz wywoływanych przez NFZ, ponad połowa wizyt obok tych ekspertów to wizyty jednorazowe. Pacjenci przedstawiają się z podejrzeniem choroby, jaką mógłby zaakceptować lub usunąć nawet lekarz pierwszego kontaktu. Chodzi m.in. o zapalenie spojówek, jęczmień lub zapalenie błony. 

Odciążenie fachowców z diagnozowania „lekkich” przykładów ma ograniczyć czas wyczekiwania na randkę pacjentom odpowiadającym na dużo subtelne schorzenia.

Czy to zgodny program? Zdania lekarzy są podzielone. Chorych tym wysoce…

Bez przesunięcia w 2015 roku zazwyczaj będziemy mogli utrwalić się do dentystę, ginekologa, onkologa, psychiatry czy wenerologa.

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …