Strona główna / Bez kategorii / Obycie bez zapłat natomiast grzywien – co warto wiedzieć?

Obycie bez zapłat natomiast grzywien – co warto wiedzieć?

Wychowywanie dziecka to, dla wielu wyłącznie z najbogatszych wyzwań w utrzymaniu. Jest wiele teorii na więc jako najlepiej wychowywać dzieci. Jedną z modniejszych jest tzw. wychowywanie bez nagród i kar. Czym się ono przejawia oraz czy istnieje optymistyczne dla niemowlęcia? Bardzo w dalszej części artykułu.

Niegdyś uważano, że jedną ze efektywniejszych metod wychowania są kary fizyczne. Dziś znamy na szczęście, iż istnieje ostatnie przecież z najgorszych metod, jakie można sobie wyobrazić. Stosowanie kar fizycznych nie tylko potrafi okaleczyć dziecko fizycznie, ale, co dobrze, okalecza psychicznie. Przez takie podejście nieodpowiedzialnych rodziców, wiele kobiet boryka się w samodzielnym mieszkaniu z różnego sposobie problemami.

Istnieją a nowe rodzaje wychowywania dzieci, w których niewątpliwie nie stawia się kar fizycznych, ale np. zabrania się dziecku oglądać telewizor czy pójść wcześniej spać. Czyli takie zachowanie jest znakomitsze? I no a nie. Tego stylu kary są na że ciekawszym rozwiązaniem niż represję i kary fizyczne. Jaka sadzi jeszcze bardzo kobiet również również one nie zdają egzaminu.

Tak dlatego jeszcze bardziej atrakcyjne stoi się wychowywanie bez nagród i kar. Większość rodziców jest świadomych o tym, że w okresie, kiedy ukaramy dziecko za jedne złe zachowanie, pokażą go czegoś dobrego. Nie do końca jest wówczas jednak prawdą. Dzieci pokazują się bowiem nieco inaczej. Zawierają się chodzić, mówić, czy czytać bez osądzania i nagradzania. Tak a nowa strategia, jaką jest kierowanie bez nagród i kar, zakłada, że stosowanie i nagradzanie to funkcje zbędne.

Niektórzy mogą zadać sobie pytanie, czemu jednak nie można dziecka nagradzać? Otóż przeprowadzono kiedyś takie badania, które wykazały, że osoby, jakich nie nagrodzono stanowiły daleko innowacyjne i mniej zestresowane z tych, którym zapewniono nagrodę. Właśnie ponieważ w obecnej koncepcji również mija się od wynagradzania swoich dzieci.

Jakie kroki wolno więc podejmować podczas wychowywania bez nagród i kar?
1. Musimy dopasować otoczenie do polskiego dziecka.
Świadczy to, iż w relacji z tego, w którym wieku jest znane dziecko oraz jakie umiejętności już w sobie rozwinęło, takie powinniśmy mu podać warunki. Jeżeli swoje dziecko jest za niewielkie, by używać sztućców nie pozwalamy mu tego pisać itp.

2. Wymagamy być przewodnikami naszych dzieci
Dzieci znacznie mocno się rozwijają i szybko rosną. Musimy im prowadzić, jak tworzy świat, jakie konsekwencje mogą dać niektóre zachowania. Dzięki temu zwiększamy możliwości na to, że swoje dziecko nie będzie ciążyło na naturalnej skórze próbować popełniać błędy.

3. Konsekwencje pochodzące z zwykłego ciągu zdarzeń
Jeżeli a dziecko w jeden sposób przygotuje coś, przed czym go przechowywali, musi dodawać się z konsekwencjami. Oczywiście my jeszcze musimy jako ojce być tutaj ostrożni. Nie potrafimy pozwolić dziecku mieć konsekwencji z użyć bardzo dużych. Jednak np. kiedy dziecko zniszczy zabawkę, wymagamy mu wytłumaczyć, iż istnieje wówczas logika jego wzięcia i żeby pamiętał na dola, że podobne zachowanie, może przynieść odpowiednie skutki.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …