Strona główna / Dla domu / Nie narzeka racja żadnego przepisu prawnego, który by zobowiązywał właścicieli części do ich grodzenia.

Nie narzeka racja żadnego przepisu prawnego, który by zobowiązywał właścicieli części do ich grodzenia.

Reklama: Kontrola dostępu Bydgoszcz

Nie korzysta racja żadnego przepisu prawnego, który by zobowiązywał właścicieli części do ich grodzenia. Jedynie na czas wznoszenia domu jesteśmy obowiązek ją ogrodzić, by nikogo postronnego, kto mógłby nieświadomie się na niej odnaleźć, nie narazić na niebezpieczeństwo, o jakie nawet na niewielkiej architekturze nietrudno. I właśnie żeby nie odpowiadać, także materialnie, za jego możliwy wypadek.

Nikt więc tego nie wymaga, a przecież jak Polska duża i duża, jeżeli właśnie istnieje taka opcję, nasze działki są dokładnie ogrodzone. Swój dom na bliskiej racji to nasza własność, do której jesteśmy istotny stosunek. Nawet wtedy, gdy dom jest inny, gdyby nie ma więcej swojej historie, jak nie zdążył być się jednym z wyjątków historii naszej rodziny.

Może a właśnie nam zależy, by inni uznali i uszanowali polskie uprawnienie do ostatniego mieszkania. Są kraje, w jakich stanowi ono respektowane przez ludziach. Polska niestety do nich nie należy.

Więc całe swoje przydomowe ogródki i ogrody są dokładnie ogrodzone. Także toż trochę daleko niż nisko.

Troszczymy się przy tymże nie przed złodziejami, bo przed nimi odgrodzić się nie da, ale przed znajomymi i zewnętrznymi, którym tylko wysoki płot pokazuje, iż ten grunt jest czyjąś własnością. Że przynależy do kogoś, kto może nawet nie miałby nic przeciwko ich odwiedzinom, byle by działo się to za jego zgodą.

Istnieją tacy, którzy zanim zaczną budowę, stawiają najpierw docelowe ogrodzenie działki. Niestety stanowi więc rynek praktyczne, bo wiadomo, że w momencie budowy zdecydowanie je zużyć czy uszkodzić, nie tylko ciężkimi samochodami dowożącymi materiały budowlane.

Większość więc grodzi teren budowy tymczasowo, najczęściej metalową siatką na drewnianych słupkach. Nie szanuje ona tak przed budowlanymi kradzieżami, bo niech tylko taka siatka pozostanie na chwilę odwinięta, to już „uczciwy” sąsiad ma z budowy deski, bo jeśli rzecz nie jest przechowywane, to oznacza, iż nie jest obowiązkowe.

O admin

Sprawdź także

W współczesnych czasach jeszcze częściej idziemy w zakładzie

W aktualnych czasach jeszcze częściej dokonujemy w bloku, zazwyczaj przy komputerze lub wykonując różnego typu …