Strona główna / Moda / Zdrowie / Na pewno rozumiecie ten scenariusz z informacji telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem proponuje swoje dobre dzieci sokiem owocowym, wiedząc że myśli o ich zdrowie.

Na pewno rozumiecie ten scenariusz z informacji telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem proponuje swoje dobre dzieci sokiem owocowym, wiedząc że myśli o ich zdrowie.

Na pewno znacie ten scenariusz z informacji telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem częstuje swoje dobre dzieci sokiem owocowym, wiedząc że pamięta o ich zdrowie. One są zaś jasne ze stylu ich drogiego napoju. Znajomy widok? Czy mama z ostatniego telewizyjnego obrazka ma rację? Czy daje swoim dzieciom zdrowie? Komunikat reklamowy jest jasny – soki owocowe to zdrowie. Prawdę istnieje jednak znacznie dużo złożona.

Sok sokowi nierówny

Trzeba po pierwsze pamiętać, że o ile soki są obecnie tanie w jakimś biznesie i wybór smaków, producentów jest wysoce wysoki, wówczas nie każdy sok jest równie idealny dla zdrowia. Niewątpliwie najlepsze napoje są te, jakie są świeżo wyciskane. Dzieje się tak więc, że napoje obecne są naturalnie słodkie, zawierają fruktozę. Te zaś soki, które spotykamy na półkach sklepowych obejmują nie tylko szereg konserwantów, a jeszcze są słodzone sacharozą, bądź ewentualnie syropem glukozowo-fruktozowym. Jeśli konsumujemy te soki w szerszej zawartości, więc potrafimy występować znacznie zalecaną dawkę cukrów prostych rekomendowanych dla zdrowia. Jedna szklanka takiego soku może bowiem pokryć blisko 1/5 – 1/4 zapotrzebowania dziennego.

W obronie soków owocowych

Niewątpliwie nawet te soki mogą spowodować znacznie łatwego dla zdrowia. Większość soków owocowych zawiera sporą część antyoksydantów. Soki owocowe są w pewnym stopniu substytutem świeżych owoców – ponieważ mają większość pozytywnych składników odżywczych, jakie są proste w rezultatach. Soki nad owocami górują dostępnością, prostotą konsumpcji i odpornością. Dietetycy są jednak dobrzy, że takich soków nie należy pić w nadmiarze – akceptowalna dawka to niepowtarzalna szklanka dziennie. Przekroczenie tej racji to służenie organizmowi nadwyżki cukrów, kalorii.

Jeśli zależy nam na zdrowiu lepiej zawsze zjeść świeży owoc, da on nam bowiem dodatkowo błonnik, więcej witamin także będzie nieco kaloryczny. Zachowamy się te przed niepotrzebnymi konserwantami i barwnikami, jakie w nadmiarze uważają się w sokach owocowych.

Soki owocowe i odchudzanie

Osobom planującym rozpocząć dietę odchudzającą na widać nie należy rekomendować spożywania ogromniejszej liczbie soków owocowych. Stanowią one bardzo duże i uczą dużo cukrów. Gdyby posiadamy do podejmowania z sokami gorszych gatunków, to nie są one o dużo zdrowsze z napojów gazowanych – ze względu na dużą miara sztucznych barwników, konserwantów i słodzików.

Jeśli już chcemy koniecznie pić sok podczas odchudzania, możemy sprawdzić picia rozwodnionego własnoręcznie soku 100% z wodą mineralną.

Jak dobrać dobry sok owocowy?

Trzeba szukać soków jak wysoce wiarygodnych. W tym zamyśle nie można tylko czytać porady na froncie opakowania, ale zwrócić uwagę na to, co istnieje w składzie produktu. Niestety marketingowcy bez skrępowania używają słów “naturalny” oraz “100% sok” w układzie do produktów, które są kilkoro zgodnego z tymi przymiotnikami.

By zapewnić sobie możliwie najlepsze źródło zdrowia szukajmy soków wyłącznie 100%. Czerwona lampka ostrzegawcza powinna się nam zapalić każdorazowo jeśli na opakowaniu czytamy o “napoju” bądź zapewnienie “sok” w ogóle nie występuje. Jeśli kupowany sok stanowi w czystym opakowaniu, na jego dnie winien być przyjazny osad, co mówi o naturalności produktu. Rzeczywiście są wyjątki, gdzie resztki zysków są dodawane tylko dla podkreślenia naturalności… Tak czy inaczej jednak warto przeczytać skład materiału i technikę produkcji. Wiedze te nieraz Was zaskoczą.

By zagwarantować sobie bardzo antyoksydantów warto kupować soki szczególnie z wyników o głębokiej barwie (w szczególności granaty, grejpfruty, winogrona). Dobrym napojem jest więcej sok pomarańczowy, skoro jest różny w witaminę C, potas i foliany.

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …