Home / Ciekawostki / Myśl o kadzidle i obyczaju z nim uzależnionym

Myśl o kadzidle i obyczaju z nim uzależnionym

Rytualne okadzanie, palenie kadzideł z ziół sięga czasów starych natomiast do teraz jest praktykowane w wielu klasach w celu pozbycia się chorób, uroków, by odgonić złe moce, przywrócić równowagę, natomiast w ceremoniach religijnych. 

Ujawnia się jednak, że obecne tradycyjne prace stanowią świetny nacisk na usuwanie powietrza a otoczenia ze złych bakterii.

Naukowcy zaobserwowali, że tradycyjne spalanie specjalnego drewna oraz mieszankę aromatycznych leczniczych ziół (Havan smagli – mieszkanka wykorzystywana w zabawach pomocnych w Indiach) w toku 1 godziny zredukowało o 94% liczbę bakterii i patogenów w powietrzu, pozostawiając zdezynfekowane miejsce na stopniowe 24 godziny.

W Polsce, nasze własne babki wykorzystywały do współczesnego obowiązku szałwii, lawendy, piołunu, mirry, rozmarynu, tymianku , innych zielonych i drewien np. brzozy, jałowca czy świerka. Albo robiły kadzidła z żywico-ziołowych mieszanek.

Jednak pewne kadzidło pochodzi z drzewa zwanego kadzidłowcem – boswellia serrata, wymieniane wielokrotnie w Ksiąg, używane w loteriach religijnych, do owej chwile wykorzystuje się w kościele katolickim. Roślina wytwarza żywicę, która po zestaleniu jest substancję zwaną olibanum w budowie żółtobrązowej, ziarenkowatej masy. Olibanum działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w przebiegu reumatyzmu także inspiruje dodatnio na wątrobę. W ludowej medycynie indyjskiej jest użytkowane w usuwaniu miej zapalnych zbiorników oraz kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego .

Zalety palenia olibanum w biurowca to świeże powietrze bez bakterii , niezwykle cenny, delikatny korzenno-ziołowy zapach trzymający sie znacznie godzin. Działa relaksująco i kojąco, dotlenia mozg i pomaga koncentracje. Pewnie nie ma zderzenia z sztucznymi odświeżaczami powietrza, raz że jedynie udają zapachy oraz dwa to wdychamy toksyny.Pracę o kadzidle i zwyczaju z nim związanym

Rytualne okadzanie dymem, palenie kadzideł z ziół i żywic roślinnych sięga czasów starożytnych i do dzisiaj jest ćwiczone w moc tradycjach w przedmiocie pozbycia się chorób, uroków, by odgonić złe moce, przywrócić równowagę, i w ceremoniach religijnych. 

Oddaje się jednak, że też dawne działalności posiadają wielki pomysł na filtrowanie powietrza oraz środowiska ze złośliwych bakterii.

Naukowcy zaobserwowali, że rytualne spalanie specjalnego drzewa i mieszankę aromatycznych leczniczych ziół (Havan smagli – mieszkanka traktowana w loteriach aktywnych w Indiach) w rytmie 1 godziny obniżyło o 94% liczbę bakterii i patogenów w powietrzu, pozostawiając zdezynfekowane wnętrze na inne 24 godziny.

W Polsce, nasze polskie babki wykorzystywały do ostatniego planie szałwii, lawendy, piołunu, mirry, rozmarynu, tymianku , innych ziół i drewien np. brzozy, jałowca czy świerka. Albo przygotowywały kadzidła z żywico-ziołowych mieszanek.

A prawdziwe kadzidło wynika z drewna zwanego kadzidłowcem – boswellia serrata, wymieniane wielokrotnie w Biblii, odnoszone w zabawach religijnych, do tej chwile używa się w kościele katolickim. Roślina wytwarza żywicę, która po zestaleniu działa treść zwaną olibanum w budowy żółtobrązowej, ziarenkowatej masy. Olibanum działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w ciągu reumatyzmu i kieruje dodatnio na wątrobę. W standardowej medycynie indyjskiej jest próbowane w leczeniu miej zapalnych zbiorników oraz kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego .

Zalety palenia olibanum w zakładu to oczywiste powietrze bez bakterii , bardzo atrakcyjny, delikatny korzenno-ziołowy zapach rozwijający sie wiele godzin. Działa relaksująco i kojąco, dotlenia mozg i sprzyja koncentracje. Oczywiście nie jest porównania z chemicznymi odświeżaczami powietrza, raz że jedynie udają zapachy oraz dwa ostatnie wdychamy toksyny.

About admin

Check Also

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem określa się na rozpoczęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem decyduje się …