Strona główna / Ciekawostki / Myśl o kadzidle i obyczaju z nim uzależnionym

Myśl o kadzidle i obyczaju z nim uzależnionym

Rytualne okadzanie, palenie kadzideł z ziół sięga czasów starych natomiast do teraz jest praktykowane w wielu klasach w celu pozbycia się chorób, uroków, by odgonić złe moce, przywrócić równowagę, natomiast w ceremoniach religijnych. 

Ujawnia się jednak, że obecne tradycyjne prace stanowią świetny nacisk na usuwanie powietrza a otoczenia ze złych bakterii.

Naukowcy zaobserwowali, że tradycyjne spalanie specjalnego drewna oraz mieszankę aromatycznych leczniczych ziół (Havan smagli – mieszkanka wykorzystywana w zabawach pomocnych w Indiach) w toku 1 godziny zredukowało o 94% liczbę bakterii i patogenów w powietrzu, pozostawiając zdezynfekowane miejsce na stopniowe 24 godziny.

W Polsce, nasze własne babki wykorzystywały do współczesnego obowiązku szałwii, lawendy, piołunu, mirry, rozmarynu, tymianku , innych zielonych i drewien np. brzozy, jałowca czy świerka. Albo robiły kadzidła z żywico-ziołowych mieszanek.

Jednak pewne kadzidło pochodzi z drzewa zwanego kadzidłowcem – boswellia serrata, wymieniane wielokrotnie w Ksiąg, używane w loteriach religijnych, do owej chwile wykorzystuje się w kościele katolickim. Roślina wytwarza żywicę, która po zestaleniu jest substancję zwaną olibanum w budowie żółtobrązowej, ziarenkowatej masy. Olibanum działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w przebiegu reumatyzmu także inspiruje dodatnio na wątrobę. W ludowej medycynie indyjskiej jest użytkowane w usuwaniu miej zapalnych zbiorników oraz kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego .

Zalety palenia olibanum w biurowca to świeże powietrze bez bakterii , niezwykle cenny, delikatny korzenno-ziołowy zapach trzymający sie znacznie godzin. Działa relaksująco i kojąco, dotlenia mozg i pomaga koncentracje. Pewnie nie ma zderzenia z sztucznymi odświeżaczami powietrza, raz że jedynie udają zapachy oraz dwa to wdychamy toksyny.Pracę o kadzidle i zwyczaju z nim związanym

Rytualne okadzanie dymem, palenie kadzideł z ziół i żywic roślinnych sięga czasów starożytnych i do dzisiaj jest ćwiczone w moc tradycjach w przedmiocie pozbycia się chorób, uroków, by odgonić złe moce, przywrócić równowagę, i w ceremoniach religijnych. 

Oddaje się jednak, że też dawne działalności posiadają wielki pomysł na filtrowanie powietrza oraz środowiska ze złośliwych bakterii.

Naukowcy zaobserwowali, że rytualne spalanie specjalnego drzewa i mieszankę aromatycznych leczniczych ziół (Havan smagli – mieszkanka traktowana w loteriach aktywnych w Indiach) w rytmie 1 godziny obniżyło o 94% liczbę bakterii i patogenów w powietrzu, pozostawiając zdezynfekowane wnętrze na inne 24 godziny.

W Polsce, nasze polskie babki wykorzystywały do ostatniego planie szałwii, lawendy, piołunu, mirry, rozmarynu, tymianku , innych ziół i drewien np. brzozy, jałowca czy świerka. Albo przygotowywały kadzidła z żywico-ziołowych mieszanek.

A prawdziwe kadzidło wynika z drewna zwanego kadzidłowcem – boswellia serrata, wymieniane wielokrotnie w Biblii, odnoszone w zabawach religijnych, do tej chwile używa się w kościele katolickim. Roślina wytwarza żywicę, która po zestaleniu działa treść zwaną olibanum w budowy żółtobrązowej, ziarenkowatej masy. Olibanum działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w ciągu reumatyzmu i kieruje dodatnio na wątrobę. W standardowej medycynie indyjskiej jest próbowane w leczeniu miej zapalnych zbiorników oraz kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego .

Zalety palenia olibanum w zakładu to oczywiste powietrze bez bakterii , bardzo atrakcyjny, delikatny korzenno-ziołowy zapach rozwijający sie wiele godzin. Działa relaksująco i kojąco, dotlenia mozg i sprzyja koncentracje. Oczywiście nie jest porównania z chemicznymi odświeżaczami powietrza, raz że jedynie udają zapachy oraz dwa ostatnie wdychamy toksyny.

O admin

Sprawdź także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem określa się na rozpoczęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem decyduje się …