Strona główna / zwierzęta / Mycie auta ważne również w okresie letnim

Mycie auta ważne również w okresie letnim

Reklama: Pranie tapicerki Bydgoszcz

Jeżeli chce nam, by lakier naszego pojazdu przez duże lata wyglądał młodo, nie możemy zapominać o jego uprawy – zarówno w stopniu letnim. O czym warto mieć podczas mycia samochodu?

Latem nie musimy rywalizować z solą, żwirem i błotem, które w semestrze zimowym wkładają się w zakamarki karoserii, zatrzymując się ogniskami korozji. Aktualnie ważnym przedmiotem są powierzchowne zanieczyszczenia – rozbite owady, ptasie odchody czy żywice kapiące z drewien. Nie spoglądają na uroczyste zagrożenie dla lakieru, ale powinny być prawdopodobnie szybko usuwane z nadwozia samochodu. W zagranicznym przykładzie mogą uczynić do stworzenia wżerów, trwałych odbarwień, i nawet ognisk korozji.

Niemal do zbudowania są osobowości, które określają się na wstawienie auta do myjni automatycznej. Dla zwiększenia efektu przed przystąpieniem mycia poważniejsze zanieczyszczenia i felgi można pokryć specjalnymi preparatami do oczyszczania zanieczyszczeń.

Mycie ręczne należy rozpocząć od dobrego opłukania nadwozia, które wyeliminuje z niego części gruncie i zanieczyszczenie. Unikajmy prób mechanicznego czyszczenia zaschniętego brudu – może doprowadzić do porysowania lakieru. Lepiej skorzystać środka do sprzątania owadów, natomiast że go nie posiadamy, warto namoczyć zanieczyszczenia wodą z należytą kwotą piany przed przystąpieniem właściwego mycia.

Specjalistycznego zmywacza warto wykorzystać oraz do sprzątania żywic, smoły drogowej, czy śladów po asfalcie lub gumie. W tychże wypadkach woda nie pomoże. Jeśli nie mamy odpowiednią „chemią”, albo możemy sięgnąć po benzynę ekstrakcyjną albo WD40, przy czym w prawie dostępnym miejscu należy ustalić, czy lęk nie szkodzi lakierowi.

Pod żadnym pozorem nie należy korzystać agresywnej chemii do oczyszczania felg – może uszkodzić lakier pokrywający nadwozie. Przestrzegamy i przed próbami domywania brudu lancą myjki ciśnieniowej trzymanej tuż nad karoserią. Odnoszony w wybranych urządzeniach mikroproszek nie jest całkiem obojętny dla lakieru, a dobry strumień wody potrafi błyskawicznie oderwać oznaczenia, mniejsze listwy, i nawet powiększyć odpryski barwy lub punktowo zerwać warstwę lakieru bezbarwnego.

Bez sensu, czy zastosujemy do współczesnego gąbki, czy szczotki dostępnej na poszczególnych myjniach bezdotykowych, musimy dbać o idealnym płukaniu przedmiotu wykorzystywanego do oczyszczania brudu. Samochód zaczynajmy myć z dachu, stopniowo schodząc coraz niżej. Chociażby w momencie ciepłym nie należy unikać czyszczenia szczelin nadwozia czy nadkoli – tam wciąż uzyskuje się brud.

Warto dać, że w kwestię przepisów wchodzących w grup miast, samochody można prać jedynie w krzesłach do tegoż przeznaczonych, czy takich, które uniemożliwiają przedostanie się wziętej do procesu wody do kanalizacji burzowej lud wsiąknięcia jej w podłogę.

Łamiąc zakaz, wystawiamy się na mandat w wielkości do 500 złotych czy przygodę w sądzie, który prawdopodobnie założyć grzywnę sięgającą 5000 zł. Ryzyko pewno się nie opłaca. Członkowie nie kryją, że za większością interwencji stoją tzw. „życzliwi sąsiedzi”.

O admin

Sprawdź także

W ustawie o prowadzących pojazdami dano nowe zasady administracyjnego zatrzymania prawa jazdy.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe podstawy administracyjnego zatrzymania prawa jazdy. …