Strona główna / Nieruchomości / Może szybko nie raz słyszałeś, że o powodzeniu inwestycji decyduje lokalizacja, pozycja a znowu raz lokalizacja.

Może szybko nie raz słyszałeś, że o powodzeniu inwestycji decyduje lokalizacja, pozycja a znowu raz lokalizacja.

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Może szybko nie raz słyszałeś, że o powodzeniu inwestycji decyduje lokalizacja, lokalizacja i również raz lokalizacja. No tak, a gdy dobrać tę najidealniejszą pozycję? W której okolicy najkorzystniej zainwestować? Wybór lokalizacji to istnieć może sama z ważniejszych decyzji, przed jaką powstaje inwestor. Poniżej przedstawiam listę sprawdzającą: 8 elementów wyboru najlepszej pozycji.

Ustalenie czy konkretna lokalizacja kształtuje się do lokaty stanowi takiego sposobie pracą. Wielu zależy jeszcze od rodzaju strategii, którą zamierzasz zastosować. Czy kupujesz, żeby odsprzedać ( strategia flippingu ) czy bierzesz pod wynajem.

Poniżej proponuję krótką listę sprawdzającą, która korzystam nadzieję pomoże cię przy podejmowaniu ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru lokalizacji. A oto czynniki, które zalecam wziąć pod opiekę przy analizie lokalnego rynku:

1. Inwestuj w okolicy, którą dobrze rozumiesz!

Jako na przekór decyzja odnośnie wyboru lokalizacji jest właściwie dobra. Dla młodych przedsiębiorców mam jednak jedną i tąż samą poradę dotyczącą lokalizacji. Łącz się blisko domu! Zapewne im cieńszy jest obszar (np. tylko moja dzielnica), tym doskonale możesz go przejść. Z serii jeśli obszar będzie szybszy (np. wszystkie dzielnice mojego miasta, będące po przeciwnej stronie rzeki) tym nic ofert na natrafienie okazji. Więc jeśli dopiero tworzysz naszą przygodę z inwestowaniem w nieruchomości najlepszą okolicą będzie twoja dzielnica, twoje miasto, twoje miasto. Natomiast jeśli siedzisz w nim co najmniej parę lat, to całkiem się orientujesz, które dzielnice są ‘dobre’, i które ‘złe’, wiesz gdzie stawka za metr trzyma swoją zaletę albo rośnie, a gdzie cena się waha lub spada. Wiesz też gdzie się są nowe inwestycje a jakie okolice nieco pustoszeją.

2. Porównaj ceny ofert nieruchomości oddanych do remontu z cenami ofert nieruchomości chętnych do wprowadzenia się.

Jeśli kupujesz nieruchomość, po to by ją już odsprzedać (flipping) to powinien stanowić najaktualniejszy dla ciebie wskaźnik. Porównanie jak poważna jest odpowiedź w sumach nieruchomości do remontu a tychże chętnych do wprowadzenia. Jeżeli w określonej lokalizacji nieruchomości do remontu podawane są w cenie o dużo mniejszej niż nieruchomości gotowe do zapoznania, znaczy to, że strona prawdopodobnie będzie wspierać flipping, i iż będzie mocna na ostatniej form zarobić. Sprowadzają się zawsze a takie dzielnice, w których cena nieruchomości danych do remontu jest dopuszczona do wartości działce w ostrym humorze. W tym sukcesu na flippie właściwie nie zarobisz albo zarobisz niewiele. UWAGA : W obecnym przypadku porównujemy tylko średnie stawki za m2, podobnych nieruchomości w zupełnie bliskim otoczeniu. Na przykład porównaj opłatę za m2 zdewastowanego mieszkania (59m2) w tradycyjnej kamienicy na warszawskim Dolnym Mokotowie do ceny bycia ‘świeżo po remoncie’ (62m2) w poprzedniej kamienicy na warszawskim Dolnym Mokotowie.

3. Sprawdź popyt na własności w określonej lokalizacji.

Kolejnym wskaźnikiem, który ułatwi ci odpowiedzieć na badanie, czy dana pozycja jest ciekawa, będzie wskaźnik popytu na własności w określonej lokalizacji. Jednym słowem musisz poznać odpowiedź na sprawdzanie czy nieruchomości się dobrze sprzedają w współczesnej okolicy bądź nie. W jakimś mieście są dzielnice bardzo powszechne, w jakich łatwo się kupuje mieszkania też takie, gdzie zdecydowanie dużo jest ofert sprzedaży nieruchomości niż osób zainteresowanych ich kupnem. W obecnym nowym przypadku, to nawet jeżeli różnica w wartościach będzie niezwykle atrakcyjna, to spośród gwarancją nie będzie ostatnie lokalizacja w której będzie o zainwestować.

4. Sprawdź średni czas sprzedaży nieruchomości w pozycji

Żyć potrafi spotkałeś się już z tym, że pośrednik nieruchomości mówi coś takiego: W współczesnej dzielnicy mieszkania wydają się/ wynajmują średnio w ‘X miesięcy’. X oznacza średni czas sprzedaży/ wynajmu nieruchomości w określonej lokalizacji po cenie rynkowej. Jeśli X jest ogromne, nazywa to, że nie będzie chętnie szybko sprzedać/ wynająć nieruchomości w niniejszej strony po cenie rynkowej. W wypadku sprzedaży mówimy, że posiadamy do podejmowania z rynkiem kupującego. Im prostsza cenę ‘X’ tym łatwiej sprzedaje się/ wynajmuje nieruchomość w znacznej okolicy, co świadczy, że mamy do budowania z rynkiem sprzedającego.

5. Sprawdź aktywność innych inwestorów w okolicy

Reklama na punkt sukcesów używanych przez innych inwestorów w określonej stronie że nie jest niezwykle oczywistym benchmarkingiem, jednak z pewnością pomoże w podjęciu decyzji o wyborze lokalizacji. Jeśli inni sobie doskonale radzą w określonej lokalizacji to znaczy, że strona ma potencjał i że ty dodatkowo możesz odnieść sukces.

6. Przeprowadź analizę wskaźników i stylów rynkowych

Analiza wskaźników i stylów pomoże ci ujrzeć długoterminową możliwość rozwoju danej okolicy. Informacje obecne są szczególnie ważne dla inwestorów biorących pod wynajem, gdyż mówią one potencjalnego popytu na goszczenia w przyszłości. Dla inwestorów, którzy biorą z programem szybkiej odsprzedaży dane te są o tyle ważne, o ile chcą oni na dłużej połączyć się z sklepem i z konkretną okolicą.

Istotne wskaźniki dotyczą wielkości zaludnienia, zatrudnienia, zabudowy i rozwoju infrastruktury. Gdyby planujemy wzrost populacji na poszczególnym obszarze, więc będzie się spośród ostatnim właśnie wiązać wzrost zapotrzebowania na utrzymania. Również na odwrót, gdy jest coraz mniej typów to zlecenie na bycia będzie malało. Kiedy na konkretnym kraju planuje się pojawienie jakiegoś dużego pracodawcy (np. budowa dużego zakładu, strefy ekonomicznej, etc. ) zatem będzie uważało niezwykły nacisk na okolicę. Inne miejsca pracy pozyskują nowe talenty. Często więcej w takich wypadkach kadra kierownicza rozprzestrzenia się do nowoczesnej pozycji i wymaga mieszkań. Rozwój infrastruktury też ma potężny nacisk na lokalizację, gdyż uatrakcyjniają okolicę dla potencjalnych klientów.

7. Wybierz grupę docelową

Czy branie pod wynajem różni się czymś z kupienia na nasz użytek? Odpowiedź brzmi: tak. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup warto by zastanowił się nad grupą docelową. Kto obecnie wynajmuje występowania w Polsce i która jest charakterystyka lokalizacji dla twojej grupy docelowej? Siedzenia w sercem zawsze cieszyły się największym zainteresowaniem wynajmujących oraz obecne w najkrótszym czasie raczej się nie zmieni. Miejsca w miastem to oferta dla młodych singli, studentów, menadżerów. Występowania w strefach bliskich centrum, dobrze skomunikowanych, pozytywnie na nowoczesnych, zamkniętych osiedlach. To miejsca wybierane przez młode rodziny, firmy też bardziej zamożnych pracowników. Wnętrza w otoczeniu uczelni to pełna gratka dla studentów. Stania w bardziej różnych, jednak dobrze skomunikowanych z miasta dzielnicach to propozycja dla mniej zamożnych grup.

8. Posłuchaj siebie

Czasem zdarza mi się dojść do utrzymania i choćby nie potrzebuję go dostrzegać, żeby po prostu wiedzieć, iż zatem istnieje to. Czasem oglądam mieszkanie, które wykonywa wszystkie ustalone kryteria, tylko po prostu go nie czuję. Możesz zatem określić intuicją, siódmym zmysłem, wyczuciem, gdy tylko chcesz. Ja to nazywam z angielska ‘feelingiem’. Skoro nie ma feelingu nie ma transakcji. Podobnie jest lokalizacją. Niektórych okolic po prostu nie rozumiem. I następnie nie jest możliwości, aby na taką lokalizację się zdecydować. Nie stanowi owo że jakieś naukowe podejście, ale ‘feeling’ jak do tej pory mnie nie zawiódł. Że nie czujesz danej okolicy, to niezależnie od zgodności pozostałych parametrów, po nisku nie kwalifikuj się na nią. Gwarantuję, iż będziesz o wiele szczęśliwszy, a co za tym idzie odniesiesz pełniejszy sukces, w miejscowości co do jakiej korzystasz rację parametrów.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne istnieć poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …