Strona główna / Ciekawostki / Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, kłopoty z kolekcją – potrafisz ten stan?

Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, kłopoty z kolekcją – potrafisz ten stan?

Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, problemy z kolekcją – potrafisz ten etap? Uczucie zakochania może nas dosięgnąć w kilka spodziewanym momencie. Uświadamiamy sobie, że nastąpienie tej jednej świadomości to szczęście lub szczęśliwy zbieg okoliczności. Jednak według badań, taki stan emocjonalny tworzy swoje prawo naukowe. Czy fakt, że święty Walenty istnieje nie tylko patronem zakochanych, lecz także ludzi chorych psychicznie, na pewno jest wolny znaczenia? 

Wiele osób zastanawia się, skąd się bierze tzw. chemia pomiędzy zakochanymi oraz jak toż się dzieje, że dziś ta jakaś dana kobieta pewno naprawdę mocno zawrócić w mentalności i doskonale odmienić dotychczasowe życie. Dla naukowców sprawa jest niesłychanie niska. Wszystko to wpływ związków chemicznych, które z zmianie powodują reakcje fizyczne organizmu.

Mózg działa z narządów zmysłów określone impulsy elektryczne, a wtedy podwzgórze wytwarza związek o określi fenyloetyloamina (PEA), pracujący jak narkotyk. To dziś ona stanowi odpowiedzialna za objawy towarzyszące nam w centralnym okresie zakochania, takie jak szybkie bicie serca, zwiększona potliwość dłoni czy zaczerwienienie policzków.

Z okresem zajęcie tego neuroprzekaźnika zaczyna stopniowo ulegać zaburzeniu oraz po 4–5 latach utrzymuje się na zwykłym poziomie. Więc potrafi tłumaczyć fakt, dlaczego wiele par w owym momencie ma pierwsze poważne kryzysy, które ostatecznie mogą sprawić do rozpadu związku. Z zmianie za wzmocnienie drogi i możne przywiązanie w późniejszym etapie odpowiada hormon o określi oksytocyna.

Psycholog Frank Tallis porównał uczucie zakochania do choroby psychicznej. Jego zdaniem objawy, które prowadzą nam w liczb rzutach zauroczenia, są odpowiednie do tych, które można zobaczyć u kobiet spośród bogatymi tematami na tle psychicznym i wewnętrznym. Istnieją wtedy m.in. częste zmiany nastroju, bezsenność, zachowania charakterystyczne dla zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego pokazujące się np. w ciągłym sprawdzaniu dane na telefonie i skrzynce mailowej.

W końcu działania neuroprzekaźników – dopaminy i serotoniny – osoba zakochana często nie potrafi racjonalnie myśleć, widzi świat przez różowe okulary natomiast nie potrafi krytycznie wyglądać na bliskiego wybranka. Niestety jest podobnie w bycie skoncentrować się na naturalnych czynnościach. Kiedy partner jest przy, zakochani odczuwają radość, euforię, a kiedy go nie ma – pojawia się obok nich pogorszenie samopoczucia i wywiady z kontrolą swoich emocji.

O admin

Sprawdź także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem określa się na rozpoczęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem decyduje się …