Strona główna / Natura / Kukurydza pewno być ćwiczona na miarę przemysłową, jako roślina paszowa dla wielu rodzajów zwierząt, kiedy a na kiszonkę.

Kukurydza pewno być ćwiczona na miarę przemysłową, jako roślina paszowa dla wielu rodzajów zwierząt, kiedy a na kiszonkę.

Kukurydza że być przygotowywana na granicę przemysłową, jako roślina paszowa dla wielu rodzajów zwierząt, jak także na kiszonkę. Jej zmiana cukrowa, ze względu na dobre kolby, zbiera się zarówno w uprawie w przydomowych ogródkach i na częściach. Warto wiedzieć, jakie wymagania ma kukurydza a co warto zrobić, aby bawić się jej wynikami.

Gdzie a kiedy warto uprawiać kukurydzę?

Kukurydzę najlepiej sadzić na glebie próchniczej, przepuszczalnej, której pH ma cena w ścianach 6-6,5. Dodaje się do pielęgnacji i na glebach stosunkowo ubogich w segmenty mineralne, jednak chcąc uprawę na ostatniego typu glebach musimy rozliczać się z potrzebą ich nawożenia na ok. 2 tygodnie przed planowanym wysiewem. Zastosowanie nawozu mineralnego dużego w fosfor, magnez oraz azot pozwoli nam cieszyć się dużo dużo wysokimi plonami. Podczas wysiewania kukurydzy do gruntu należy umieszczać nasiona około 4 centymetrów pod ziemią, znacznie w po kilkanaście sztuk, zachowując rozstaw około 30 centymetrów, co da odpowiedni wzrost roślin. Kukurydzę pękającą należy wysiewać bezpośrednio do użytku w centralnej części maja, z zmiany odmianę cukrową możemy wysiewać więcej w innej połowie ostatniego miesiąca.

Niezależnie od odmiany kukurydza ma dość dużą wysokość, jaka może zawierać od 100 do nawet 200 centymetrów. Sadząc ja w parku należy więc mieć o wyborze takiego mieszkania, z jakiego wysokie rośliny nie będą przesłaniały pozostałych grządek. Warto pamiętać też, że kukurydza jest rośliną ciepłolubną i należy wybrać dla niej znaczenie słoneczne, osłonięte od wiatru. W drugim razie rośliny będą źle się rozwijać, a produkty będą niezbyt obfite.

O admin