Strona główna / Bez kategorii / Kto przyjmuje spośród kantorów internetowych

Kto przyjmuje spośród kantorów internetowych

Do rozwoju rynku kantorów internetowych niewątpliwie przydałaby się ustawa antyspreadowa umożliwiająca kredytobiorcom spłatę części w walucie, w jakiej zaciągnęli kredyt. Ale z kantorów online mają również m.in. turyści czy przedsiębiorcy.

Link sponsorowany: Kantor Rzeszów

Czym jest kantor internetowy?
Tym tymże, co tradycyjny kantor walutowy – miejscem transakcji kupna a sprzedaży walut. Zyskuje na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy ceną sprzedaży oraz kupna waluty. Od zwykłego kantoru cechuje go naprawdę naprawdę tylko wtedy, że podejmuje w sieci, a nie jako placówka stacjonarna.
Spread w e-kantorach zwykle jest głębszy niż w bankach czy placówkach tradycyjnych. To wynik niższych kosztów funkcjonowania, przede wszystkim braku opłat związanych z potrzebą fizycznego przechowywania waluty. Ceny infrastruktury informatycznej podobnie są gorsze niż koszty wynajmu, urządzenia i rozwijania stacjonarnych placówek.
Kto ma z kantorów online?
Najliczniejszą grupę klientów mają kredytobiorcy, którzy co miesiąc poszukują źródła jak najtańszej waluty do zapłaty kolejnych rat. A z e-kantorów posiadają i turyści chodzący po różnych zakątkach świata oraz przedsiębiorcy posiadający zagranicznych kontrahentów, osoby siedzące na zachodzie, jak i inwestujące w walutę.
Jak dobrać kantor internetowy?
Odpowiedź może sprzedawać się oczywista – porównując koszty i wybierając ten serwis, który zaoferuje najniższy. Ukazuje się jednak, że sytuacja nie jest tak łatwa. Chodzi przecież o swoje pieniądze, często dość poważne kwoty. Dlatego istotne jest, aby wybrać kantor walutowy, do którego jesteśmy zaufanie.
Przy podejmowaniu decyzji pomocny prawdopodobnie być ranking e-kantorów, w którym użytkownicy przedstawiają własne badania z osobnymi platformami, a ponadto określają je pod takimi wymaganiami jak kurs wymiany, czas realizacji transakcji, dostępny portfel banków, jakość obsługi i przejrzystość witryny.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …