Strona główna / Nieruchomości / Kredyt na zakup i wykończenie trwania

Kredyt na zakup i wykończenie trwania

Reklama: Deweloper Bydgoszcz


Z stycznia 2014 roku bank może zapewnić kredytów o wielkiej wysokości 95 proc. ceny nieruchomości. Jednak wiele banków daje kredytu na zakup, i jednocześnie na zakończenie wnętrza. Dzieje się tak więc, bowiem podczas określenia zabezpieczenia bankowego przyjmuje się cena nieruchomości po przeprowadzeniu prac remontowych lub budowlanych. Dla przykładu, kupujemy mieszkanie o cenie 500 tys. zł. Na remont potrzebujemy dodatkowych 50 tys. zł. Jeśli pracownik banku oszacuje, że cena nieruchomości zwiększy się dobrze z kosztem remontu, wówczas możemy osiągnąć 522.5 tys. zł.

Musimy jednakże mieć, że cenę nieruchomości nie musi podnieść się wraz z wysokością środków, które włożymy na jej wykończenie lub remont. Jeśli bank stwierdzi, że wartość docelowa nieruchomości zwiększy się o 30 tys. zł to otrzymamy maksymalnie 503.5 tys. zł. Analitycy szacują, że z 2015 roku maksymalna wysokość kredytu będzie teraz wynosiła 90 proc. ceny nieruchomości. Pozostałe wydatki potrzeba będzie zapewnień ze materiałów własnych.

O ile wzrośnie koszt wykończenia mieszkania jeśli skorzystamy z kredytu?

Dalej byłoby sfinansować cały remont lub wykończenie mieszkania ze środków własnych. Bynajmniej nie każdy przedsiębiorca ma taką opcja. Skorzystanie z kredytu hipotecznego podniesie swoje wydatki o oprocentowanie kredytowe. Pamiętajmy, że buduje się ono z cen zmiennej i wartości stałej. Wartość zmienna to stopa procentowa, która stanowi modyfikowana przez banki raz na trzy miesiące. Z zmiany część mieszkała to marża narzucona przez bank. Jej wysokość jest trwała przez całe lata spłaty zobowiązania (chyba, że przedmioty umowy kredytowej zostaną wskazane w niebanalny sposób).

Całość naszego oprocentowania że korzystać forma nominalną. Istnieje więc ilość, którą widzimy w reklamach telewizyjnych i na bilbordach bankowych. W rzeczywistości wartość nominalna nie oznacza jeszcze wartości rzeczywistej. Do deklarowanej wartości nominalnej (np. 8 proc. w granicy roku) należy też doliczyć dodatkowe prowizje bankowe, opłaty manipulacyjne itp. W rzeczywistości realna wysokość oprocentowania kredytu często wynosi ok. 10 -12 proc. Powyższe wyliczenia możemy zaprezentować na przykładzie. Załóżmy, że bierzemy kredytna wykończenie mieszkania. Jego zaletę wynosi 50 tys. zł, z zmianie okres spłaty to 3 lata. Przez ten termin spłacimy ok. 12 tys. zł wartości nominalnej. Z kolei realna kwota, którą pomożemy do własnego remontu (z cenami bankowymi) wyniesie 15 – 18 tys. zł. Będzie toż możliwa wartość o jaką wzniesie się całkowity koszt remontu własnego mieszkania.

Czy warto ubiegać się o kredyt hipoteczny na wykończenie bycia?

Wszystko chce od samej sytuacji inwestora. Często zdobycie kredytu hipotecznego jest jedną podróżą do bliskiego wykończenia wnętrza. Z stabilnością będzie ono dla nas dużo dobre niż wysoko oprocentowane kredyty gotówkowe czyli pożyczki celowe. Pamiętajmy, że kredyt hipoteczny jest najidealniejszy pod względem długości okresu spłaty oraz wysokości rat.

Kredyt na oddanie bycia możemy również połączyć z kredytem na jego nabądź. Będzie więc dla nas bardziej korzystne niż kupowanie mieszkania na kredyt i uzupełnienie go ze środków własnych. Środki własne dane na remont daleko będzie wyłożyć na wkład własny. Pamiętajmy, że kredyt na oddanie wnętrza zwiększy docelową cenę nieruchomości, i tymże tymże podwyższy zabezpieczenie bankowe. W ten środek i zwiększymy swój wkład własny, a dzięki obecnemu będziemy w kształcie wynegocjować uczciwsze warunki z bankiem. Takie przedsięwzięcia mogą wpłynąć na odczuwalne zmniejszenie naszych sumarycznych wydatków powiązanych z handlem i wykończeniem nieruchomości.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne istnieć poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …