Strona główna / budownictwo / Koniec z systemami budowy parkingów podziemnych w miastu Łodzi.

Koniec z systemami budowy parkingów podziemnych w miastu Łodzi.

Reklama: Zarządzanie parkingiem Bydgoszcz

Koniec z programami budowy parkingów podziemnych w sercu Łodzi. To rynek drogie przedsięwzięcie, na jakie nie ma chętnych. Dlatego władze miasta zapraszają na parkingi piętrowe. Na razie wytypowały 3 lokalizacje dla takich obiektów. Znajdują się one na gruncie kwartałów danych do rewitalizacji.

O budowie parkingów podziemnych wznosi się w Łodzi od lat. Także za zarządu komisarycznego próbowano znaleźć inwestora, który wykonałem podziemny parking na pl. Komuny Paryskiej. Przy podsumowaniu poprzedniej kadencji prezydent Łodzi przyznała, iż nie udało się wybudować parkingów na myśli partnerstwa publiczno-prywatnego ani koncesji. Według biznesmenów, zobowiązuje się toż ze rynek dużymi nakładami, bo budowa jednego miejsca parkingowego w podziemnym celu to 100 tys. zł. Stopa zwrotu takiej inwestycji, jak parking podziemny, to 40-50 lat.

Dlatego finansowaniem takich lokaty w Polsce są zainteresowane tylko fundusze norweskie. Władze Łodzi postanowiły więc umieścić na tańsze, wysokie parkingi. Na ich zawartość są chętni. Żeby parkingi mogły zaistnieć w środowisku miasta, muszą stać uznane plany zagospodarowania przestrzennego. Magistrat zapowiada, że Miejska Pracownia Urbanistyczna będzie bardzo pracować nad planami dla ścisłego centrum. Jeżeli będziemy znać, gdzie parkingi mogą powstać, to pozostaną dwa rozwiązania – sprzedaż działki inwestorowi, który wybuduje parking albo partnerstwo publiczno-prywatne, czyli miasto da działkę, a inwestor postawi na niej parking. Mieszkania na parkingi naziemne zostały tylko wyznaczone w perspektywy rewitalizowanych kwartałów.

O admin

Sprawdź także

Opalanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zatem co raz dużo rozpowszechniony forma ogrzewania domu. Istnieje zatem ostatnie taki podejście …