Strona główna / Bez kategorii / Kaizen – filozofia pomagająca w wzroście i praktyk projektów

Kaizen – filozofia pomagająca w wzroście i praktyk projektów

Mawia się, iż w prostocie tkwi piękno i siła. A nie liczy w ostatnim rzeczeniu przesady. Właśnie prostotą prezentuje się pewna filozofia, wynikająca z dalekiego kraju – Japonii. Co stanowi w niej takiego wyjątkowego? Poprawia ona w produkcji projektów bez żadnego wysiłku. Brzmi zbyt pięknie? Dobrze nie i zaraz przekonasz się o tym, jakie korzyści pochodzą z jej kojarzenia.

Należy na startu nadmienić, iż Japonia to teren o różnej tradycji a Japończycy jawią się nam jako ludzie skrupulatni, stale nad czymś tworzący i ustawiający tak siebie, jak również wszystko, to powodują. Nie zaskakuje więc fakt, że to oczywiście oni wymyślili filozofię, która stanowi atrakcyjne narzędzie pozwalające skuteczne realizowanie własnych użytków – lecz nie jedynie. Działa ono również w praktyce nad sobą także nad wszą sferą egzystowania, albowiem znajduje zastosowanie wszędzie. Ale o jej roli jest przekonanie, że:
Małe kroki idą do wysokich sukcesów
O Kaizen komunikuje się, że istnieje filozofią niewielkich kroków. I odpowiednio, ponieważ sprawa tej sztuki umieszcza się na budowaniu niewielkich – a nawet najmniejszych – rzeczy każdego dnia po co, żeby spełnić własny cel. To dopiero powoduje, iż jest ona daleko funkcjonalna i praktyczna do wdrożenia w działanie poprzez wszystkiego. Nie zawsze bowiem łatwo jest człowiekowi wykonać poważnych modyfikacji w konkretnym okresie albo pozbyć się strachu przed ich wprowadzeniem. Ponadto przerażający że istnieć fakt, że potrzeba będzie dokonać dużo dziedzin – oraz co przeważnie niełatwych – po to, aby wykonać inny cel. Natomiast Kaizen pozwala zredukowanie lęku, lęku i zniechęcenia do minimum. I dlatego taż filozofia jest tak wyjątkowa – choć w naszym mniemaniu.

Przyjrzyjmy się teraz razem, jak prezentuje się wdrożenie jej w realizacji. Podam parę hipotetycznych przykładów, dzięki którym wolno będzie objąć, na czym polega jej władza i wyjątkowość.

Załóżmy, że chcesz pokazywać się jakiegoś języka obcego. Musisz natomiast kłopot z wygospodarowaniem momentu na specjalną naukę. Tego potrafisz w takim przypadku zrobić? Wystarczy, że każdego dnia poświęcisz dosłownie parę sekund na nauczenie się np. 4-5 oryginalnych słówek. Nie istnieje ostatnie wszakże dużo. Na całość lekcji poświęcisz nieco daleko z 5 do 10 minut. Tyle czasu niewątpliwie wszystek istnieje w bycie wygospodarować w układzie dnia – także a Ty. Pomyśl w obecnej chwili o tym, jak dużo nowych słówek zapoznasz się w układu dnia. Jeżeli będziesz budować tylko przez 7 czasów co przy założeniu, iż będą obecne 4 słówka dziennie, wyjdzie Ci 28 nowych słów w tygodniu. Całkiem niezły wynik. Nie wymagasz oczywiście korzystać w celach nauki słówek przez 7 czasów w tygodniu. Nawet oraz będzie to 5 czasy co przy odpowiednim założeniu, że będą obecne 4 słówka dziennie, końcowy rezultat wyniesie 20. Wyjdzie na to, że po miesiącu znać będziesz więcej 80 słów i po pół roku około 500 – o jak dużo utrzymasz ciągłość. To zaokrąglone dane, albowiem wszystko zależy od ułożonego planu nauki. Jak widać, po jednym okresie zaczynają zdarzać się dość spore liczby.

Analogicznie sytuacja ma się ćwiczeniami fizycznymi. Możemy nie mieć roku lub ochoty przechodzić do zespołów fitness. Niemniej mając potrzebę ruchu, wolno spróbować ćwiczyć, nie wynikając spośród domu, biura bądź mieszkania, w którym się przebywa. Wystarczy poświęcić np. od 10 do 15 minut dziennie na szkolenia. A choćby te 10 bądź 15 minut możemy rozdzielić na krótsze okresy ćwiczeń. Np. 5–5 (rano i wieczorem) lub 5–5–5 (rano, po południu i wieczorem). To możemy urozmaicić sobie chwilę czy stworzyć ćwiczenia w coraz odpowiedniejszy rozwiązanie dla siebie. Też oraz we wcześniejszym przykładzie no czy tutaj ilość poświęcanego momentu na szkolenia ma możliwość dawać się nieduża. Choć w czasu dnia, miesiąca lub roku okaże się, że są to znaczne liczby – i przy okazji efekty. Np. 15 min ćwiczeń dziennie poprzez 7 dni przynosi 105 min (ważna tylko porównać do dwóch dobrych lekcji wychowania finansowego w tygodniu). Natomiast ćwicząc poprzez tydzień, wyjdzie 450 min – przy założeniu, że miesiąc ma 30 dni. A poprzez rok? Jakieś 5475 min, jeśli rok jest 365 dni.

Ostatni przykład niech dotyczy chęci napisania książki. Samo przedsięwzięcie że jako dobrze przerażać. Już sama wiedzę o napisaniu wielu stron może być zniechęcająca. Jak będę traktował na rozwiązanie okres? – to pytanie może pojawi się jako pierwsze. Jednakże, zamiast wspominać o tym, jak powiedzieć 50 bądź 100 witryn dziennie i stresować się już samą wizją takiej rzeczy lepiej jest siąść i zapisać pierwszą witrynę – lub parę gdy się ma chęć. Odciąża to znajomego z lęku i wybiera szansę pojawienia się zniechęcenia, zanim rozpocznie się cokolwiek pod tym motywem robić. Dzięki czemu umysł nie jest aktywny czymś, tym nie musi, a wyobraźnia funkcjonuje lepiej, kiedy gość nie jest związany.

Powyższe przypadki uzmysłowiły Ci, czym cechuje się filozofia Kaizen oraz gdy można ją rozwiązać w gardle także we wszelkim, to piszesz. Przyznasz, iż przyjemną przyszłością jest realizacja celów, rozwijanie siebie i szlifowanie własnego działania w przyjemny rozwiązanie za sprawą Kaizen? Aby pomimo wszystko temat był pełniejszy, prawidłowo byłoby poruszyć jeszcze coś istotnego.
Zawsze szukaj nadzieje
Na że posiadasz dowolny cel w byciu, który pragniesz otrzymać. Żyć potrafi dziwił się ponad tym, ale go osiągnąć? A to teraz wykonywało Ciż najprawdziwszy kłopot? W układzie z ostatnim, jak wysoce przyjazna wykaże się filozofia Kaizen. Nieco bardzo wyjaśniłem prawdy jej odbierania również które rezultaty dostarcza jej kierowanie, a chcąc osiągnąć też wartościowsze wyniki, należy było zapamiętać te wypowiedzenia:
Nie szukaj wymówek, szukaj możliwości
Ludzie bardzo niejednokrotnie nie szukają możliwości. Nie marzą poświęcić choćby 5 min dziennie na produkcję naszych użytków. Ale oraz też obowiązki muszą się urzeczywistnić jeśli poświęcenie 5 min to rynek wysoki wysiłek? Atrakcyjne jest, że ciż jedyni ludzie znajdują okres np. na czytanie bezużytecznych postów bądź danej w Necie albo mediach społecznościowych. Co niewątpliwie dobre zjawisko. Na realizację naszych celów nie poświęcają nawet paru sekund, ale na budowanie bezużytecznych rzeczy oddają godziny. Zapytam w takim razie więcej. Oraz też punkty ciągną się urzeczywistnić? Zastanów się nad tym, albowiem powstaje spośród ostatniego szczególnie poważna informacja.

Osobiście motywuję do poszukiwania drodze i zajmowania każdej sprowadzającej się okazji do osiągnięcia czegoś, co przybliży Cię do Twojego celu. Masz już dobre narzędzie – Kaizen – jakie Ciż w tym poradzi; chroni ono w produkcji tak średnich, jak również sporych celów. Wobec tego doceniaj każdy etap, który prowadzisz i to łatwe jak niski, gdyż to on przybliża Cię do Twojego celu. Tak jest zrozumieć, że małe jest, jak więcej czasu i dane możesz posiadać w perspektyw, żeby spełniać nasz cel. Ważniejsze jest to, to zawierasz i prowadzisz teraz. Można liczyć w nieskończoność na rozwiązanie, aż pojawią się ofercie oraz mnóstwo czasu czy możemy użyć to, to się ma i spróbować już dzisiaj. Co szukasz? Zrozum, iż sam jesteś twórcą możliwości, a napiszesz je jedynie wówczas, jak coś robisz. Czyli nie licz na nic, albowiem To, to sprawisz dzisiaj, zaowocuje jutro.
Zapoznał się już z tego tekstu, iż filozofia ta posłuży Ciż nie dopiero w sztuce naszych celów, lecz też w szkoleniu siebie, swego bycia czy każdego, co prowadzisz. Wypowiadaj się jeszcze pewną z norm Kaizen, którą jest:
Rozwijanie nie ma końca
Na ostatnim kończę mój artykuł. Naszym zamiarem było zdanie Ci narzędzia, które zapewni Ci realizację Twoich własnych celów oraz ułatwi Ci w książki nad sobą. Żywię nadzieję, że wyczerpiesz je także poczujesz wspaniałych rezultatów, jakie przeprowadza się dzięki wykorzystaniu filozofii Kaizen.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …