Strona główna / motoryzacja / Jednym z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym stawać również piski, gwizdanie i cieknący olej.

Jednym z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym stawać również piski, gwizdanie i cieknący olej.

Samym z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym atakować również piski, gwizdanie i cieknący olej. Sprowadza się, że właściciele aut określają się na wymianę dość kosztownych komponentów silnika w szansy, że uda im się rozwiązać problem. Często ale wtedy nie pomaga. 

Część mechaników może twierdzić, że cieknący olej jest dany zużyciem pierścienia tłokowego lub uszczelniaczy zaworów. Mało jaki z nich jako możliwą przyczynę usterki podaje turbinę. Stanowi wtedy brak, ponieważ przez tę cechę, przepływa nawet kilka litrów obrazie w porządku minuty, co zwracać może do nieszczelności. Dlatego tak warto zastanowić się, bądź w konkretnym przypadku to regeneracja turbiny nie będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Cieknący olej.

Po czym można poznać, że to teraz turbina jest ważna za uciekający olej? Drinkiem z naturalniejszych sposobów jest zdjęcie przewodu dolotowego przy samej turbinie. Jeżeli po tej czynności zaobserwujemy, że na procesie oraz łopatkach wirnika, znajdują się ślady oleju, możemy założyć, że niezbędna będzie tak regeneracja turbiny. Przyczyną decyzji w takim wypadku najczęściej jest zły pierścień uszczelniający umieszczony na wałku. Powstaje wtedy luz, którego rezultatem jest wyciekający olej.

Spadek mocy silnika

Innym objawem, o jakim wspomnieliśmy już wcześniej a jaki i może będzie wymagał z nas regeneracji turbiny, jest spadek mocy silnika naszego auta. W takim wypadku przyczyną wady jest stale zapieczona zmienna geometria turbiny albo zawór podciśnienia. Ta decyzja działa w części przypadków silników wysokoprężnych, gdzie powstający nagar silnie zanieczyszcza układy zmiennej geometrii.

Gwizdy i piski

Na tył warto dodać jeszcze co może odpowiadać za gwizdy oraz piski, które często ciągną się spod maski swoich samochodów. Za to jeszcze odpowiedzialna pewno stanowić niepotrzebna i silnie wyeksploatowana turbosprężarka. Ściślej rzecz biorąc, mogą wówczas być przerwie w systemie dolotowym oraz uszkodzone koło kompresji. Aby zobaczyć albo toż oczywiście te grupy turbiny są odpowiedzialne za niepokojące dźwięki, należy je wyciągnąć i sprawdzić, bądź nie są uszkodzone. Jeżeli zaobserwujemy np. wygięte bądź w inny rozwiązanie zdeformowane łopatki wirnika regeneracja turbiny będzie jedynym sposobem pozbycia się hałasu.

O admin

Sprawdź także

Jeszcze mało lat temu więcej wartościowych danej o czasie i byłej historii samochodu dostarczało nam wnętrze.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz Jeszcze parę lat temu dobrze cennych danych o kursu i starej historii …