Strona główna / Moda / Zdrowie / Jednak jesteśmy jeszcze bardziej świadomi tego, jak wysoki zysk na zdrowie ma cały styl życia, nie znaczy to, że ludzie stosujemy racjonalną dietę i stosujemy odpowiedniej ilości ruchu.

Jednak jesteśmy jeszcze bardziej świadomi tego, jak wysoki zysk na zdrowie ma cały styl życia, nie znaczy to, że ludzie stosujemy racjonalną dietę i stosujemy odpowiedniej ilości ruchu.

Chociaż jesteśmy coraz dużo świadomi tego, jak wysoki pomysł na zdrowie jest silny tryb bycia, nie nazywa to, że ludzie stosujemy racjonalną dietę i zażywamy odpowiedniej ilości ruchu. Wiele kobiet planuje uzupełniać niedobory witaminowe suplementami.

Połykanie witamin o poranku stawało się codziennym śniadaniowym rytuałem w wielu domach. Jednak wykazuje się, iż w wielu wypadkach ten zwyczaj to zwykła strata czasu. Naukowcy twierdzą bowiem, że popijanie suplementów witaminowych herbatą czy kawą może pozbawić je dobroczynnego pomysłu na organizm.

W badaniu zrealizowanym na Uniwersytecie Wschodniej Anglii stwierdzono, że gorące napoje mogą dobrze ograniczyć działanie tabletek, i nawet zabić przyjazne bakterie w probiotycznych produktach, takich jak jogurty.

Tymczasem około 48 proc. dorosłych Polaków przyjmuje codziennie suplementy witaminowe, i dużo spośród nich działa to teraz w trakcie posiłków. Zdaniem badaczy najlepiej poczekać co chwila godzinę po spożyciu witamin z ciepłym życiem lub piciem.

Dlaczego specjaliści nie zalecają przyjmowania probiotyków, witamin i dodatków mineralnych z herbatą lub kawą? Zawierają one udziały, które łączą żelazo również zagraniczne elementy mineralne, zmniejszając ich przyswajalność. 

„Kawa może zmniejszyć absorpcję żelaza nawet o 80 proc., jeśli weźmiemy ją w przeciągu godziny po połknięciu suplementu. Bardzo gorące napoje mogą również inaktywować niektóre witaminy a zabijać żywe bakterie probiotyczne” – wyjaśniają eksperci.

Aby zachować korzystne bakterie w układzie, Glenn Gibson, profesor mikrobiologii żywności na Uniwersytecie Reading, zaleca popijanie suplementów diety wodą lub mlekiem. Najlepiej zażywać je podczas śniadania, ponieważ rano jelita są wypoczęte, dzięki czemu z możliwością przyswoją składniki odżywcze.

Badania wykonane przez spółkę produkującą suplementy Healthspan wykazały również, że wśród potencjalnych nabywców probiotyków dużo kobiet zdawało sobie sprawę z potencjalnych korzyści powiązanych z traktowaniem ich podczas i po ukończeniu leczenia antybiotykami. Natomiast ta rada leków zabija bakterie powodujące infekcje, może też zniszczyć dobre mikroorganizmy.

Arthur Ouwehand, profesor mikrobiologii wprowadzanej na Uniwersytecie w Turku w Finlandii, stwierdził, że ważne jest, aby zacząć przyjmować probiotyki z chwili rozpoczęcia stosowania antybiotyków i rozwijać kurację przez kilka tygodni po zakończeniu leczenia.

Suplementy diety zyskują coraz szerszą pozycja w Polsce. Według statystyk używa je 7 na 10 osób. Głównie na zakup decydujemy się sami pod wpływem reklamy. Pamiętajmy jednak, że przed przystąpieniem suplementacji warto przejść do lekarza, który podpowie jakie preparaty będą gwoli nas najlepsze. Nie zapominajmy również, że pigułki nie zastąpią dobrze ułożonej diety, a jedynie uzupełnią niedobory witamin oraz minerałów.

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …