Strona główna / Bez kategorii / Jaki olej do samochodów i maszyn rolniczych?

Jaki olej do samochodów i maszyn rolniczych?

W trakcie żniw, jesiennych zbiorów lub zasiewów każda sekunda jest na wartość złota. Aby ograniczyć ryzyko przestoju spowodowanego awarią maszyny rolniczej, nie można zapominać o oleju silnikowym, którego styl i sytuacja mogą być znaczne dla sprawności silnika pojazdu.
Maszyny i pojazdy rolnicze każdego czasu muszą zakładać się z ogromnymi obciążeniami w niezmiernie skomplikowanych, często skrajnych warunkach. Zatem dawane w nich rozwiązania techniczne są coraz dobrze delikatne, silniki mają zwiększaną moc, a przekładnie przystosowywane są do sprzątania sporych obciążeń. Zadaniom tym muszą sprostać również producenci olejów silnikowych. Materiały smarne potrzebują nie tylko przedłużać żywotność poszczególnych podzespołów w maszynach, lecz i zachowywać swoje wielkie parametry oraz niepowtarzalne właściwości przy zmiennych warunkach eksploatacyjnych i klimatycznych, a choćby przy coraz rzadszej wymianie.

Zaufaj syntetykom
W wypadkach nowoczesnych pojazdów i instytucji rolniczych, które muszą dokonywać w skrajnie uciążliwych realiach – wysokich, małych czy wymieniających się temperaturach lub kiedy zamierzamy niezwykle wydłużać przebiegi między innymi wymianami, należy dolać do silnika artykuł syntetyczny bądź półsyntetyczny. Oleje te pamiętają mocno wydłużoną trwałość, a wahania temperatury bardzo mniej wpływają na przemianę lepkości niż w razie olejów mineralnych.
Doskonałym przypadkiem takich artykułów są nowe, w szerocy syntetyczne oleje Shell Rimula R6 i półsyntetyczne R5 opracowane w oparciu o technologię Dynamic Protection Plus. W przyrównaniu do tradycyjnych wyrobów mineralnych, służą one idealną higienę tłoka i silnika chociażby w skrajnych warunkach pogodowych (potwierdzone w testach producentów samochodów i akcesoriów) i poprawiającą zakres bezpieczeństwa i efektywność silnika. Dodatkowo określają się wysoką odpornością na utlenianie zapewniając długotrwałą stabilność lepkości obrazu i strzegą przed korozją łożysk i wyrokami w silniku. Oleje Shell Rimula R6 i R5 cechuje szczególnie niska parowalność, która powoduje
na prowadzenie dobrej stabilności lepkości i zmniejszenie liczby dolewek oleju. Wyjątkowa charakterystyka niskotemperaturowa wyrobów zapewnia i bezpieczeństwo w małych temperaturach i lekki również mocny rozruch zimnego silnika.
Najbardziej powszechny
Olejem silnikowym polecanym poprzez kilkorgu producentów maszyn rolniczych oraz realizującym normy ograniczonej emisji zanieczyszczeń na pokładzie EURO 4, EURO 5 i US 2017, do nowych jak także do dalszych typów jest Shell Rimula R4 L 15W-40. W dojrzalszych silnikach Diesla z turbodoładowaniem, natomiast w atrakcyjnym stanie technicznym zalecamy i olej Shell Rimula RL 15W-40 dzięki nowej metody oraz też silniki są utrzymywane w pięknym humorze a nowy olej gwarantuje dobre smarowanie poprzez duże godziny pracy, w wielkich warunkach.
Olej zawiera niskopopiołowe dodatki zabezpieczające pracujące w najniebezpieczniejszych warunkach składniki silników niskoemisyjnych. Zabezpieczająca moc jest również wzmocniona dzięki zastosowaniu doskonałej czystości oleju bazowego grupy II i skutecznym dodatkom. Daje to więcej znacznie lepsze zabezpieczenia przed zużyciem, robieniem się osadów i zmniejsza wpływ temperatury na okres obrazie w porównaniu z olejami poprzedniej generacji (np. API CI-4/ACEA E7). Ponadto, niskopopiołowa formulacja (low SAPS) zabezpiecza katalizatory oraz filtry cząstek stałych realizowanych w silnikach Diesla.
Wymogi techniczne producentów wysokoobciążonych silników realizowanych w maszynach rolniczych znacząco zwiększyły potrzebę stosowania znakomitej klasy olejów. Te niezwykłe samochody oraz narzędzia wymagają stosowania specyfików smarnych stworzonych przy zastosowaniu oryginalnych metod oraz rozwiązań, które utrzymują silnik w należytym poziomie i zapewniają dobre smarowanie poprzez duże godziny pracy, w niezwykle ciężkich realiach.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …