Strona główna / zwierzęta / Jak zimą wyczyścić auto?

Jak zimą wyczyścić auto?

Reklama: Pranie tapicerki samochodowej Bydgoszcz

W sezonie mrozu najwygodniejszym zabiegiem na oczyszczenie auta jest użycie z łazienek automatycznej. To rzadkie mycie, ale – szczególnie zimą – lepsze takie niż żadne

W tenże sposób zmyjemy większość pyłu i soli, a karoseria w siłę tak się wysuszy. Uwaga: w instrukcji niektórych nowych aut znajdziemy zakazmycia w łazienkach automatycznych! Warunkiem są ekologiczne, delikatne lakiery wodne.

Niestety, w Polsce przy -10ºC wiele myjni automatycznych zamarza. Zostaje nam profesjonalna myjnia ręczna (najlepsza droga) lub myjka ciśnieniowa dostępna na niektórych stacjach benzynowych.

Zasada podstawowa: w niskich temperaturach myjemy jasną lub letnią wodą. Mycie twardą wodą nie ma powodu, bo momentalnie zamarznie ona na karoserii, a wtedy będziemy wynosili kłopot z zdobyciem do samochodu!

Przed myciem koniecznie zabezpieczmy zamki auta przed złapaniem się do nich wielkiej dawek wody – choćby na tyle, na ile jest wówczas praktyczne. Jeśli osiągnięcie się do nich woda, to zamarzając, może zatrzymać zamki.

Swym następnym etapem (chyba że tworzymy auto pilotem) będzie więc użycie odmrażacza w spreju, co przyniesie wymycie kremu z domów oraz z etapem doprowadzi do korozji. Kłopot z drzwiami potrafi też wyglądać inaczej: nie będą pragnęły się zatrzasnąć z czynnika zamarznięcia rygli. Dlatego momenty te wolno prewencyjnie zabezpieczać sprejem sylikonowym, a dobro je po prostu chronić.

Mycie auta na zewnątrz

Zanim zaczerpniemy z płatnej myjki ciśnieniowej na stacji benzynowej, spryskajmy koła preparatem do prania felg (jeśli właściciel myjni na to osiągnie), skoro im zimniej, tym ciężko zmyć brud także drugi detergent będzie ludzki. Zabezpieczmy zamki , zaklejając je każdą taśmą. Bierzmy– w myjni jest ślisko!

Teraz myjemy nadwozie bieżącą wodą ze ośrodkiem czyszczącymz uwzględnieniem nadkoli i podwozia,Spłukujemy auto, zaczynając od dachu , i obecnie osuszamy np. irchą . Cząsteczkę wody może oraz owszem zamarznąć.

Ruszając autem, włączamy ogrzewanie tylnej szyby i lusterekoraz ogrzewanie wnętrzaJeśli to możliwe, wpływamy do ogrzewanego garażu, nawet pod hipermarketem. W garażu można dosuszyć auto oraz zabezpieczyć je przed mrozem.

Oczyśćmy pióra wycieraczek i obierzmy z nich lód – po myciu normalnie nie działają. Możemy pianką i ręcznikami papierowymi dokładnie oczyścić szyby z zacieków.

Zabezpieczmy uszczelki sylikonem w spreju lub sztyfcie, w żadnym faktu nie przechodźmy do gumy tłustego WD-40.

Warto wytrzeć wewnętrzne krawędzie drzwi i usunąć resztki wódki a lodu z karoserii.

Jeżeli traktujemy taką propozycję, pozostawmy auto, aby doschło. We niezależnym garażu powinniśmy rutynowo pozostawiać uchyloną szybę.

Zarówno zimą, jak a wczesną wiosną przy okazji wizyty w łazienek warto wykorzystywać mycie podwozia. W tenże rodzaj spłukujemy sól, która prawdziwe straty w podwoziu powoduje wtedy, jak robi się cieplej – czyli wiosną.

Gdyby nie możemy zlecić mycia samochodu profesjonalistom, pamiętajmy, aby zimą do sprzątania karoserii używać znacznej dozy wody. Idzie o to, by nie szorować lakieru zanieczyszczeniem i odrobinami piasku, których w grubych warunkach łączy się do nadwozia bardzo wiele.

W ujemnej temperaturze nie posiada najkrótszego sensu woskowanie karoserii tradycyjną pastą z woskiem. Można wtedy przyrządzić na mokro w łazience automatycznej albo myjką ciśnieniową, ale wosk bezdotykowy w ciepłych warunkach leczy bardzo krótko. Jeśli dlatego chcemy nadwozie nawoskować (warto!), musimy wstawić auto do garażu, w jakim istnieje niezłe oświetlenie oraz palenie.

Wyposażmy się w sztyft lub sprej do uszczelek. Ubezpieczone w obecny tryb po umyciu nie będą przymarzać do blachy. Warto przed zabezpieczaniem uszczelek dokładnie wytrzeć wewnętrzne strony drzwi i jedne uszczelki. Alternatywą dla sprejów sylikonowych i sztyftów zapewne żyć lek do konserwacji opon.

Gdyby stanowimy oryginalne auto, upewnijmy się, bądź w instrukcji nie zastrzeżono, że mycie karoserii dopuszczalne jest np. tylko w łazienek bezdotykowej lub tradycyjnej. Potrafią istnieć oraz nowe ograniczenia dotyczące konserwacji nadwozia. To stąd że nowoczesne, ekologiczne lakiery są ładne, jednak często dużo wodniste oraz delikatne, bogata spożywa zepsuć nawet za mocnym naciskiem szczotki.

Pamiętajmy, żeby dać drożność kanałom odpływowym i kratkom wentylacyjnym w karoserii. Gdyby w obecnych środowiskach zalegają jeszcze np. jesienne dokumencie a rozpoczniemy myć samochód obfitym strumieniem wody, pewno ona zamarznąć zamiast spłynąć. Wtedy będziemy liczyli pasztety z parującymi szybami. Pod dywaniki warto włożyć warstwę starych gazet, natomiast po mało dniach zwolnić je. Świetnie wchłaniają wilgoć, dzięki temu wyposażenie auta będzie niechętne a nie pojawią się przedmioty z szybami parującymi od wewnątrz.

Powyżej 0°C – nie jest najdelikatniejszych przeciwwskazań, aby umyć samochód – czyli obecne w łazience automatycznej, za usługą myjki ciśnieniowej, lub nawet ręcznie.

Wymaganie dotyczy temperatury wody – gdyby jest chłodno, dla własnego dostatku natomiast ogromniejszej skuteczności mycia lepiej wykorzystać gorącej wody. Jeżeli korzystamy jedynie zimną, wygodniej będzie wziąć szczotki niż gąbki, warto jeszcze wspomnieć więcej szamponu. W losu myjni mechanicznych i myjek ciśnieniowych dostępnych np. na stacjach benzynowych temperaturą wody nie musimy się przejmować – w gotowych urządzeniach będzie jednoznaczna, czyli ciepła.

Jeżeli zostawiamy auto na pałacu plus stanowi możliwe, że pojawi się mróz, miło będzie, jeśli kolejno otworzymy każde drzwi i osuszymy uszczelki i strony domów za usługą ręcznika, irchy lub bawełnianej rury.

Do ok. -10°C – co istnieje częściowo nie do pomyślenia w końcach skandynawskich, w Polsce jest faktem: przy -10ºC wiele myjni automatycznych przestaje dotyczyć np. z czynnika zamarzających drzwi. W takich wymogach nie jest zmuszane także mycie fizyczne na zewnątrz – nim coś zdziałamy, przeziębienie murowane! Stoi nam wygranie z myjki ciśnieniowej czy zawodowej myjni ręcznej. O dziwo, dużo spośród nich przy kilkustopniowym mrozie działa wolny zarzutu, chodzi tylko widzieć na lewą nawierzchnię wokół łazienek dodatkowo nie zapomnieć o zapewnieniu budynków przed wodą (jakąkolwiek taśmą, jaka nie odpada) i użyciu ciepłej wody.

Zalecamy zaraz po spłukaniu auta osuszyć spożywa na końcu, na ile się da. Cząsteczkę wody na może jednak zdąży zamarznąć. Tak po umyciu wstawić auto do garażu (nawet pod hipermarketem) a tam dokładnie wysuszyć.

Poniżej -10°C – mycie samochodu pozwoli spłukać sól z karoserii, dzięki czemu zabezpieczy ją przed korozją, zaś z szyb, przez co jazda będzie radośniejsza i wygodna. A przy tak złej temperaturze albo znajdziemy działającą myjnię automatyczną i po myciu wstawimy pojazd do garażu, czy zdecydujmy się na pomoc profesjonalnej myjni ręcznej.

Samodzielne mycie auta na mrozie wymaga sporego samozaparcia a może utworzyć się tym, iż z względu zablokowanych zamków nie wprowadzimy do samochodu!

Rada: tuż po umyciu auta w mróz osuszmy uszczelki drzwi oraz zalejmy je sylikonem. Zabezpieczmy i domy odpowiednim smarem, by za całą cenę uniknąć potrzeb używania odmrażacza. Wprawdzie ułatwi on doraźnie przyjąć się do auta, tylko z przebiegiem doprowadzi jego wadę. Dlaczego? Bo odmrażacze zmywają smar.

O admin

Sprawdź także

W ustawie o prowadzących pojazdami dano nowe zasady administracyjnego zatrzymania prawa jazdy.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe podstawy administracyjnego zatrzymania prawa jazdy. …