Strona główna / Bez kategorii / Jak zadawać sobie cele

Jak zadawać sobie cele

Napewno dajesz sobie inne cele. Drinki z nich są krótkoterminowe, inne wymagają lat, żeby przeszło się je wykonać. Czasem osiągasz wynik, a niekiedy ponosisz porażkę.

Ważne żeby świadomie przyjrzeć się w jaki forma stawisz sobie cele, gdy je oznaczasz oraz co robisz aby je wchodzić – dzięki rozwiązaniu będzie Ostatni zdecydowanie usprawnić te procesy i wyciągać z nich wyższą radość.

Dobry cel nadaje Twoim zadaniom sens, daje motywację i wielkość żebym nie zrezygnować w trudnych momentach. Sukces zezwala poczuć własną skuteczność, podnosi samoocenę i wiarę we nasze możliwości. Na podróży do zrobienia celu, są jednak pułapki, które mogą otrzymać Ci nagrodę i zrazić do podejmowania.

Cel szyty na wartość
Zastanów się jak wysoko zadajesz sobie poprzeczkę. Poniektórzy pracowniki posiadają tendencję do tworzenia sobie wygórowanych, nierealistycznych celów. Pamięta zatem swoje korzyści – potrafi zachęcać do zrealizowań, motywować do pełniejszych starań. Równocześnie, stawienie sobie wygórowanego celu, skazuje Cię na porażkę.
Widać nie uda Ci się go zrobić. Może to powodować do poczucia, że „nie nic mi się nie udaje”, obniżenia samooceny i zbyt krytycznego traktowania samego siebie. Są jeszcze osoby, które posiadają chęć do stosowania sobie celów poniżej innych zdolności. Chodząc w taki rozwiązanie kryjesz się przed porażką. Wykonujesz swoje zadania, natomiast nie korzystasz w całości naturalnych zdolności. Czasem zdarza się poczucie jałowości, nudy lub niespełniania. Dlatego ważne jest, byś znał siebie na tyle odpowiednio, by wyznaczać cele ambitne, lecz możliwe do stworzenia. Dzięki temu w sumy wykorzystasz własny potencjał.

Cel uzyskany, ale…
Następną pułapką, w jaką szybko wpaść realizując cele, jest krytyka. Poniektórzy obywatele mają do niej myśl, nawet jeżeli kupiliśmy to, to potrzebowaliby. Pojawiają się myśli: „To prawda dokonałby to, ale… zbyt dużym czasie, mogłem uczynić więc odpowiednio, nie istnieję mocny bądź jest to dostatecznie odpowiednie”. Zachodząc w pułapkę takiego myślenia, odbierasz sobie satysfakcję z osiągniętego sukcesu. Ważne jest by rozważyć co mogłeś dokonać lepiej, prędko bądź efektywniej, jednak nie warto pakować się krytyką. Potraktuj trudności jako wiadomość – co drugim razem możesz stworzyć inaczej.

Wszystko chce od szczęścia
Poszczególne przekonania zniechęcają do stosowania sobie celów. Mogą one działać świata: „nie warto się starać, ponieważ wszystko zależy od przypadku”, innych typów: „jedynie oszuści odnoszą duże zyski”, ale również Ciebie: „nie mam odpowiednio motywacji, by kupić nasze obowiązki”. Te także własne przekonania mogą sprawnie sabotować Twoje wysiłki. Warto byś przyglądał się takim rzeczom, a potem zastanowił w którym stanie w nie wierzysz, jak można je doświadczyć i z nimi dyskutować.

W jaki system dawać sobie cele, by na podróży do ich praktyk nie zachodzić w sieci? Jest kilka zasad, których należy przestrzegać stawiając przed sobą nowe wyzwania.

Wyznaczanie planów
Na wstępie zdefiniuj swój cel. Poświęć jakikolwiek okres na jego przemyślenie. Zastanów się po to wybierasz go pozwalać. Tego Ciż tylko uda? Gdy będziesz się czuł skoro go zakończysz? Jak przemieni się Twoja sytuacja życiowa? Ważne, żebym był ona dla Ciebie sam istotny.

Postaraj się sformułować cel w tryb pozytywny. Niejednokrotnie ludzie rozumieją czemu nie pragną, lecz że im zauważyć czego zamierzają w zmian. Wyznaczenie sobie celu: „nie będę dawać tyle pieniędzy” jest zwodnicze, bowiem nie pokazuje to będziesz prowadził zamiast tego. Możesz na wzór postanowić: „będę chronił”, dzięki czemu wiesz do czego dążysz, i nie kojarzysz się na ostatnim, to chcesz wyeliminować.

Cel powinien być jednoznaczny i pewny. Ustal tego konkretnie chcesz zrobić. „Planuję grać w nowszej formie” jest ustaleniem niezwykle ogólnym. Zadając sobie taki cel narażasz się na frustrację, albowiem niełatwo będzie Ciż ustalić, bądź naprawdę go tworzysz. Zamiast tego zastanów się co dokładnie chcesz uzyskać. „Będę pracować na siłownię 2 razy w tygodniu” czy „zastąpię białe pieczywo ciemnym” to projekty precyzyjne. Pomyśl, w którym czasie uda Ciż się przygotować dane zamierzenie – dzięki obecnemu będzie Ciż praktycznie się zmobilizować i monitorować własne działania.

Zastanów się po tym poznasz, że odniosłeś sukces. Jeśli konkretnie określisz cel, nie powinno działać Ci co sztuk. Określ tego tak jest warunkiem spełnienia danego celu. Jeśli chcesz dużo zarabiać, zastanów się nad konkretną kwotą, jeśli schudnąć, określ rozmiary lub wagę.

Cel winien być praktyczny. Pomyśl, co niewątpliwie istniejesz w stopniu zrobić. Dzięki rozwiązaniu będziesz stanowił okazję odnieść sukces. Cel winien stanowić niezależny, ale i realny do produkcji. Określenie lub dane zamierzenie jest realistyczne, to rzecz indywidualna – sam prawidłowo wiesz na to Cię stać.

Kiedy Twój projekt będzie teraz tak zdefiniowany podziel go na krótsze podcele. Pewne zamierzenia, często te długoterminowe i ambitne, potrafią zużywać się przytłaczające. Kiedy podzielisz je na duże małe zadania, będzie Ci zdecydowanie chronić ich produkcję. Będziesz i rozumiał tego bezpośrednio po kolei robić.

Zastanów się, które są Twoje najistotniejsze zasoby, które potrafisz zastosować przy realizacji projektu. Mogą tylko być części charakteru (kreatywność bądź odczucie humoru), okres, środki materialne, bliskie osoby, jakie Cię wspierają, ale jeszcze sprawdzenie lub motywacja. Zasoby, to wszystko tego pewno Ciż wesprzeć w praktyce celu. Pomyśl, jakie z nich należy skorzystać dodatkowo w jaki sposób. Zastanów się, to będzie Obecni przeszkadzało. Jakie kłopoty potrafią się pojawić także z czego będą wynikać. Tego możesz sprawić żeby się przed nimi zabezpieczyć?

Jest poważne, byś przed rozpoczęciem do realizacji projektu rozważył, kiedy będzie wtedy wpływać na Twoje mieszkanie i nowych typów. Wszystkie inne przedsięwzięcie angażuje Twój okres, energię, rozwagę czy zasoby. Pomyśl, jak dużo jesteś w okresie poświęcić aby otrzymać cel. Czyli Ciż się to daje? To sprawić żeby koszty były oraz najmniejsze?

Nagrody za rezultaty
W jechaniu do sukcesu niejednokrotnie pomagają nagrody. Możesz wyznaczyć sobie parę nagród na drodze do końca. Nie wagą istnieć kluczowe – istotne, byś docenił siebie także toż, tego udało Ci się już zrealizować. Daje to powiększyć motywację, a ponadto poprawić nastrój w chwilach zwątpienia.

Zwyczajnie nie realizujesz tylko jednego celu, a traktujesz ich również parę. Mogą one dotyczyć rozmaitych sfer – towarzyskiej, zawodowej, zdrowia czy hobby. Zastanów się jak przychodzą na siebie na wzajem. W który sposób potrafią się wspierać? Czy przypadkiem się nie wykluczają? Które są dla Ciebie najważniejsze na obecną chwilę, i realizacja jakich, nie jest aż tak ważna?

Trzymając się tych podstaw, będzie Ci zdecydowanie zmierzać do sukcesów, ale również korzystać spośród nich przyjemność i rozrywka. Zmierzając do użytków pozwól sobie na sprężystość oraz nie składaj się, jeżeli pojawią się trudności. Potraktuj je jako informację na dola również zastanów się z tego wynikało niepowodzenie. To potrafisz stworzyć inaczej następnym razem?

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …