Strona główna / Moda / Zdrowie / Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej 2 razy dziennie (badania prowadzą, że pracuje tak ponad 50% Polaków). A czy myjemy zęby prawidłowo? Czy ktoś nas jak nauczył tej swej w gruncie rzeczy czynności? Właściwie są to częste ruchy, nad którymi się nie zastanawiamy, często przy okazji odwiedzając to, co nie leci w tv.

Istnieje mało metod prawidłowego szczotkowania zębów, ale nie o to gra, by zapamiętać kiedy też technologie się nazywają, jednak aby dostosować technikę szczotkowania do własnych potrzeb (lub bardziej potrzeb naszych zębów:) Z naturalnego praktycznego doświadczenia mogę zauważyć, że pacjenci w większości czynią te też błędy podczas mycia, które skutkują gromadzeniem się kamienia nazębnego w tychże miejscach tj. za dolnymi siekaczami po części językowej natomiast na policzkowej stronie górnych zębów trzonowych. Znaczenia obecne są szczególnie narażone na przedłużanie się kamienia, gdyż tam otrzymują się ujścia gruczołów ślinowych i realizuje do zalegania śliny. Też często nie domywamy też dolnych trzonowców z strony językowej.

Najpopularniejszym sposobem mycia zębów jest metoda Fonesa, która (występuję się nie zrażać:), zalecana jest dla dzieci także osób upośledzonych. Stanowi wówczas zwykła technika, dobra na wstęp. Polega ona na stworzeniu szczoteczki pod kątem prawym do dziąsła i budowaniu okrężnych ruchów obrotowych. I należy przymocować do tej techniki technikę prostą i poziomą, aby oczyścić powierzchnie zębów, jakich nie oczyścimy ruchami okrężnym tj. językowe powierzchnie dolnych siekaczy (tam, gdzie ͈lubi” zalegać kamień) oraz żujące powierzchnie zębów bocznych. Metoda pionowa polega na ułożeniu włosia szczoteczki pionowo do powierzchni językowych zębów przednich (obok ich treści) i „wymiataniu” zalegających resztek pokarmowych. Metoda pozioma polega na przygotowaniu włosia szczoteczki wzdłuż długiej osi zębów (powierzchnie żujące zębów bocznych) i powodowaniu ruchów „tył-przód”.

Metody te nie zabierają się do szczoteczek elektrycznych, a wyłącznie do szczoteczek manualnych, jakie z wyboru winnym stanowić wygodne. Niezależnie jednak, jaką szczoteczkę używamy, wykonując odpowiednie ruchy, istniejemy w stanie dobrze czyścić zęby. Wtedy wizyty u stomatologa będą wyłącznie kontrolne.

Sama szczoteczka, choćby najlepsza na świecie, nie wystarczy. Powinniśmy na co dzień używać takich przyborów jak: nitka dentystyczna, szczoteczki międzyzębowe, bezalkoholowe płyny do płukania jamy ustnej oraz czyściki do języka.

O admin

Sprawdź także

Nie o męczyć się na siłowni, ponieważ zbyt intensywny wysiłek fizyczny może zawierać katastrofalny pomysł na serce.

Lekarze ostrzegają, że jedynie mała ilość sportu jest dla nas potrzebna. Aktywność, która przez wielu …