Strona główna / Bez kategorii / Jak rozpocząć pisać – blog z prowadzeniem, prowadzenie w budowie

Jak rozpocząć pisać – blog z prowadzeniem, prowadzenie w budowie

To chciałbyś pisać, czyż nie? Powstać w świecie literatury? Jedynie od czego aby tu rozpocząć…
Przede każdym wypadałoby zdać sobie na badanie: bądź na pewno planujemy robić? Istnieje mnóstwo produktów, które wyklarują ci, czemu nie powinieneś mieć opowiadań. Ja nie mam programu tego ćwiczyć – skupię się raczej na ostatnim, o czym robić. Jeżeli jesteś ustalony (oczywiście jest! na tworzenie! nie wyklejanie przerw w artykule zdjęciami, nie stawianie jeszcze to innowacyjnych emotikonek!), spróbujmy stwierdzić, w tym poczujesz się optymalnie.
Jakie prowadzenia lubisz? To zapewne najważniejsze zapytanie. Powinieneś pisać o tym, to cię interesuje, o tym to jest w okresie wykreować twoja wyobraźnia – oraz o tym, co kreować lubi. Gdyby nie będziesz czuł się głęboko w obecnym, co robisz, inni też nie będą wymagali cię czytać. Opowiadania obyczajowe, przygodowe, akcji, fantasy, komedie? Oraz że jakaś wariacja na owy temat? Dlaczego nie? Musisz wiedzieć, iż im projekt bardziej zakręcony, tym znakomitszą ma nadzieję powodzenia. Niewątpliwie pod warunkiem, że będziesz w bycie go utrzymać literacko.
Już wiesz? Świetnie. Jeśli zdecydowałeś, o tym pisać, zastanów się: po co? Czy marzysz o wysokiej internetowej karierze, bądź zamierzasz zareklamować się, aby następnie mieć możliwość wystartować do pewnego „papierowego” wydawnictwa? Potrafi wybierasz robić sam dla siebie, lecz tylko się sprawdzić? Że wymagasz na tym zarobić? Przemyśl to. Reakcję na ostatnie zagadnienie może znacząco wpłynąć jednocześnie na dalszy wygląd opowiadania, jak czy na fakt, lub w ogóle ono powstanie. Mogę ci zdradzić tajemnicę, iż jeśli tylko przed chwilą natrafiłem na nowatorski pomysł: „Ha! Stworzę bloga! Będę świetny również jedyny! Wszyscy będą mnie podziwiać i uzyskam miliony!”, to niebardzo ma cel. Kiedyś też tak myślałam. Życie łatwo to zweryfikuje.
Ciągle tutaj jesteś? Prawidłowo. Przejdźmy do tematyki. Czy możesz tworzyć jednowątkową opowieść – zwracając uwagę czytelnika na pierwszym, konkretnym aspekcie, nie ruszając niczego dziwnego? Tak. Bądź potrafisz wywołać mnóstwo bohaterów, jeszcze więcej historii, pomieszanych i skomplikowanych tak niezmiernie, iż gdyby odsłonisz jakąś tajemnicę, czytelnik wzniesie oczy ku niebu i zakomunikuje „ach, tak tak!”? Ależ oczywiście. Zrozumiałe, iż bardziej doceniony będzie tenże inny rodzaj pracy. Wiadomo? Co wyłącznie pozory. Jeśli stworzysz fabułę tak trudną, że sam nie będziesz wiedział, tego się dzieje, zagubiony czytelnik przeniesie się na różnego bloga, do następnej książki. Po prostu. Jeśli przewidujesz się dobrze, łącząc się na wyłącznie paru aspektach egzystowania, na poszczególnej osobie, wydarzeniu, pisz dokładnie tak.
Jeszcze jedno pytanie: co naprawdę chcesz przekazać w naszym opowiadaniu? Jeżeli zamierzasz pisać, wiesz z pewnością czym stanowi idea. Na sprawy opiera się to, co powodujemy. Ideą się otwiera i na spraw się kończy. Bez sprawie nie jest robienia. Bez idei, najzwyczajniej w świecie, nie zawiera ono rozumu.
Kilkoro słów na wynik. Pisz to, tego sam chciałbyś przeczytać. Rób tak, jak wyglądał, aby pisał ktoś, kto bierze robienie na serio. I, na Boga, nie pisz fanfiction! Daj światu coś z siebie!

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …