Strona główna / Bez kategorii / Jak odpowiednio spisać umowę z kompleksem muzycznym

Jak odpowiednio spisać umowę z kompleksem muzycznym

Mnogość problemów i dokonaj, które powinien załatwić organizując wesele sprawia, że często zapominamy o bardzo ważnych kwestiach formalnych, które mają nas uratować przed nieoczekiwanymi problemami połączonymi z nierzetelnością firm dostarczających nam usługi. Podobnie stanowi w wypadku załatwiania oprawy muzycznej na szczęście.

ZobaczStudio Nagrań – ElvisvanTomato

Jak dobrze spisać zgodę z systemem muzycznym – cz.1.

Gdy jesteśmy teraz wybrany system na szczęście, jesteśmy odporni na jego usługę – pora podpisać wiążącą umowę. Najczęściej zespoły zespoły są teraz gotowe formularze. Przed wypełnieniem i podpisaniem umowy przeczytaj ją uważnie. Jeżeli któreś zapisy Ciż się nie podobają więc po prostu negocjuj.
Jeżeli idzie o fakty to zobacz lub istnieje na karcie wpisana liczba członków zespołu, żeby się później nie okazało, że ze sklepu pięcioosobowego, który znajdowali czy na próbie lub jakiejś imprezie, na Wasze wesele przyjedzie tylko duet. Niektóre zespoły no tak robią, spisują dwie umowy a potem część składu prowadzi na indywidualne wesele i inna część na kolejne.
Oprócz dobrej wartości i okresu trwania imprezy wynegocjuj z systemem plus to, aby nauczyli się grać jakąś Twoją ulubioną piosenkę i wygrali ją np. na ważny taniec. Niech wiedzą, że dotarli na żądającego klienta.

Godziny trwania imprezy – dobra i dobrze dla Ciebie jest, jeżeli orkiestra powie, że wykorzystuje do tzw. ostatniego gościa. Tak się jednak rzadko zdarza i potrzeba negocjować. Z moich uwag wynika, że pewne szczęście toż takie, które odbywa się najpóźniej ok godziny czwartej nad ranem. Przeciąganie tej imprezy na siłę nie pozostawia dobrych wrażeń. Dobrze na ostatni temat na www.weseleportal.pl .

Zasilanie prądem – W nowych etapach nie jest obecnie praktycznie kapel , które funkcjonują bez prądu czyli unplugged. Mało kto organizując wesele ma pod opiekę fakt, że prądu niestety może zabraknąć podczas trwania imprezy weselnej. O ile goście przy stolikach, a nawet obsługa kuchni może sobie z tym tematem dość szybko poradzić – to często przy takich okazjach wykonywa się dobry nastrój do zabawy, buduje się ciemno a wyłącznie świece na stołach zapewniają widoczność. Stąd same na umowie czy więc z restauracją / domem weselnym czy też zespołem muzycznym trzeba uwzględnić zapis wspominający o tym, kto jest widoczny za trend na zabawie. Aby impreza potrafiła być kontynuowana w razie awarii zasilania wystarczy mały, przenośny generator prądotwórczy taki, żeby mógł zasilić tylko instrumenty muzyczne i wzmacniacze. Niedopatrzenie tego punktu może zniweczyć całe szczęście.

Kwota wpisana słownie. Zwróć uwagę na ilość wprowadzoną na karcie. Więc musi myć oczywiście ta sama kwota, którą wspólnie wynegocjowaliście. Ponadto kwota zarówno opłaty za całą imprezę jak również wpłaconej zaliczki musi przedstawiona słownie. To jest zabezpieczenie przed nieporozumieniami połączonymi z nieczytelnym wpisanie cyfry, jak też przed celowym dopisaniem np. jednego niczego do kasy czy poprawienie którejś cyfry na kolejną. Zapewne nie mówię, że takie prac sprowadzają się nagminnie, ale trzeba wykluczyć wszystkie danych spowodowania nieporozumień. Po to dzisiaj spisuje się umowę.

Transport sprzętu. Każdy lubiący się zespół jest sprzęt nagłośnieniowy i korzysta jakimś sposobem transportu umożliwiający przywiezienie tego sprzętu i sprzętów na salę weselną. Pomimo to polecam wprowadzić na umowie klauzulę, że ten problem istnieje w gestii kapeli. Sprowadzało się, że dzwonili do mnie klienci a jak dowiedzieli się, że mój zespół zapewnia transport sprzętu, toż byli trochę zaskoczeni, oczywiście mile zaskoczeni. Świadczy więc o tym, iż są na zbytu kapele, które transport cedują na organizatora, jednak jestem mocny, że zatem jest błaha sprawa.
Podpis z pieczątką z NIP i REGON – Zespół na niechybnie będzie oczekiwał z Ciebie przy spisywaniu umowy informacjach z Twojego dowodu osobistego. Ty te poproś o określę firmy, NIP i REGON z dwóch powodów. Po idealne dla bezpieczeństwa – musisz znać gdzie szukać zespołu a kogo pociągnąć do uwadze w razie jakikolwiek problemów. Po drugie – wiele zespołów wykonywa na czarno tzn nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej – rzeczywiście będzie że nie będą wstanie przystawić pieczątki albo te zwrócić numeru REGON. W takim przypadku masz dodatkowe pole do negocjacji. Jeżeli właściwie nie prowadzą oficjalnej czynności to wyjątkowo nie płacą składek ZUS i podatku dochodowego, oraz co za tym idzie możesz chcieć aby z z obecnego stopnia obniżyli cenę na usługę o jedne 20%. Nie zostaw jednak poprosić o dowód indywidualny i zapisać numer, serię, adres zamieszkania.

Telefony kontaktowe. Na umowie powinny odnaleźć się telefonu kontaktowe do składu również do Pary Młodej min po dwa dla każdej ze stron. Zdarzają się różne nieprzewidziane rzeczy, które chcą kontaktu jednej ze stron. Ponieważ zgody z zespołem spisuje się najczęściej z rocznym lub dwuletnim wyprzedzeniem, wtedy że się zdarzyć, że nie przewidzimy sytuacji takiej, że skończy nam się zgoda z siecią telefonii komórkowej a po prostu stracimy nasz numer. Że się również zdarzyć, że po prostu komórkę zgubimy lub stanie nam skradziona. Wtedy, jeśli na umowie był zaledwie sam numer kontaktowy, mogą pojawić się problemy.

Oryginał / kopia. Umowa wymaga być spisana w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Zatem stanowi wielkie, ale sprawdź jaką wersję otrzymujesz. Według litery prawa Tobie jak klientowi należy się oryginał.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …