Strona główna / Technologia / Jak efektywnie naprawić posiadany telewizor?

Jak efektywnie naprawić posiadany telewizor?

REKLAMA: naprawa rtv Bydgoszcz

Niestety jednak może sprawić się tak, że po przywiezieniu naszego nowiutkiego telewizora do domu, dodatek będzie spośród zanim nie tak :/ Niezależnie od jakości zakupionego odbiornika, każdemu z nas potrafi się to przydarzyć. Oto lista najczęściej będących usterek wraz z informacjami, jak wolno je zdjąć.

Martwe piksele
Toż zwłaszcza występująca luka w telewizorach ciekłokrystalicznych. Widziana jest wyjątkowo w starszych modelach ekranów, ale czasami można natknąć się nią dodatkowo w najnowocześniejszych panelach. Martwy piksel (lub piksele) to po prostu piksel, który nie świeci. Na monitorze możemy stwierdzić wtedy w twarze czarnej plamki (widocznej jednak jedynie z znacznie przyjaznej odległości).
Czy można się pozbyć martwych pikseli? Teoretycznie tak. Profesjonalna zmiana istnieje zawsze bliska i właśnie naprawdę nieopłacalna. Użytkownicy znaleźli jednak swoje sposoby na „ożywienie” martwych punktów. Stosujemy je lecz w końcach informacyjnych oraz nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Nie czyńcie tegoż w bloku 🙂
Najwygodniejszym wyjściem jest wzięcie z jakiegoś z darmowych programów do naprawiania martwych pikseli (Bad pixels) – skuteczność w obecnym wyjątku jest oryginalna. Innym, nieco partyzanckim rozwiązaniem, jest atakowanie przez ściereczkę długopisem na ekran w pomieszczeniu, gdzie uważa się bad piksel.
Przeciwieństwem martwych pikseli są hot piksele, czyli miejsca, gdzie piksel świeci się cały chwila na indywidualny kolor (najczęściej na biało).
Przy zakupie telewizora warto spróbować, czy marka, której odbiornik wybierzemy daje gwarancję na 0 martwych pikseli, skoro tak, nie będziemy uznawać problemów z wymianą telewizora na kolejny.
Ruchy i rozmyty obraz
W wypadku ruchów na ekranie warto zobaczyć, lub na ostatnie zdarzenie nie ma wpływu inne urządzenie elektryczne podłączone do prądu, jak np. suszarka do włosów, czy odkurzacz. Jeśli wszystkie pozostałe sprzęty są odłączone, wtedy warto sprawdzić podłączyć inny kabel.
Jakość kabla (i przede każdym złącz) warto spróbować i jeśli zauważymy, że widok na ekranie naszego telewizora się rozmywa. Jeśli wszystko przygotowuje się stanowić w kształcie, warto zobaczyć, jak wskazuje wyświetlanie oleju z drugiego źródła (np. odtwarzacza dvd). Dopiero jeśli wciąż będziemy obserwować unoszenie się obrazu, powinniśmy zgłosić się do firmowego serwisu.
Kłopoty z podświetlaniem
Że to koniec często będący problem podczas intensywnego użytkowania telewizora LCD. Ekrany tych telewizorów podświetlane są lampami CCFL, których żywotność wynosi od 2000 do 10 000 godzin. Stosująca się lampa może świecić słabiej, mrugać, lub podświetlać ekran na różowo. Kiedy przyjdziemy się z takimi problemami, znaczyć to będzie, że konieczna jest wymiana lampy.
Samoczynne włączanie lub usuwanie się telewizora
O ile nagłe wyłączenie się odbiornika nie jest pięknem strasznym (daje się przy problemach z dostawą energii), o tyle samoistne włączenie się telewizora w nocy może wywołać do zawału serca 😉 Natomiast jeśli wybieranie się telewizora nie jest połączone z awarią prądu trzeba nadać go do serwisu. W przeciwnym przypadku, potrafi toż istnieć rzecz warunków dominujących w pomieszczeniu, wilgotności powietrza itp. Powodem może żyć dodatkowo nalot na kontaktach, i nawet potrafi obecne istnieć wpływ portów podczerwieni z różnych urządzeń.
Jak może naszym odbiornikom wiele że się przydarzyć, jednak większość usterek można naprawić we domowym zakresie. Ważne aby przed oddaniem telewizora do serwisu sprawdzić wszystkie danych. Zaoszczędzimy czas i pieniądze.

O admin