Strona główna / Nowe technologie / Google ostatnio obdarzył swoich użytkowników kilkoma praktycznymi nowościami.

Google ostatnio obdarzył swoich użytkowników kilkoma praktycznymi nowościami.

Google ostatnio obdarzył swoich użytkowników kilkoma prostymi nowościami. Kilka dni temu udostępnił w Google Translate dokładniejsze tłumaczenie dla języka polskiego, wykorzystując Machine Learning. Teraz wprowadza kolejną funkcję – wyróżnianie się pozycją w terminie rzeczywistym. 

Nowa funkcja z pewnością sprawdzi się np. w kontaktach ze przyjaciółmi czy w podróży. Kiedy wiemy, że się spóźnimy – wystarczy, że udostępnimy swoją lokalizację w Mapach Google, a bliscy skończą się niepokoić. 

Wszystko możemy uczynić z stanu menu. Wybieramy odpowiedni przycisk na monitorze bądź bierzemy niebieski temat na mapie, który wskazuje naszą nową lokalizację. Następnie wybieramy opcję „Share location” (Udostępnij położenie) i gotowe. 

Co istotne, lokalizację będą potrafili napotkać nie tylko użytkownicy mobilnych aplikacji, ale także przyjmujący z możliwości desktopowych. Również możemy zauważyć jak długo chcemy kwalifikować się swoją pozycją i w jakiejkolwiek chwili przestać to udostępnianie. 

Przekazywanie danej o naszym daniu będzie możliwe również z okresu nawigacji. Należy więc nacisnąć przycisk More (Więcej) i wybrać opcję Share trip (Udostępnij podróż). Osoby, którym udostępnimy naszą lokalizację otrzymają również przewidywany czas, jaki zdobędzie nam przyjście do końca. Powiadamianie zamyka się automatycznie, kiedy trafiamy na mieszkanie. 

Wartość jest stopniowo wdrażana globalnie do aplikacji dla smartfonów z Androidem, iOS dodatkowo w mobilnej i desktopowej przeglądarce. Winna być niedroga w przeciągu tygodnia.

O admin

Sprawdź także

Projektem automatyzacji jest uzyskanie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: system mes Systemy MES i APS to dwie odrębne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to …