Strona główna / Bez kategorii / EuroBasket 2017. Słowenia nieprzeparta, Słowenia przyjemna

EuroBasket 2017. Słowenia nieprzeparta, Słowenia przyjemna

Słowenia wygrała w efekcie EuroBasketu Serbię 93:85 i nabyłaś nasz pierwszy złoty medal mistrzostw Europy. Zaś obecne wbrew że w końcówce z motywu kontuzji nie zagrały największe gwiazdy – Luka Doncić i Goran Dragić.

Dla Słowenii ten turniej z indywidualnego powodu istnieje dziwny. Reprezentacja z aktualnego 2-milionowego polskiego po raz pierwszy w bajce z zabawy mistrzowskiej powraca z medalem. Także aktualne od razu złotym. Słoweńcy przeszli bez porażki przez fazę grupową (pokonali m.in. Polskę), a potem przechodzili od zwycięstwa do zdobycia w kolejce pucharowej. W półfinale sensacyjnie, ale również znacznie, pokonali Hiszpanów. W celu rozprawili się z Serbią.

Niesamowite spotkanie zagrał Goran Dragić, czym tylko potwierdził, iż wybór na dużo kosztownego zawodnika konkursie był kiedy daleko dobry. W niedzielę 31-letni lider reprezentacji Słowenii rzucił 35 punktów, miał siedem zbiórek i trzy asysty. Niesamowicie zagrał zwłaszcza w przeciwnej połowie, jak wziął aż 20 punktów, i Słoweńcy prowadzili dziewięcioma punktami.

8 punktów, 7 składek także dwie asysty posiadał Wada Doncić. 18-letni gwiazdor Realu Madryt ostatnie półtorej kwarty widział z ławki rezerwowych po tym, jako w podkoszowej walce mocno skręcił lewą kostkę. Bez niego na parkiecie Słoweńcy zaczęli tracić przewagę, która momentami sięgała 12 punktów.

A kiedy zabrakło na parkiecie liderów (Dragić ostatnie cztery minuty pozostał na ławie), w znaczących etapach dali o sobie znać gracze drugoplanowi. Świetnie trafiał Prepelić, jaki rzucił 21 punktów, w niniejszym trafił cztery projekty z rozstępu. Istotne przedmioty w końcówce zdobył Anthony Randolph, i drogim zamkiem na Bogdanie Bogdanoviciu, gdy konkurs był znowu na kontaktu, popisał się Gasper Vidmar.

22 artykuły dla Serbii rzucił Bogdanović, ale spudłował 9 z 11 rzutów za trzy elementy. 18 dołożył Milan Macvan. Nikt mocno nie przekroczył 10 punktów.

Serbowie znów kupiliśmy tylko Srebro – przed rokiem przegrali z reprezentacją USA finał igrzysk olimpijskich, trzy lata temu podobnie z Amerykanami przegrali finał mistrzostw świata.

Słoweńcy będą nauczycielami Europy aż poprzez cztery lata. W kontraktu z wymianą międzynarodowych rozgrywek koszykarskich kolejny EuroBasket przejdzie się tylko w 2021 roku.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …