Strona główna / Bez kategorii / EuroBasket 2017. Słowenia namiętna, Słowenia jasna

EuroBasket 2017. Słowenia namiętna, Słowenia jasna

Słowenia odbyła w końcu EuroBasketu Serbię 93:85 również wzięła własny podstawowy złoty medal mistrzostw Europy. Dodatkowo toż wbrew iż w końcówce z powodu kontuzji nie zagrały największe gwiazdy – Luka Doncić i Goran Dragić.

Dla Słowenii ten konkurs od samego startu jest wielki. Reprezentacja z tegoż 2-milionowego polskiego po raz pierwotny w bajki z akcje mistrzowskiej ucieka z medalem. I obecne od razu złotym. Słoweńcy przeszli bez porażki poprzez fazę grupową (pokonali m.in. Polskę), i wtedy przechodzili od zwycięstwa do pokonania w części pucharowej. W półfinale sensacyjnie, przecież także wcześnie, pokonali Hiszpanów. W wniosku rozprawili się z Serbią.

Niesamowite spotkanie zagrał Goran Dragić, czym dopiero potwierdził, że wybór na najbardziej wartościowego zawodnika turnieju istniał gdy najbardziej uzasadniony. W niedzielę 31-letni lider reprezentacji Słowenii rzucił 35 punktów, miał siedem zbiórek również trzy asysty. Niesamowicie zagrał zwykle w pozostałej połowie, jak osiągnął aż 20 punktów, i Słoweńcy prowadzili dziewięcioma punktami.

8 punktów, 7 składek także dwie asysty posiadał Luka Doncić. 18-letni gwiazdor Realu Madryt ostatnie półtorej kwarty badał z ławki rezerwowych po ostatnim, jako w podkoszowej walce mocno skręcił lewą kostkę. Bez niego na parkiecie Słoweńcy zaczęli tracić przewagę, jaka czasami sięgała 12 punktów.

Ale kiedy wyszło na parkiecie liderów (Dragić to cztery minuty pozostał na ławce), w istotnych składnikach dali o sobie znać gracze drugoplanowi. Świetnie trafiał Prepelić, który rzucił 21 punktów, w tymże dotarłem cztery rzuty z dystansu. Znaczące obiekty w końcówce zdobył Anthony Randolph, a dobrym domem na Bogdanie Bogdanoviciu, gdy mecz istniał dotąd na kontaktu, popisał się Gasper Vidmar.

22 problemy dla Serbii rzucił Bogdanović, ale spudłował 9 z 11 rzutów za trzy punkty. 18 dołożył Milan Macvan. Nikt masa nie przekroczył 10 punktów.

Serbowie znów kupiliśmy tylko Srebro – przed rokiem nagrali z reprezentacją USA finał igrzysk olimpijskich, trzy lata temu podobnie z Amerykanami przegrali finał mistrzostw świata.

Słoweńcy będą specjalistami Europy aż poprzez cztery lata. W kontakcie z naprawą międzynarodowych rozgrywek koszykarskich kolejny EuroBasket przejdzie się zaledwie w 2021 roku.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …