Strona główna / budownictwo / Etapy budowy domu

Etapy budowy domu

Reklama: Nowe mieszkania Bydgoszcz

Projektowanie

Pierwszym okresem budowy budynku jest budowanie. Zajmują się tym architekci oraz inżynierowie projektanci. Architekci stanowią o bryle budynku, jego stronach konstrukcyjnych, wyborze produktów do jego struktury także o rodzaju elewacji. Projektują i rozkład pomieszczeń w budynku. Inżynierowie projektanci opracowują projekty instalacji, w jakie będzie wyposażony dom.

Pomiary geodezyjne

Obszar pod budowę domu wymierza geodeta. W ostatnim sensu przeprowadza pomiary terenu, a efekty naszej roli wykonywa w istocie mapy. Na mapie tej zaznacza ważne punkty terenu, jak też nanosi na nią pełne ważne aspekty konstrukcyjne budynku, np. ściany.

Wznoszenie fundamentów, ścian, dachu

Aby murarze mogli wznieść fundamenty, ludzie muszą przygotować w ustalonych miejscach specjalne wykopy. Fundamenty są istotnym aspektem konstrukcyjnym budynku, ponieważ równomiernie stawiają jego ciężar na tłu gruntowym. Gdy fundamenty są gotowe, murarze mogą rozpocząć wznoszenie ścian. Ściany wymagają być zrobione z odpowiednio dobranych materiałów, zależnie od tego, które będą służyć role. Ściany nośne przenoszą ciężar stropu i dachu na fundamenty, a ściany działowe przegradzają dane wnętrza w bloku. Aby zapobiec utracie pomocna w obiekcie, monterzy zakładają izolację termiczną, zbudowaną ze styropianu czy innych środków. Budowę dachu poleca się dekarzom. Kiedy ściany i dach są gotowe, monterzy wstawiają okna oraz drzwi. Całością budowy domu kieruje inżynier.

Zakładanie instalacji domowych

Wybudowany dom wyposaża się w drugiego sposobie instalacje oraz wyposażenia. Elektryk zakłada instalację elektryczną, domofon, telewizję kablową; hydraulik instalację wodno-kanalizacyjną i ważnego ogrzewania. Inni monterzy zakładają pozostałe instalacje, na przykład gazową i telefoniczną.

Prace wykończeniowe

Prace wykończeniowe w poszczególnych pomieszczeniach wykonują glazurnicy, malarze i stolarze. Są obecne takie rzeczy, jak wykładanie ścian kafelkami, pisanie na podłogach parkietu, malowanie i tapetowanie ścian i zakładanie boazerii.

Lp. Etapy budowy domu

1 projektowanie

2 pomiary geodezyjne

3 wznoszenie fundamentu, ścian, dachu

4 zakładanie instalacji domowych

5 prace wykończeniowe

O admin

Sprawdź także

Opalanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zatem co raz dużo rozpowszechniony forma ogrzewania domu. Istnieje zatem ostatnie taki podejście …