Strona główna / Bez kategorii / Ekologiczna żywność – kuchnia włoska

Ekologiczna żywność – kuchnia włoska

Na wszelkim globie dużą popularność zyskały takie posiłki jak pizza, spaghetti, tortellini, czy deser tiramisu. Nic niezwykłego zatem, iż kuchnia włoska ma tylu miłośników. Jeden stanowię pewnym z nich. Naszym ulubionym przysmakiem są makarony, dzięki którym występuje kilka wzorów na pyszne jedzenia.

Jednakże włoska pasta niestety tuczy. Tego sprawić żebym nie zwolnić z obecnej satysfakcji?
Uwagę jest jednoznaczna: zamieńmy towary na ostatnie też jedynie lepsze. Ktoś potrafi czuć się zawiedzionym na ostatnie pojęcia myśląc, iż wówczas nie będzie tylko toż. A tutaj się myli. Też jak się zastanawiałam jak duża żywność zapewne istnieć dobra. Lecz zdrowe jedzenie nie liczy na męczeniu się również piciu przykładowo napoju z kapusty. Wystarczy trochę swoich myśli, ale możemy zrobić apetyczny, a zarazem dietetyczny posiłek.

Przyrządzając danie, które zawiera makaron, własny podstawowy składnik można dobrze zastąpić. Będzie nim makaron razowy, jaki istnieje jako daleko zdrowszy aniżeli standardowy. Smakuje właściwie tak toż, ale dla swego organizmu jest o znacznie doskonalszy. Zawiera albowiem błonnik niezbędny w dowolnej diecie oraz pomaga przy trawieniu. Jest zatem stworzone zawartością mąki pełnoziarnistej, której ziarno jest mielone w sumy, poprzez co składniki odżywcze zostają zachowane.
Ale nie samym makaronem człowiek żyje. Występuje mnóstwo dodatków, które perfekcyjnie się nadają oraz są to: oliwa z oliwek, parmezan, pomidory, tuńczyk, oliwki oraz kilka różnych.
Jeśli po jednym czasie znudzą nam się makarony ( dla mnie toż zapewnij niemożliwe), to doświadczmy czegoś innego. Mianowicie zamieńmy zwykłą pizzę na pizzę light. Do ciasta dodajmy mąkę pełnoziarnistą, oliwę z oliwek, a żółty ser zastąpmy mozzarellą. Dorzućmy pomidorki i gotowe. Pizza z pewnością wyjdzie dobra a co ważniejsze zdrowa.

Korzystajmy więc z smakołyków kuchni włoskiej, jednak wiedzmy by jeść wszystko z umiarem. Kupujmy jedynie dobre składniki, bądź ograniczmy te, które są nieco bardziej kaloryczne. Nie traktuje nic nowszego aniżeli spożywać prawidłowo i łatwo.

 

Autor: Ekologiczne jedzenie Naturalna Spiżarnia

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …