Strona główna / Bez kategorii / Działanie na byle czym

Działanie na byle czym

Grać, zdecydowanie jak śpiewać, każdy może. Natomiast na czymkolwiek. Jeżeli odbyć się po większych miastach, pozwiedzać najpopularniejsze ośrodki turystyczne w Europie, toż możemy dokonać niezłą orkiestrę.

http://skrzypcenaslub.com/

Słowo instrument kojarzy nam się najczęściej z gitarą, pianinem, saksofonem bądź innym popularnym narzędziem muzyka. Muzycy uliczni i domorośli co szczególnie eksperymentatorzy, którzy do grania potrafią wykorzystywać choćby kilka oczywiste przedmioty. Kilka takich fenomenów pokazały programy gatunku talent show.
Zespół All Sounds Allowed (czyli małżeństwo z Gdańska – Anna i Arkadiusz Szafraniec) działa na plastikowych beczkach, metalowych rurach, szlifierkach czy wiertarkach. Estoński Ro:toro grał między pozostałymi na plastikowych miskach. Zespół Glass Duo działa na kieliszkach, lecz europejskim prekursorem grania na szkle wypełnionym wodą (bądź nie) był Irlandczyk, Richard Pockrich, który wykonałem w 1743 roku osobliwą harfę. Od innego etapu żyć potrafi technika grania na szklano-wodnych sprzętach nie poszła ogromnie do przodu, lecz wciąż mieści wielu naśladowców. Bodźcem ku obecnemu były szczególnie programy telewizyjne, w jakich szybko widzieliśmy artystów działających na garnkach, szkle z wodą. W Estonii zwycięzcą takiego projektu był pan pracujący na trawie. Cóż tylko za widok, kiedy młody człowiek idzie z doniczką, zrywa źdźbło trawy i zarabia na nim muzyczne standardy!
W Stolicy właściwie legendą stał się Paweł Zieńkiewicz prezentujący na miejscu również to teraz od 9 lat. Pierw muzykował w otoczeniu stacji metra Centrum, a od nowa możemy go nastąpić na Krakowskim Przedmieściu. Jak wspominałem w środowiskach, zużył już dziesiątki krzeseł, i praca umożliwiła mu uzyskać kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Wymieniać i opisywać można bez końca – zapałki, zapalniczki, organy ogniowe, skrzypce gwoździowe, blaszki, druciki, puszki… Wymieniać wolno bez końca. Ludzka kreatywność chyba nie ma możliwości. Do tegoż należy wspomnieć humor, bo ważna jego dawka jest prawdopodobnie potrzebna, aby w taki świetny sposób muzykować.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …