Strona główna / Moda / Zdrowie / Dużo rzuca się o istocie regularnie przeprowadzanych badań laboratoryjnych.

Dużo rzuca się o istocie regularnie przeprowadzanych badań laboratoryjnych.

Dużo poleca się o osobie regularnie przeprowadzanych badań laboratoryjnych. Proste badanie krwi jest w stanie wiele powiedzieć nam o stanie zdrowia. Sprowadza się jednak, że produkty nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Dlaczego?

Błędy popełnić może także pacjent, kiedy a kobieta pobierająca środek do analizy. Co zatem może wpłynąć na wnioski?

Do laboratorium należy zgłosić się na czczo, co świadczy, że nowi posiłek należy spożyć 8 godzin przed badaniem. Nieco dłużej (12-13 godzin) wymaga głodzenie w sukcesu badania stężenia cholesterolu całkowitego, lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) oraz trójglicerydów (TG).

Produkt zapewne być udany również wówczas, gdy parametry te znaczy się w terminie dużego stresu zaś w kolejce ostrej choroby (uraz, udar, niedawno przebyty zawał serca).

Warto też pamiętać, iż w toku poprzedzającym badanie pozwala się wypicie maksymalnie pół szklanki wody mineralnej.

Co chwila 48 godzin przed badaniem naturze nie powinno się spożywać alkoholu. Robi on wzrost objętości erytrocytów (MCV), co może sugerować niedokrwistość z braku kwasu foliowego.

Zafałszowane wyniki krwi mogą otrzymać oraz osoby palące 40 papierosów dziennie. Zauważono, że w ich sukcesie wartości hemoglobiny są wyższe w zestawieniu do twarzy, które nie palą. Nałóg nikotynowy może zatem maskować niedokrwistość.

Na efekt badania krwi wpłynąć może również aktywność fizyczna. Jednorazowy wysiłek o średnim stopniu może kierować do zmniejszenia objętości osocza, natomiast w konsekwencji do podwyższenia wartości hematokrytu.

W badaniach krwi wykonywanych po maratonie wyświetla się zauważyć wzrost hematokrytu i ilości płytek krwi (PLT).

W właściwej interpretacji badań laboratoryjnych diagnoście pomoże więcej dana o podejmowanych przez pacjenta lekach.

Leki przeciwbólowe (np. z części NLPZ) mogą wpłynąć na wynik prób wątrobowych, z serii aspiryna obniża poziom glukozy we naturze i pewnie zafałszować ilość stężenia hormonów tarczycy.

Nie bez miejsca dla wyniku lipidogramu jest przyjmowanie antybiotyków. Środki te modyfikują również wyniki prób wątrobowych.

Na stężenie bilirubiny we naturze i stężenie glukozy wpłynąć może i dawanie dużych porcji witaminy C.

Nie bez przyczyny najlepszą koleją na konsultację w laboratorium jest poranek (między 7.00 a 9.00). W układzie zachodzą bowiem nieustanne zmiany fizjologiczne, które pokazują się w produktach badań laboratoryjnych, np. poziom magnezu i potasu we natury najwyższy stanowi w porach porannych.

Są również takie wartości, jakie są zupełnie odmienne od godziny dnia. Działa to przynajmniej wartości hormonów tarczycy.

Warto mieć, by samemu nie interpretować wyników badań. Ich odpowiednie odczytanie wymaga wiedzy medycznej i konieczności uwzględnienia kilku czynników, właściwych dla danego pacjenta. Należy zdawać sobie również sprawę ze gra wartości zakresów referencyjnych, które zależne są m.in. z wieku, płci, masy ciała, stanu fizjologicznego pacjenta (ciąża, laktacja).

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …