Strona główna / Samochód / Drinkom z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinkom z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym mówić również piski, gwizdanie i idący olej. Zdarza się, że właściciele aut kwalifikują się na wymianę dość kosztownych komponentów silnika w możliwości, że uda im się rozwiązać problem. Często jednakże toż nie pomaga. 

Część mechaników może twierdzić, że cieknący olej jest stworzony zużyciem pierścienia tłokowego lub uszczelniaczy zaworów. Mało jaki z nich jako dodatkową przyczynę usterki podaje turbinę. Jest wówczas brak, ponieważ przez tę branżę, przepływa nawet kilka litrów oleju w rozwoju minuty, co towarzyszyć że do nieszczelności. Dlatego tak warto zastanowić się, bądź w pojedynczym faktu to regeneracja turbiny nie będzie godnym rozwiązaniem.

Cieknący olej.

Po czym można zapoznać, że to oczywiście turbina jest poważna za uciekający olej? Drinkiem z prostszych systemów jest zdjęcie przewodu dolotowego przy samej turbinie. Że po tej czynności zaobserwujemy, iż na procesie oraz łopatkach wirnika, dostają się ślady oleju, możemy założyć, że niezbędna będzie ściśle regeneracja turbiny. Przyczyną decyzje w takim przypadku najczęściej jest uszkodzony pierścień uszczelniający dany na wałku. Powstaje wtedy luz, którego skutkiem jest wyciekający olej.

Spadek mocy silnika

Innym objawem, o jakim wspomnieliśmy już rano i który i zapewne będzie potrzebował od nas regeneracji turbiny, jest spadek mocy silnika naszego auta. W takim przypadku przyczyną awarii jest stale zapieczona zmienna geometria turbiny albo zawór podciśnienia. Ta decyzja obowiązuje w większości przypadków silników wysokoprężnych, gdzie powstający nagar silnie zanieczyszcza układy zmiennej geometrii.

Gwizdy i piski

Na koniec warto dodać jeszcze co może odpowiadać za gwizdy oraz piski, które często łowią się spod maski naszych samochodów. Za to również odpowiedzialna prawdopodobnie żyć stara i szybko wyeksploatowana turbosprężarka. Ściślej rzecz mając, potrafią wówczas być luki w handlu dolotowym oraz uszkodzone koło kompresji. Aby określić czy to dzisiaj te dziedziny turbiny są odpowiedzialne za niepokojące dźwięki, należy je wyciągnąć i sprawdzić, czyli nie są uszkodzone. Jeżeli zaobserwujemy np. wygięte czy w obcy rozwiązanie zdeformowane łopatki wirnika regeneracja turbiny będzie jedynym rodzajem pozbycia się hałasu.

O admin

Sprawdź także

Jeśli tapicerka jest silnie zabrudzona, tak zawsze nie oszczędzać.

Reklama: Pranie tapicerki Bydgoszcz Kompleksowe pranie wnętrza samochodu kosztuje minimum 250 zł. To bardzo więcej niż …