Strona główna / Nieruchomości / Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w zderzeniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w zderzeniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w porównaniu z wieloma miastami Europy Zachodniej koszty prowadzenia działalności gospodarczej, jeszcze lepsza infrastruktura i rozszerzająca się jakość mieszkania to wszystko sprawia, że instytucji tak łatwo budują własne biura w Stolicy. W toku najbliższych pięciu lat warszawski rynek biurowy będzie samym z trzech najszybciej rozciągających się rynków w własnej stron Europy. 

Warszawski rynek biurowy wszedł obecnie w kolejkę dojrzałą, a ważnym czynnikiem jego dalszego rozwoju jest napływ firm z rynku usług wspólnych. W 2016 r. odnotowaliśmy rekordową oferta nowoczesnej powierzchni biurowej, która wyniosła ponad 400 tys. m2, dzięki czemu zasoby Warszawy przekroczyły już 5 mln m2. W najszybszych latach podaż ustabilizuje się na stanie ok. 300 tys. m2 za sprawą silnego popytu najemców. W ubiegłym roku w warszawy wynajęto łącznie ponad 750 tys. m2.

Na wzrostu rynku zyskują przede wszystkim mieszkańca. Wzrost podaży powierzchni biurowych i konkurencji pomiędzy wynajmującymi powoduje, że muszą oni jeszcze silniej rywalizować wysokością czynszu. Obecnie czynsze nominalne w wypadku najlepszych powierzchni biurowych w Kluczowym Obszarze Biznesu wynoszą od 23 do 24 euro za metr kwadratowy, natomiast w wypadku biur mieszczących się poza centrum od 11 do 16 euro za metr kwadratowy. Oczywiście wynajmujący nie mogą konkurować ze sobą ale i wyłącznie ceną. Aby zachęcić do siebie najemców, różnicują nasze możliwości i oferują klientom pakiety zachęt, zwłaszcza jeśli chodzi o budynki uważające się tylko w części budowy.

O admin

Sprawdź także

W procesie ostatniego roku oddano do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz W porządku tego roku oddano do użytku ponad 80 tys. …