Strona główna / Praca / Dla setek tysięcy osób rozważających wyjazd ważne są warunki rzeczy i wypłaty w Polsce w chwili obecnej.

Dla setek tysięcy osób rozważających wyjazd ważne są warunki rzeczy i wypłaty w Polsce w chwili obecnej.

Dla setek tysięcy osób planujących wyjazd istotne są warunki rzeczy i płacy w Polsce w chwili obecnej. Dużo firm skarży się na brak pracowników. Narzekają zwłaszcza firmy budowlane, których ludzie masowo wyjeżdżają do Anglii i Irlandii pracując często za 3-4 razy większe pieniądze.

Choć koszty życia są tam znacznie większe, zarobki docierają do wyobraźni.

Na kilka polecają się nawet podwyżki, które wiele instytucji świadczy zatrudnionym, byleby tylko zachować ich w obrębie.

Które są plusy masowej emigracji?

Minusów emigracji istnieje sporo, a są również plusy:

– część pieniędzy zarabianych na emigracji trafia do rodzin w Polsce. To zajmuje popyt wewnętrzny.

– Polacy zawierają się języka i zdobywają doświadczenie,

– dla wielu figur stanowi zatem przyczyna na podjęcie pracy, jakiej nie mogli odszukać w świata,

– część rodaków z stabilnością będzie przesyłać i robić inne firmy czerpiąc z oszczędności oraz nabytych umiejętności.

A z działań rządu zależeć będzie zatem, jak dużo osób zdecyduje się na powrót. Brak motywacji do robienia pracy oraz nadal wysokie bezrobocie są poważną przeszkodą.

Zarobione na emigracji pieniądze prędko czy później się skończą, i żyć trzeba. Że po pozostanie w Irlandii czy Anglii wracać do Nasz po to, aby uzyskać pracę za 1200 zł w domowym miasteczku. To ruch wstecz, a jednakże nie to idzie?

Jeżeli nie uda się zatrzymać emigracji, a właściwie się nie uda, trzeba zrobić wszystko co się da, aby zachęcić Polaków do powrotu.

Przykładem jak warto działać może żyć kraj, do którego tak masowo wyjeżdżają rodacy, czyli Irlandia. Jeszcze 20-30 lat temu Irlandczycy szli z końcu w dążeniu lepszego jutra. Po gruntownych reformach gospodarczych, obniżce podatków i pomocach gospodarczych dla przedsiębiorców zagranicznych PKB Irlandii rósł w tempie 8% rocznie, dodając się do dużego wzrostu w ciągu i stopniu zamożności społeczeństwa. Po latach Irlandczycy wracają w bliskie strony oraz kraj, który kiedyś odstraszał brakiem możliwości, właśnie dla wielu stał się niemal miejscem idealnym.

O admin

Sprawdź także

Grywalizacja

Grywalizacja że być użyta na stanie rekrutacji. Samym z najliczniejszych światowych potentatów na targu werbowania …