Strona główna / Zdrowie i uroda / Dermatolog to lekarz, który budzi się chorobami skóry.

Dermatolog to lekarz, który budzi się chorobami skóry.

Reklama: dermatolodzy Bydgoszcz

Dermatolog to lekarz, który bierze się chorobami skóry. Do ostatniego specjalisty pragniesz być skierowanie z lekarza pierwszego kontaktu. W nagłej sytuacji możesz też zetknąć się do niego prywatnie. Z którymi wadami i problemami cię przyjmie także jak zrobić się do spotkania?

Dermatolog przejmuje się chorobami obejmującymi skórę, włosy i paznokcie. Czasem objawy pojawiające się w obecnych obszarach są sygnałem poważniejszych schorzeń, dlatego podczas pierwszej randki i problemu lekarskiego nie bądź zdziwiona, jeśli specjalista zapyta o prace pozornie niepołączone ze skórą.

Przede ludziom będzie wymagał się dowiedzieć, czy odpowiadasz na schorzenia przewlekłe. Powinien zapytać cię o nadciśnienie, cukrzycę, miażdżycę, chorobę wieńcową, zaburzenia tarczycy i hormonalne oraz jakie przyjmujesz leki. Te najwyższe najlepiej napisać na kartce, również jak całe nazwy suplementów diety oraz ziół, które korzystasz, i zamienić je lekarzowi. Specjalista spyta, lub istniejesz czy stanowiła w chce a ewentualnie przechodziłaś jakieś operacje. Będzie chciał też wiedzieć, czy miała kiedyś na ciągłe lub nawracające choroby dermatologiczne – opryszczkę, trądzik zwykły, różowaty, grzybicę, łuszczycę, i czy istniejesz alergiczką. Może również zagaić o twoją dietę (np. jedzenie wysoko przetworzone z konserwantami, alkohol, ostre przyprawy), palenie papierosów i energię fizyczną. Że robiłaś niedawno badania naturze i moczu, to zyskaj ich wyniki ze sobą na randkę lekarską. 

Jeśli nigdy tego nie robiłaś, wybierz się do specjalistę na badanie znamion. Sprawdzi on pełne twoje ciało i uzna, jakiego rodzaju zmiany narzekasz na skórze. W grupy przypadków są to niegroźne, zwane pieprzykami, zmiany posłoneczne: brązowe, okrągłe bądź owalne plamki, niewystające nad powierzchnię skóry. Potrafią obecne istnieć więcej wystające, różowe lub brązowe, brodawki łojotokowe, włókniaki – w kolorze skóry – oraz bardzo czerwone grudki, czyli naczyniaki.

Jeśli któreś z nich będą potrzebowały obserwacji, specjalista zaleci ci wizytę za pół roku lub zbyt rok. Pamiętaj, iż są miejsca na skórze, jakich nie istniejesz w kształcie obserwować sama, np. plecy, pośladki, okolice za uszami itd. To dodatkowo powód, dla którego warto udać się do dermatologa. I kiedy wolny chwili ociągania powinnaś chodzić do specjalistę, żeby obejrzał zmianę? Gdy pojawiła się nagle, jest ciemnobrązowa lub czarna, jest ponad 6 mm średnicy, zaczerwienione brzegi, krwawi albo swędzi.

O admin

Sprawdź także

Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które najczęściej atakują na czole

Reklama: Botoks Bydgoszcz Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które szczególnie ponoszą na czole, w ziemiach oczu …