Strona główna / Bez kategorii / Deklarowała, jaki dysponowałaby

Deklarowała, jaki dysponowałaby

Ratusz wciela obowiązkowe oświadczenia majątkowe

Dyrektorzy i naczelnicy biur warszawskiego ratusza będą zmuszeni do złożenia oświadczeń majątkowych. Owo następna decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz, podjęta po tym, kiedy wybuchła afera reprywatyzacyjna.

W poniedziałek prezydent miasta zwołała konferencje prasową. czwartkowa sesja ekscentryczna

.

– Pożądamy dać do obejrzenia, że przebieg reprywatyzacji trwa już 27 lat i jakie były zaniechania parlamentów, a sądów. Będę starała się to dać zobaczyć w bezpośredni sposób, jednak materia jest skomplikowana – zapowiedziała Gronkiewicz-Waltz.

NATOMIAST nadmieniła, że sumuje, że rada miasta rozbuduje program o punkt dotyczący powołania komisji aż do spraw reprywatyzacji. – Na przestrzeni sesji nie tylko analizuję sprawę reprywatyzacji, mimo to również odparuję na testowania – upewniała.
Będą składać oświadczenia

– Jeżeli chodzi o kwestię jawności, zadecydowałabym, ze wszyscy dyrektorzy, ich zastępcy oraz wszyscy naczelnicy biur będą wiązani do złożenia w cugu 30 dni poręczeń majątkowych. Bieżącego uprzednio nie było. Dzisiaj zwierzchnicy najwyższych biur pozostaną deklarowani, że muszą złożyć takie oświadczenia – gadałaby.

Gdy oznakowała, obecnie „już duet trzecie urzędników” układa podobne oświadczenia, publikowane w internecie. Według niej, w 2004 roku „składało te oświadczenia tylko 15 na 38 dyrektorów”.

Warszawy swą decyzję określiła „zdarzeniem bezprecedensowym”. „Bieżącego wcześniej nie było, również za moich poprzedników”

Przypomnijmy, że Michał Bajko zwolniony za sprawą Hannę Gronkiewicz-Waltz szef Biura Gospodarki Nieruchomościami nie zginałby dotąd takich oświadczeń. Formalnie nie musiał tego robić, ponieważ prezydent miasta nie udzieliła mu uprawnień do sypania decyzji nieporządkowych w jej imieniu (a tylko takie jednostce muszą wydawać nieautorskie oświadczenia).
Nadzwyczajna sesja

Z kolei w czwartek odbędzie się szampańska sesja rady miasta, należąca powołania komisji odpowiedzialnej za audyt reprywatyzacji. Porządek obrad przepaja informacja prezydent metropolii m.in. na temat zwrotów arendy dopełnianych w latach 1990-2016.

Z prośbą o zwołanie sesji zwróciła się do rady prezydent gniazda Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak poinformowano na stronie internetowej Rady Warszawy, prezydent metropolii – oprócz kwestii zwrotów nieruchomości – ma plus przedstawić wiedzę na materia przygotowania Warszawy do wdrożenia zapisów ustawy o gruntach warszawskich (tzw. „mała” norma prawna reprywatyzacyjna) natomiast informację ws. pomocy lokatorom reprywatyzowanych budynków mieszkaniowych.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …