Strona główna / Nieruchomości / Czym tak naprawdę są negocjacje? Dla mnie negocjacje to linie.

Czym tak naprawdę są negocjacje? Dla mnie negocjacje to linie.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Czym tak właściwie są negocjacje? Dla mnie negocjacje to relacje. Po to, aby wystąpił pożądany efekt, najpierw obie strony muszą się nieco poznać i uczuć dobrze.Mówi się, iż w ciekawych negocjacjach nie ma ani wygranych ani przegranych. I ja się spośród tym zgadzam. Udane negocjacje to transakcja wygrany – wygrany (win-win), czyli taka, w jakiej obie strony coś zyskują, wygrywają. W nowym artykule znajdziesz ważne recepty na punkt jak negocjować zakup nieruchomości.

Wyobraź sobie będącą sytuację. Sprzedający wystawił na aukcja dwupokojowe mieszkanie. Cena była zupełnie okazyjna, więc już odnalazło się dwóch zainteresowanych kupców. Pierwszy spośród nich z razu wyraził zainteresowanie zakupem, na poparcie czego zaproponował, iż jest skłonny zapłacić pełną cenę ofertową. Na przeprowadzenie transakcji sprzedający będzie zawsze musiał poczekać kilka tygodni, gdyż klienci będzie tworzył transakcje kredytem. Drugi kupujący okazał spore zainteresowanie sytuacją sprzedającego. Rozmawiał, zadawał proszenia o powody sprzedaży. Okazało się, że sprzedającywłaśnie przekładał się do obcego miasta, gdzie był upatrzone nowe bycie. Na jakie to pomieszczenie potrzebował wpłacić część w wysokości 30 tys. zł., żeby zarezerwować zakup. Drugi kupujący zaproponował sprzedającemu obniżenie ceny ofertowej, w zamian za co zobowiązał się do bliskiej wpłaty części w wysokości 40tys.zł.

Jak wskazujesz którą ofertę wybrał oferujący?

W tym przykładu sprzedający pilnie potrzebował określonej kwoty w walucie. Był spełniony z pozostałej oferty, bo choć wartość była mniejsza, to odpowiadała szybkie zasilenie w potrzebną mu wartość. Jednym pojęciem to kolejna oferta rozwiązywała problem sprzedającego.

Ja wielokrotnie w moich publikacjach podkreślam, iż inwestor, wtedy jest ktoś, to rozwiązuje problemy innych typów. By potrafić kosztuje realizować, to najpierw musisz je przejść. Również do tegoż oczywiście jest komunikacja, czyli zadawanie badań i aktywne słuchanie. Najważniejsza chyba rada którą mogę ci dać na fakt negocjacji brzmi: ‘Rozmawiaj z pracownikami’. Bo jak mówi mój znajomy: ‘z przedstawicielami trzeba rozmawiać’. Powinien się nimi przejmować, zadawać pytania, słuchać odpowiedzi. To cały sposób, żeby poznać ich kłopoty i by następnie móc je rozwiązać.

Istotnym aspektem targów jest zebranie jak wysoce reklamy na przedmiot tego, która istnieje forma sprzedającego, dlaczego sprzedaje. Jeśli zadasz sprzedającemu odpowiednie pytania, dowiesz się jaka jest jego faktyczna motywacja. Jak w wprowadzonym na starcie artykułu przykładzie, nie zawsze należy o najwyższą cenę transakcyjną. Czasem kupujący potrzebuje pilnie całej kwoty, a w wymian jest odpowiedni znacznie zaniżyć cenę. Czasem problem rozwiązuje szybka wpłata zaliczki. Niektórzy mężczyzny posiadają opory przed zadawaniem zbyt wielu pytań, najwyraźniej myląc zbieranie danych ze wścibstwem. Natomiast nie inwestor. Przedsiębiorca nie boi się zadawać pytań, gdyż rozumie, iż im wiele zgromadzi informacji, tym łatwo znajdzie rozwiązanie i dostanie to co daleko go dotyczy.

Zachęcam cię abyś z samego początku chodził do stworzenia ze sprzedającym dobrej relacji, zadawał pytania, interesował się jego pozycją. Pamiętaj także, że ludzie lubią, kiedy przedstawia się im zajęcie. Dlatego postaraj się stworzyć taką rzecz, w jakiej sprzedający poczuje się dobrze i bezpiecznie. Bądź dostępny, nie ukrywaj swoich pomysłów. 

Ludzie często podejmują decyzje pod wpływem impulsu, reagując na utrzymanie innych. Daje się nawet, że potrafią odmówić sprzedaży, jeśli zachowanie klienta w jakikolwiek system ich urazi, istniej nie przyjdzie im do smaku. 

Wytrawni negocjatorzy, znawcy tematu, rozwijają swoje techniki negocjacyjne. Moja sztuka jest spokojna, staram się nawiązać relację, rozwiązać problem, doprowadzić do sytuacji, w jakiej obie strony czują się wygrane. Zatem stanowi prawda, która jednak mi się sprawdza. Nie używam żadnych sposobów ani sztuczek, nie manipuluję. Ktoś mógłby stwierdzić, że jest toż pozycja nieco … naiwna. Ja oczywiście nie uważam. Fakt, iż nie czerpię z metod negocjacyjnych nie oznacza, że taż ich nie znam i szybko mnie nabrać. Mało kto istnieje tak wrażliwy na manipulacje i sztuczki jak ja. Dostrzegam gdy ktoś używa je skorzystać. Jestem sumienna a przechodzę w współczesnym znaczne doświadczenie. Nie martwi mnie więc oczywiście jak kiedyś, po prostu zauważam ten fakt i działam odpowiednio. W najciemniejszym wypadku wycofuję się z negocjacji, natomiast toż się zdarza również.

Na powstrzymanie tego artykułu o negocjacjach dam ci niemało dobrych rad, jak wskazywać sobie w postaciach, z którymi potrafisz się zetknąć podczas rozmów.

Przystępując do rozmów skup się tym, co planujesz kupić. Zrobienie jest szalenie istotne, bo oddaje ciż jedyną pozycję i cel, na którym się koncentrujesz. Dzięki przygotowaniu podczas samych negocjacji nie powinno nic się wydarzyć, co poszłoby nie po twojej myśli. I jeśli wbrew to, coś takiego się wydarzy, to nie wahaj się przerwać negocjacji. Po prostu powiedz, że wymagasz więc sobie ciągle raz przemyśleć. Że potrzebujesz odrobina czasu. Niedawno czytałam tak dobrą pozycję na punkt sprzedaży nieruchomości w Obecnym Jorku[1]. Frederik Eklund prowadzi w niej między innymi historię rozmów z pewnym biznesmenem z Chin. Oddaje się, że za jakimś razem, kiedy negocjacje przybierały nie taki zakup jakiego oczekiwał, Chińczyk mówił cos takiego : ‘Muszę spytać Pan Ji’ natomiast tymi słowami kończył spotkanie. Frederik tylko po jednym czasie domyślił się, że tak naprawdę nie posiada żadnego Pana Ji. Chodzi jedynie o to, by przerwać negocjacje oraz ofiarować sobie czas do namysłu. Jest więc prawdziwy technika, jeśli nie chcesz całej winie za zyskać na siebie. 

Podczas rozmów nie pozwól aby wywierano na tobie presję. Taką formę zdarza się stosować niektórym sprzedającym i instytucjom nieruchomości. Kiedy tylko zauważą, że jesteś zainteresowany zakupem, następnie w rozmowie pojawia tzw. inny kupujący, który istnieje również zainteresowany zakupem, oraz na dodatek oferuje wyższą od ciebie stawkę. Być prawdopodobnie tak naprawdę jest. Zaś żyć potrafi nie. Niezależnie od tego, jeśli odnajdziesz się w takiej form wtedy nie pozwól wciągnąć się w obecną grę. Grę, którą ja nazywam ‘kto da więcej’. Co zrobić w takiej form. Najlepiej więc uprzejmie podziękować i powiedzieć, że twoja cena nadal będzie ostatnia, jeśli sprzedający zdecyduje się do niej wrócić. Nie oddaj się wciągnąć w sztukę ‘kto da więcej’. To nie jest licytacja. Podtrzymaj swoją ofertę i poczekaj. 

Czy przypominasz sobie jak ostatni raz kupiłeś coś od kogoś naprawdę miłego? Sprzedawca od razu się na tobie poznał, potrafił docenić twoje umiejętności, czy twój dobry gust. Zauważył i podkreślił twoje najlepsze strony. Że także mało przepłaciłeś, za ten materiał, tylko za zatem istniałoby tak miło.

Nie dopuść aby coś takiego przytrafiło ci się podczas zakupu nieruchomości.

Wielu sprzedawców świadomie bądź nieświadomie stosuje stare jak świat techniki wywierania wpływu. Biorę na rzeczy pochlebstwa, komplementy, przypisywanie cech, których dana pani nie posiada. Każdy człowiek lubi poczuć się zauważony, doceniony, ważny. I nie ma nic złego w komplementach. O ile oczywiście komplementy są szczere. Dopóki odpowiednio połechtane ego, nie będzie skłonne przymknąć oko na pewne istotne sytuacji jak budżet czy warunki. Dlatego wchodząc do rozmów zostaw ego za drzwiami i skoncentruj się na własnym projekcie.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne istnieć poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …