Strona główna / Inwestycje / Czy ratusz inwestuje w bliski osiedlowe lecz we kontekście Fordonu, bo zależy mu na całych systemach z osobnymi deweloperami?

Czy ratusz inwestuje w bliski osiedlowe lecz we kontekście Fordonu, bo zależy mu na całych systemach z osobnymi deweloperami?

Reklama: nowe mieszkania Bydgoszcz

Czy ratusz inwestuje w drogi osiedlowe właśnie we segmencie Fordonu, bo chce mu na prawdziwych układach z prywatnymi deweloperami?

Tego typie zarzuty stawiał już wielokrotnie Bogdan Dzakanowski, radny niezależny, przy okazji forsowania obywatelskiego projektu decyzji o budowie dróg osiedlowych. Miasto wstrzymało program osiedlówek, łącząc się na ważnych ciągach komunikacyjnych. Ale albo na pewno? Opcje będą ustawiane w regionie osiedla Specjalisty w Fordonie – pojawia się tam coraz bardzo domów i domów. Równie często nowe biurowce powstają przy ulicy Zamczysko. 

Jeszcze dużo własnych domów, tylko istnieje dopiero jedna wąska asfaltówka, Zamczysko, z progami, żadnego autobusu. Tam już nawet taksówkarze nie chcą przyjeżdżać. Jak a to się dzieje, że dopiero w rejonie Eskulapa coś się będzie produkować? Interpelacja Bogdana Dzakanowskiego nie została bez odpowiedzi. W tekście podpisanym przez Mirosława Kozłowicza, zastępcę prezydenta miasta, czytamy, że koncepcje tych opcji nie można porównywać do normalnych osiedlówek. Zadanie polega na budowie ul. Matki Teresy z Kalkuty, która nie ma charakteru drogi osiedlowej, tylko drogi głównej. Towarzyszące inwestycji utwardzenie ul. Trybowskiego i fragmentu ul. Jasinieckiej jest nieodzowne do dobrego zorganizowania komunikacji publicznej. Istniejąca ulica Pod Skarpą ze powodu na szczupłość terenów, nie że żyć modernizowana bez dużych wykupów nieruchomości. Zdaniem rzeczniczki, inwestycja ma same lepiej połączyć Fordon z Myślęcinkiem i pozwolić obsługę utrzymującego się osiedla Eskulapa. Ratusz podkreśla, że powstało tam 12 bloków Nordic, 7 bloków Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, 4 bloki Jakon i setka domów jednorodzinnych. Podawane jest, iż na miastu jest zameldowane 1,3 tysiąca osób, a w rzeczywistości ludzi potrafi istnieć znacznie.

Co dalej z rodzącym się Zamczyskiem? Nic nie można stworzyć. Poza ulicami Zamczysko i Bystrzycką, nie zarządzamy innymi drogami w współczesnym kwartale, czyli pomiędzy Armii Krajowej i Pod Skarpą. Z wiedz inwestora wynika, że są to linii krajowe i goszczące w gestii inwestora. Osiedle jedynie przylega do planowanego pasa drogowego – przedłużenia ul. Twardzickiego.

O admin

Sprawdź także

Ogłoszono przetarg na budowę projektową na modernizację odcinka bydgoskiej drogi

Reklama: mieszkania Bydgoszcz Ogłoszono przetarg na budowę projektową na modernizację odcinka ul Nakielskiej od Bronikowskiego do …