Strona główna / Zdrowie i uroda / Czy odda się uniknąć zmarszczek? No nie da się!

Czy odda się uniknąć zmarszczek? No nie da się!

Reklama: Wypełnianie zmarszczek Bydgoszcz

Czy odda się uniknąć zmarszczek? Oczywiście nie da się! Tylko można spowolnić proces ich zachodzenia… Pierwsze zmarszczki pojawiają się u dziewczyn w wieku 20-30 lat. Około 25. roku trwania stopniowo zanikają włókna kolagenowe odpowiadające za elastyczność skóry. Jak należy sięgnąć po wczesny krem przeciwzmarszczkowy, żebym jak najdłużej zachować zdrowy wygląd?

Gdy niszczy się aktywność fibroblastów w roli, a synteza kolagenu oraz kwasu hialuronowego oraz metabolizm komórkowy ulega spowolnieniu, skóra zaczyna zostawiać swój pierwszy wygląd. Stoi się cieńsza, sucha, pojawiają się na niej przebarwienia a idealne zmarszczki mimiczne. Dzieje się właściwie w wieku około 25 lat. Aby chronić zmarszczkom, najlepiej wziąć po kremy przeciwzmaszczkowe zaraz po 20. urodzinach. Sposobem do wyniku w partii z właściwościami starzenia są antyoksydanty oraz unikanie promieniowania UV. 

Działanie antyoksydantów polega na neutralizowaniu wolnych rodników odpowiadających za starzenie się skóry. Zachodzą w linii witamin (I, C, E), składników mineralnych (cynk, miedź, selen, mangan), koenzymu Q 10, i też polifenoli (jagody, wiśnie, truskawki, maliny, czarna porzeczka, aronia).

Antyoksydanty łatwe są w kremach na dzień i na noc. Warto uwzględnić je ponadto w stałym menu, jakie winno stanowić różnorodne w czerwone i fioletowe owoce (m.in. jagody acai, dzika róża, aronia, bez czarny, borówki, żurawina, jeżyny, maliny, jagody, truskawki) i warzywa (m.in. karczochy, czosnek, czerwona kapusta, brokuły, kalafior, czerwone buraczki).

Odpowiedzialne są także suplementy diety anti-aging dostarczające niezbędnych antyoksydantów, których organizm potrzebuje na co dzień. 

Znaczny przychód na starzenie się skóry, bo aż w 80% ma promieniowanie UV. Blisko to pomimo nic osób odchodzi z gorącego odpoczynku na ładnej plaży. Poważne zagrożenie posiada też branie z solarium, które bierze sporo naszych przyjaciół. Warto znać, że żaden krem przeciwzmarszczkowy nie stanowi w losie zlikwidować skutków nierozsądnego mienia z uroków słońca. Istotne jest wtedy zachowanie innej odpowiedzialności i odpowiednia ochrona skóry odpowiednimi kosmetykami z górnymi filtrami. Nie ciężko zapominać o ochronie twarzy. Jeśli szczególnie chce nam na opaleniźnie, najlepiej ulokować w samoopalacze lub opalanie natryskowe. 

Pytajmy o naszą skórę szybko od wczesnych lat, ponieważ dzięki temu sprawnie będzie można oszczędzić zdrowy wygląd, a swoja cera będzie wiecznie miękka i elastyczna.

O admin

Sprawdź także

Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które najczęściej atakują na czole

Reklama: Botoks Bydgoszcz Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które szczególnie ponoszą na czole, w ziemiach oczu …