Strona główna / Ciekawostki / Czy można powstrzymać rozpędzoną, 7-tonową ciężarówkę pędzącą bezpośrednio na budynek?

Czy można powstrzymać rozpędzoną, 7-tonową ciężarówkę pędzącą bezpośrednio na budynek?

Reklama: Zapory antyterrorystyczne Bydgoszcz

Czy można powstrzymać rozpędzoną, 7-tonową ciężarówkę pędzącą wprost na dom? Dzięki zaporom antyterrorystycznym BFT istnieje ostatnie dodatkowe. Lekkie i średnie słupki są w bycie zabezpieczyć przed najróżniejszymi zagrożeniami wszelkie tereny wymagające kontroli dostępu.

Ponad 7-tonowa ciężarówka rozpędza się do prędkości 80 km/h i z biegiem wpada w prawie metrowy, niepozornie wyglądający okrągły słupek. Po chwili w powietrze wystrzeliwują kawałki metalu, plastiku i szkła. Kabina kierowcy odrywa się od podwozia, a zawieszenie ciężarówki zawisa na nieruchomej zaporze. Tylko taką ochronę zapewniają zapory antyterrorystyczne.

Okrągłe niewysokie zapory kojarzymy najczęściej z ambasadami czy budynkami rządowymi. Dostarczają one maksymalną ochronę przed potencjalnymi atakami terrorystycznymi przy użyciu pojazdów. Zapory muszą wykonywać bardzo wymagające wymagania niezależnych placówek badawczych. Są badane i certyfikowane, w punktu uznania ich zalet.

Aby przejść crash-testy zapory muszą zatrzymać rozpędzony pojazd niemalże w znaczeniu także nie pozwolić mu wejść w głąb na przestrzeń silniejszą niż 1 metr. Takie właśnie rozwiązania kontroli dostępu firmy BFT przydatne są m.in. przed niemieckim Bundesratem czy lotniskiem w Dubaju.

Choć zapory – szczególnie antyterrorystyczne – świetnie sprawdzają się w trosce budynków szczególnie narażonych na zagrożenia, wtedy przedstawiają one wiele nowych zastosowań. Dzięki takim zaporom możemy swobodnie odgrodzić dużą odległość od ruchu kołowego, nie blokując przy tym dostępności dla pieszych czy rowerzystów.

Ruchome zapory świetnie zbierają się również na obszarach firm, ponieważ można dzięki nim błyskawicznie zarządzać przestrzenią użytkową wysuwając i utrzymując zapory. Mogą też działać jako system zarządzania ruchem na gruncie osiedli, gdzie dostęp są tylko upoważnione pojazdy. W dziedzin miejskiej można zastosować zapory jak dobrze bezpieczniejszą i wygodniejszą alternatywę dla szlabanów. Projektując system ochron dostępu możemy mieszać różne rozwiązania, aby uzyskać wskazany przez nas efekt. By odgrodzić dużą powierzchnię nie uniemożliwiając całkowicie ruchu kołowego możemy użyć szereg stałych zapór dodając do nich jedyną zaporę ruchomą. Dzięki temu napiszemy swoistą śluzę, przez którą wchodzić będą potrafiły jedynie wybrane auta.

W możliwości BFT znajdziemy tamy ruchome zaopatrzone w hydrauliczny, elektromechaniczny lub gazowy mechanizm podnoszenia i opuszczania. Rozwiązanie to osiągnie na rzecz urządzenia przy amplitudzie temperatur równej 100 st. C (od -40 do +60 st. C), w każdych warunkach pogodowych. Zapory BFT wyposażone są w profesjonalne „kapelusze” z oświetleniem LED, co potęguje ich widoczność. Kupując zaporę BFT możemy wybrać, czy chcemy, żeby w sukcesu awarii zasilania inny w perspektywie podniesionej (szczególnie dostępne w sukcesie ochrony obiektów wrażliwych), lub posiadają one samoczynnie opuszczać się. Ponadto w sukcesu braku prądu zawsze istnieje możliwość ręcznego opuszczenia.

Wybór rozwiązań BFT pozwala więcej na połączenie wszystkich składników zapewniających kontrolę dostępu, w ostatnim zapór, w trybie U-Link. Dzięki niemu będziemy w stopniu za pomocą smartfona opuszczać i poprawiać słupki. – System U-link pozwala na skonfigurowanie aplikacji do rzucania i poprawiania ścian w telefonach tych kobiet, jakim wymagamy dać dojazd do wybranych stref.

System stanowi zintegrowany ze pełnymi produktami BFT ponieważ dzięki jednej aplikacji będziemy potrafili kontrolować bramy wjazdowe, szlabany, zaporyi a jeszcze drzwi przesuwając jedynie palcem po ekranie telefonu. Dzięki U-Link możemy zapewnić wjazd każdym gościom czy mieszkańcom miasta a zatrzymać wszelkie osoby niepożądane.

Choć ściany (w współczesnym antyterrorystyczne) kojarzą się z ochroną przed największymi zagrożeniami to kierują one nieograniczone możliwości. Można dzięki nim w jasny i idealny sposób aranżować otaczającą nas przestrzeń urbanistyczną. Zapory BFT sprawdzą się to nie ale przed ambasadami, ale i na obszarze centrów handlowych, osiedli czy firm.

O admin

Sprawdź także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem określa się na rozpoczęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem decyduje się …