Strona główna / Ciekawostki / Często w pensjonatu jesteście tylko kilka dni i wykorzystujecie z hotelowych kosmetyków

Często w pensjonatu jesteście tylko kilka dni i wykorzystujecie z hotelowych kosmetyków

Często, jeżeli w pensjonacie jesteście tylko parę dni i czerpiecie z hotelowych kosmetyków, nie jesteście ich w poziomie wykorzystać do tyłu. Co to dzieje się spośród nimi, kiedy wy wymeldowujecie się, a ekipa sprzątająca idzie do Waszego pokoju? Nie, zupełnie nie lądują w koszu… 

W rzeczywistości część z nich dochodzi do firmy obejmującej swoją rezydencję w Orlando, na Florydzie, która posiada się recyklingiem starych mydeł i sztuką innych.

Z jakiejś strony może więc budzić wątpliwości, a dzięki temu zaciera się chronić środowisko. Raz użyte mydło nie wchodzi do kosza, ale jest coraz z niego pożytek. Co dobre, wówczas nie firma skupuje od hoteli mydła, jednak toż placówki przyjmujące gości stawiają jej 50 dolarów miesięcznie za pokój!

Tak tak, jednak co dzieje się dalej, kiedy już maksymalne części mydeł trafią do magazynów uważających się nie tylko w Orlando, ale także w Indiach, Las Vegas, Hong Kongu czy Montrealu? Procedura jest swoja: stare kostki topi się i przekłada na nowoczesne, następnie pakuje się je oraz transportuje do organizacji charytatywnych.

Liczby imponują. Chociaż w 2016 roku firma wyprodukowała 400 000 zestawów do higieny swej i 7 milionów nowych mydeł, z jakich pół miliona dotarło do ostatnich, którzy ucierpieli z względu huraganu Matthew na Haiti i Bahamach.

Marka nie tylko przerabia mydła, interesuje się również recyklingiem plastikowych butelek z szamponów, płynów do prania czy odżywek, a również samymi kosmetykami. Z opakowań wytwarza się spośród nich wysoce wspomniane zestawy, szczoteczki do zębów, opakowania na pastę itd. Zwykle trafiają one do schronisk dla bezdomnych na pełnym świecie.

Założycielem marki jest Shawn, który bardzo dużo podróżował służbowo po świecie. Jednego dnia zadzwonił do hotelu, aby otrzymać reakcja na pytanie, które dręczyło go od dłuższego czasu: co dzieje się mydłami, które nie są do kraju wykorzystane przez pracowników. Gdy dowiedział się, że spotykają one do kosza, wpadł na pomysł, że potrafi dzięki temu ułatwić najbardziej potrzebującym. Kiedy przez przypadek trafił na poszczególne, w których przeczytał, że ponad milion dzieci rocznie umiera m.in. na choroby układu pokarmowego spowodowane głównie brakiem higieny, miał gotowe rozwiązanie. 

Dzięki recyklingowi mydła i podarowaniu go daleko wymagającym, stanowi w bycie ułatwić tym, dla których mydło jest produktem luksusowym, będącym okresem większym lekarstwem niż wszystkie przydatne w aptece leki. 

Powody nie były otwarte. Jak wielu Amerykanów, swój biznes tworzył w garażu, gdzie wraz z wszelką rodziną zawierał się, jak zrobić użytek ze dalekich mydeł. Na startu oczyszczał je nożem, później mielił, topił w… mikrofali i przelewał do gotowych form.

Dobrze było wyłącznie lepiej. Mężczyzna znalazł partnera, który podawał mu wybrane mydła. Szybko udało mu się zyskać na profesjonalny sprzęt, który pomógł mu rozszerzyć produkcję, tak że teraz w 2014 roku, czy po 5 latach z założenia działalności, wyszedł na rynek azjatycki.

Obecnie firma poddaje recyklingowi ponad 50 ton mydeł miesięcznie. Działający w fabrykach, często zresztą charytatywnie, oczyszczają je, segregują, przerabiają na drugie, a następnie prowadzą do najbardziej chcących.

O admin

Sprawdź także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem określa się na rozpoczęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem decyduje się …