Strona główna / Bezpieczeństwo / Coraz częściej słyszmy o atakach na osoby. Kobiety często używają dużo istotny strach, idąc samotnie niską i ponurą ulicą.

Coraz częściej słyszmy o atakach na osoby. Kobiety często używają dużo istotny strach, idąc samotnie niską i ponurą ulicą.

Coraz częściej słyszmy o napadach na stare. Kobiety często używają bardzo intensywny strach, idąc samotnie prostą i złą ulicą. Gdy się bronić przed nieoczekiwanym atakiem lub próbą gwałtu? Lub są sprawdzone sposoby, które skutecznie odstraszą agresywnego napastnika? 

Ofiary ataków są z zasady gorsze od swoich oprawców. Jeśli zostaną zaatakowane, muszą się przede każdym bronić sprytem, natomiast nie samymi pięściami. Jeśli napastnik przed użyciem siły próbuje rozmawiać, oznacza to, że do wyniku nie istnieje trwały, czy osiągnie zamierzony sukces. Uległość wywołana strachem i niezdecydowana obrona słowna daje wyraźny sygnał gwałcicielowi.

Jak się bronić, gdy dotrze do ataku?

1. Wszystka kobieta musi wziąć ostrożność podczas picia alkoholu z innym mężczyzną. Zażywając nieświadomie wrzuconą do kieliszka pigułkę gwałtu, zatrzymujemy się całkowicie bezbronne przed potencjalnym gwałcicielem. Więc jeśli źle się czujemy, jednak należy ufać swojemu instynktowi.

2. Gwałt, pobicie czy kradzież – niestety – natomiast nie zawsze odda się przewidzieć. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której złapiesz się tenże na sam z dalekim mężczyzną, jaki planuje Ci sprawić krzywdę, co należy zrobić? Kiedy się zachować? Jeśli słowa nie dają skutku, nie wahaj się użyć oporu. Krzycz, kop, gryź, drap, staraj się rozedrzeć napastnikowi ubranie. Widząc czynną obronę z Twojej strony, możesz zniechęć oprawce do robienia.

3. Warto korzystać ze sobą poważniejsze zabezpieczenia, takie jak: gaz pieprzowy. Dzięki niewielkim wymiarom można go wspierać w torebce. Pryśnięcie takim alkoholem w twarz napastnika skutecznie go zwiąże, dzięki obecnemu będziesz mogła uciec i zawiadomić policję.

4. Ostatnio bardzo atrakcyjne stały kursy samoobrony dla kobiet. Interesują one daleko mocno osób, które zamierzają czuć się pewnie i bezpiecznie idą ulicą, w samochodzie, czy biegając w ogrodzie. Samoobrona dla pań to jednocześnie bardzo fajne zajęcia, która korzystnie wchodzą na zdrowie i kondycję fizyczną.

Techniki samoobrony dla pań

Samoobrona kobiet została skomponowana z zasadą o tych paniach, jakie dążą się czuć bezpiecznie i rzeczywiście w jakiejś sytuacji. Na takich kursach uczestnicy kształtują się nie tylko, kiedy się bronić, ale więcej jak się wziąć w sytuacjach zwiększonego ryzyka: jak opanować ataki paniki i stresu.

1. WenDo – stanęła w latach 70. XX wieku w Kanadzie. To gra obrony kobiet, której podstawową regułą jest fakt, że nikt nie jest odpowiednia naruszyć osobistych granic drugiej osoby. WenDo zaliczana jest jak samoobrona psychiczna, która uczy asertywności oraz rozwiązywania konfliktów.

2. Krav maga – to izraelska sztuka walki, która zaistniała w latach 30. XX wieku i wspiera się na pierwszych odruchach człowieka. Zajmuje ona różne ruchy, pchnięcia, wpadnięcia w przestrzeni oczu, gardła czy krocza, więc stanowi mocno przydatna jako obrona dla kobiet. Takim nieprzewidzianym ruchem można skutecznie sparaliżować napastnika.

Treningi samoobrony są bardzo drastyczną metodą zapobiegającą zagrożeniom. Kształcą one w starych duże doświadczenie pewności i opanowania, jakie potrafi objawić się później kluczowe w formach zagrożenia zdrowia lub bycia.

O admin

Sprawdź także

Samą z najczęściej wybieranych siatek jest siatka cięto-ciągniona, która odróżnia się lekkością i efektywnością.

Reklama: Siatka ogrodzeniowa Bydgoszcz Nie poddaje wątpliwości iż ten przemysł i budownictwo w bardziej rozsądny możliwość …