Strona główna / Moda / Zdrowie / Co wiąże sposób mieszkania z psychiką?

Co wiąże sposób mieszkania z psychiką?

Co łączy sposób bycia z psychiką? Dużo niż się może robić. Badacze z Innej Zelandii dowiedli, że osoby, które „łączą się” prosto mają lepszy nastrój i wiele rzadziej borykają się z depresją. 

Samą z klas depresji jest przygarbiona postawa ciała. Chorzy ze względu na przygnębienie i głęboki smutek znacznie rzadziej napinają mięśnie, zatrzymują się wycofani i zamknięci w sobie. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Auckland można im zadziałać w bardzo naturalny sposób. Dokonane przez nich pytania wskazują, że dobra pozycja ciała może wynosić pomysł na czasową poprawę stanu nie tylko wśród zwykłych ludzi, a przede każdym u kobiet przejawiających objawy depresji. 

Pomimo że zasadne są dalsze badania, które zapewnią zalety trzymania prostych pleców u narzekających na zaburzenia nastroju, nie zmnienia to faktu, iż w przypadku dużych osób przyciąganie uwagi na prawdziwą postawę prawdopodobnie stanowić skutecznym zabiegiem na krótką poprawę samopoczucia. Na dowód w sukcesie pracowników biurowych, którzy długie godziny są w sytuacji siedzącej i wpatrują się w ekrany monitorów.

Ale według psychologów prawidłowa pozycja ciała wpływa dobrze nie tylko na samopoczucie. Liczy się, że mienie prostych pleców może wysyłać do zmian fizjologicznych i zwiększyć aktywności mózgu. Niewykluczone, że u wyprostowanych ludzi po prostu łatwiej zachodzą reakcje sprzyjające poprawnej pracy swego umysłu, ponieważ mają pozytywniejszy stan.

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …