Strona główna / Bez kategorii / Co, jeżeli nie węgiel – czyli ogrzewanie po 2020 roku

Co, jeżeli nie węgiel – czyli ogrzewanie po 2020 roku

Ogrzewanie rodu z roku na rok stoi się coraz poważniejszym obciążeniem dla rodzinnego budżetu, ponieważ ceny większości paliw regularnie rosną. W co warto inwestować i jakie połączenie będzie dla nas największe?

Zastanów się 2 razy
Obecnie drinkiem z najdostępniejszych, choć niekoniecznie wyjątkowo bezpiecznym, sposobem ciepła są kotły na węgiel bądź drzewo. Ale jeżeli planujemy zamontowanie w znanym domu pieca zasilanego tym paliwem stałym, zastanówmy się dwa razy. Przede każdym powinniśmy myśleć o tym, że według zaleceń Unii Europejskiej używanie węgla jako paliwa opałowego w blokach domowych będzie dodatkowe jedynie do 2020 roku, po ostatnim etapie, stosowanie w gospodarstwach mieszkaniowych pieców węglowych będzie zabronione i karalne.

Stanowcze NIE dla węgla
Wykorzystywanie węgla, jako paliwa do ocieplania naszych budynków, będzie zakazane już w 2020 roku. Dotyczy to z unijnej dyrektywy, jaka musi za założenie chronić jakość powietrza. Domowe piece, wykorzystujące węgiel traktowane są za jedną z istotnych racji tego, że Polsce musimy racja zanieczyszczone powietrze. Idąc za czym, z własnych domów będą wymagały zniknąć piece węglowe – żebym to pomóc, uruchomione będą typowe systemy dopłat, które pomogą wprowadzenie bardziej wydajnych wyjść. Piece węglowe pozostaną, jednakże absolutnie w kotłowniach i domach produkcyjnych, gdzie zastosowano dobre systemy filtrujące. Jeżeli więc planujemy zakup nowego pieca…

Co, jeśli nie węgiel?
Pierwszym z bezpieczniejszych systemów ocieplania jest zastosowanie gazu płynnego, oleju opałowego lub gazu ziemnego. Wydatki nie należą co prawda do najniższych, ale stosując właściwe piece i systemy, zapobiegające stracie ciepła, można otrzymać właściwie dobry sposób ogrzewania. Ogrzewanie gazem ziemnym jest bardzo tańsze aniżeli wykorzystanie oleju opałowego czy też propanu albo propanu-butanu. By zawsze użytkować z gazu ziemnego, należy wziąć przyłączenie do budowy – ale to zapewne pokazać się trudne w wypadku nieruchomości położonych dobrze z terenów będących przyłączenie do budowy gazowniczej. Jeżeli natomiast nasza nieruchomość wydobywa się na placach, które zawierają rozwiniętą infrastrukturę, należy rozważyć wykorzystanie gazu ziemnego jako paliwa, którym będziemy ogrzewać budynek. Poza opłatami sieciowymi, które określane są poprzez konkretne spółki gazownicze, za metr sześcienny zapłacimy około 1.40 – 1.50 zł. Wiedzmy też, iż żeby otrzymać podłączenie do budowy, należy osiągnąć specjalne zezwolenie.

Reklama: http://www.erka-instalacje.com/

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …