Strona główna / Bez kategorii / Ciśnienie powietrza w oponie

Ciśnienie powietrza w oponie

Niewłaściwe ciśnienie powietrza w oponie powoduje nierównomierne zużycie bieżnika. W planie zminimalizowania nierównomiernego zużycia firmy zalecają używanie się do kolejnych wskazówek:

Reklama: http://www.opony.biz/

1) Większość uszkodzeń opony spowodowanych jest złym ciśnieniem powietrza w oponie. Opony do samochodów i samochodów ciężarowych należy napełniać powietrzem zgodnie z przenoszonym obciążeniem.

2) Używając sprawnego manometru, sprawdzaj ciśnienie w oponie co chwila raz na dwa tygodnie.

3) Sprawdzanie ciśnienia w oponie należy przeprowadzać przy zimnych oponach.

4) Kapturek zaworu uszczelniającego działa jako pozostały element uszczelniający i powinien być zazwyczaj założony.

5) Podczas pracy ciśnienie w oponie może wzrosnąć nawet o 20% (10 do 15 psi), co jest założone w ramie opony. Dlatego absolutnie nie dostosowuj ciśnienia powietrza w oponie, jeśli stanowi ona rozgrzana; ciśnienie powróci do normalnej wartości po ochłodzeniu się opony.

6) Unikaj prowadzenia pojazdu przy zbyt małym ciśnieniu w oponach.

7) W rozgrzanej oponie ciśnienie jest zbyt małe, jeżeli zimna opona nie została napełniona powietrzem o odpowiednim ciśnieniu.

8) W sukcesie zmiany ciśnienia napełniania w mieszkaniu z powodu znacznie prostej temperatury na zewnątrz, polecane stanowi jego dostosowanie w kolejni sposób:

1. Określ różnicę pomiędzy temperaturą w mieszkaniu także na zewnątrz.
2. Używając wykresu, oblicz odpowiednie ciśnienie powietrza w oponie.
3. Zwiększ odpowiednio ciśnienie powietrza.

9) Niewłaściwe ciśnienie powietrza w oponie powoduje nierównomierne zużycie bieżnika. W charakterze zminimalizowania nierównomiernego zużycia firmy zalecają kojarzenie się do innych wskazówek:

1. Zawsze napełniaj opony do poziomu zalecanego, gdy są one zimne.
2. W wypadku bycia nierównomiernego zużycia przy odpowiednim ciśnieniu powietrza w oponie skontaktuj się z specjalistą technicznym lub działem obsługi serwisowej w bazy firmy.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …